Suprasti akimirksniu
  • A. Kandrotas-Celofanas parašė prašymą jį perkelti į moterų kalėjimą Panevėžyje
  • Bausmę atliekančio visuomenininko prašymas tenkinamas nebus
  • Įkvėpė galimai translytiškos Paryžiaus olimpinės žaidynės
  • Boksininkas(-ė) parodė, ką mano apie kovą: parodė XX chromosomų ženklą
Šaltiniai
A. Kandrotas
Celofaną įkvėpė Paryžiuje vykstančios olimpinės žaidynės. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka

A. Kandrotas-Celofanas parašė prašymą jį perkelti į moterų kalėjimą Panevėžyje

Šiais metais Paryžiuje vykstančios olimpinės žaidynės įkvėpė ne vieną visuomenininką esminiams gyvenimo pokyčiams – štai bausmę įkalinimo įstaigoje atliekantis Antanas Kandrotas-Celofanas apsisprendė: kam būti vyru ir atlikti bausmę „vyriškai“, jei galima išsitekti tik su „moteriška“? Todėl parašė raštą kalėjimo administracijai su prašymu jį perkelti į moterų kalėjimą.

Europarlamentaro postą Briuselyje išplėšęs Petras Gražulis praneša – toks svarbus renginys įkvėpė ir A. Kandrotą-Celofaną. Iš Vilniaus kalėjime įvykusio pasimatymo su visuomenininku išvykęs politikas visuomenei perdavė savo bičiulio žinutę.

„Ką tik išėjau iš pasimatymo su A. Kandrotu Vilniaus kalėjime. Jis (aut. past. – Celofanas) yra parašęs raštą kalėjimo administracijai, kadangi pamatė olimpines žaidynes ir kažkaip irgi pasijuto moterimi. Todėl prašo atsižvelgti į tai ir jį perkelti į moterų kalėjimą Panevėžyje“, – kalbėjo P. Gražulis. [4]

Būtent po to, kai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse moterų kategorijoje, kaip įtariama, dalyvaujantys vyrai legaliai tiesiog daužė savo varžovėms veidus, A. Kandrotas pagalvojo, kad iš tiesų, kam gyventi pasirinkus sunkesnį kelią – būnant vyru, jei galima peštis dėl vietos po saule su moterimis.

„Taigi paprašė Antanas, kad aš patarpininkaučiau ir kad kuo greičiau jo prašymą tenkintų tiek Dobrowolska, tiek Raskevičius. Tikėkimės, kad jau kitą savaitę A. Kandrotas bus moterų kalėjime“, - pridūrė P. Gražulis.

Moterų kalėjimas išties turėtų išgelbėti ne tik Antaną, bet ir kitus moterišką energiją savyje pajutusius kalinius, nusprendusius, kad būti moterimi – daug paprasčiau.

Belieka tikėtis, kad moterų kalėjime esančios kalinės bus nusiteikusios draugiškai ir nesugalvos atlikinėti chromosomų testų savo naujiems kameros draugams, o spintose laikomų sijonų draugiškai pakaks visoms (ir visiems?).

Bausmę atliekančio visuomenininko prašymas tenkinamas nebus

Ketvirtadienį paskelbtas ir Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo viršininko Evaldo Gasparavičiaus atsakymas į tokį A. Kandroto-Celofano prašymą bausmę atlikti moterų kalėjime.

Tiesa, atsakymas – beveik kelių puslapių apimties, tačiau aiškumo jame – jokio. Štai, pasirodo, kad toks A. Kandroto prašymas nebuvo tenkintas ne todėl, kad šis pasijuto moterimi vyro kūne, bet todėl, nes pagal jam skirtą bausmę jis neatitinka Panevėžio kalėjimo keliamų reikalavimų.

„<...> konkreti bausmės atlikimo vieta nuteistiesiems parenkama pagal laisvės atėmimo vietų sąrašą, kuriame turi būti nurodyta, kokie nuteistieji ir kokioje bausmės atlikimo vietoje atlieka <...> bausmes <...>. Į pusiau atviro ar uždaro tipo bausmės atlikimo vietas Panevėžio kalėjime priskiriamos moterys, nuteistos už tyčinius nusikaltimus, už kuriuos paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija vienus metus, taip pat nuteistos už tyčinius nusikaltimus, kuriuos jos padarė laikino sulaikymo, suėmimo vykdymo, arešto arba laisvės atėmimo bausmės atlikimo metu“, – nurodyta pateiktame atsakyme.

