Suprasti akimirksniu
  • A. Mazuronis svarsto trauktis iš Darbo partijos
  • Tarybos posėdyje sulaukė kolegų priekaištų
  • Pastaruoju metu Darbo partija susiduria ne tik su teisėsaugos, bet ir politinėmis problemomis
Šaltiniai
A. Mazuronis
A. Mazuronis. ELTA nuotrauka

A. Mazuronis svarsto trauktis iš Darbo partijos

Darbo partijos tarybai nusprendus nesijungti su jokiomis politinėmis jėgomis ir dalyvauti artėjančiuose seimo rinkimuose savarankiškai, buvęs partijos lyderis Andrius Mazuronis svarsto apie pasitraukimą iš „darbiečių“ gretų.

„Pasirinkta bloga kryptis, tai yra klaidingas sprendimas. Tai gali privesti prie labai sunkių pasekmių partijai“, – teigė praėjusią savaitę iš pirmininko pareigų atsistatydinęs A. Mazuronis.

Tarybos posėdyje sulaukė kolegų priekaištų

Politikas apgailestavo ne tik dėl tarybos sprendimo nesijungti su kitomis partijomis, bet ir dėl jam tekusių priekaištų, kalbant apie sudėtingą „darbiečių“ situaciją.

„Vakarykštis tarybos posėdis buvo šaltas dušas, ten buvau apkaltintas būtais ir nebūtais dalykais“, – sakė A. Mazuronis, pažymėdamas, kad artimiausiu metu priims sprendimą dėl tolesnio likimo Darbo partijoje.
„Niūri perspektyva, svarstau, ką daryti, nes jaučiuosi labai blogai. Tarybos posėdyje buvo lavina kaltinimų. Mano nuomone, jie buvo nepelnyti. O subyrėjimas parodo, kad nevisiškai teisingai pasirinkta“, – sakė parlamentaras.

Pastaruoju metu Darbo partija susiduria ne tik su teisėsaugos, bet ir politinėmis problemomis

Po nesėkmingų prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimų, iš partijos pirmininko posto pasitraukė A. Mazuronis. Laikinai partijai ėmė vadovauti Valentinas Bukauskas.

Antradienį pranešta, jog Darbo partijos frakciją seime paliko Valdemaras Valkiūnas – jam pasitraukus, „darbiečiai“ nebeturi 7 parlamentarų, reikalingų frakcijai suformuoti. V. Valkiūnas teigė ketinantis trauktis ir iš partijos.

Sprendimą trauktis iš Darbo partijos prieš kelis mėnesius taip pat priėmė seimo nariai Vigilijus Jukna ir Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, po EP rinkimų – Viktoras Fiodorovas.

Susiduriant su iššūkiais, „darbiečių“ taryba ėmė svarstyti galimybes jungtis prie Lietuvos regionų partijos, tačiau pirmadienį nutarta dalyvauti artėjančiuose seimo rinkimuose savarankiškai ir nesiburti su jokiomis politinėmis jėgomis.

Darbo partija taip pat figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto daugiau kaip 500 tūkst. eurų dydžio ES biudžeto lėšų įgijimo. Dar balandį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pranešė, kad Darbo partijos būstinėje atliktos kratos. Atliekamas tyrimas yra susijęs su asmeniu, ėjusiu vieno iš EP narių patarėjo pareigas.

Po partijos būstinėje vykdytų kratų, politinės jėgos įkūrėjas ir europarlamentaras Viktoras Uspaskichas sustabdė narystę „darbiečių“ gretose.

Parengta remiantis ELTA.