Jame taip pat patvirtinama, kad A. Kandroto-Celofano perkėlimas į atviro tipo bausmės atlikimo vietą (Panevėžio moterų kalėjimą) šiuo metu nėra galimas.

Atsisakyta A. Kandrotą perkelti į moterų kalėjimą. Andriaus Lobovo nuotrauka iš „Facebook“
Atsisakyta A. Kandrotą perkelti į moterų kalėjimą. Andriaus Lobovo nuotrauka iš „Facebook“
Atsisakyta A. Kandrotą perkelti į moterų kalėjimą. Andriaus Lobovo nuotrauka iš „Facebook“
Atsisakyta A. Kandrotą perkelti į moterų kalėjimą. Andriaus Lobovo nuotrauka iš „Facebook“

Taip pat pridurta, kad atsižvelgiant į kalinčio visuomenininko asmens dokumente nurodytą lytį, šiuo metu esą nėra pagrindo tolimesniam bausmės atlikimui Panevėžio kalėjime.

Prašymas Vilniaus kalėjimo viršininkui buvo parašytas dar liepos 26 d.

„Prašau mane (aut. past. – A. Kandrotą) perkelti į Panevėžio moterų kalėjimą, kadangi identifikuoju save kaip moterį. Mano lytinė orientacija: moteris vyro kūne, lesbietė.“ – nurodyta A. Kandroto rašytame prašyme.

Visuomenininkas identifikuoja save kaip moterį vyro kūne. Andriaus Lobovo nuotrauka iš „Facebook“
Visuomenininkas identifikuoja save kaip moterį vyro kūne. Andriaus Lobovo nuotrauka iš „Facebook“

Įkvėpė galimai translytiškos Paryžiaus olimpinės žaidynės

Tokios mintys A. Kandrotui kilo stebint Paryžiaus olimpines žaidynes, kuriose pirmą kartą istorijoje nebuvo lyčių ribos rungtyse – tai yra, moterų kategorijose galėjo varžytis ir gerokai fiziškai stipresni galimai vyriškos lyties atstovai, pasijutę moterimis (arba panorę realizuoti savo nesėkmingą sportinę karjerą vyrų kategorijoje).

Po šiųmetinės „Eurovizijos“, kurios scenoje šėliojo vyrai plikais užpakaliais, šios olimpinės žaidynės tapo daugiausiai apkalbų sulaukiusiu renginiu.

Olimpinių žaidynių žiūrovus tiesiog sukrėtė legalus smurtas bokso ringe, kai varžoves moteris tiesiog daužė, daugelio kritikų įtarimu, moterimi pasijutęs alžyrietis Imane Khalif, pelnęs olimpinį aukso medalį moterų bokso kategorijoje (įsivaizduokite, kaip įsijautė į moterų kategoriją galimai šmėstelėtas augalotas vyriškis).

I. Khelif „nustebino“ pasaulį per itin trumpą laiką (vos 46 sekundes) laimėjęs kovą prieš Italijos boksininkę Angelą Carini[1]. Pastaroji, pajutusi, ką reiškia vyriškai stiprūs smūgiai į veidą, pati nutraukė šią kovą.

Vaizdo įraše matyti, kaip po pralaimėjimo A. Carini net verkė ir nepadavė I. Khelif rankos, kai šis ištiesė savąją.

„Niekada nesu jautusi tokio smūgio“, – po kovos teigė Italijos sportininkė.

Žiniasklaidoje ši kova aptariama kaip sužlugdžiusi jaunos sportininkės A. Carini karjerą, kai iš jos buvo lengva ranka atimta viskas, dėl ko ši taip treniravosi ir visomis jėgomis stengėsi būti Paryžiaus olimpinių žaidynių dalimi.

Moterimi pasijutęs I. Khelif triuškino savo varžoves. Getty Images nuotrauka
Moterimi pasijutęs I. Khelif triuškino savo varžoves. Getty Images nuotrauka

Boksininkas(-ė) parodė, ką mano apie kovą: parodė XX chromosomų ženklą

O kad pagerbti save ir XX chromosomas (neva moteriškąją giminę), po tokios triuškinančios kovos I. Khelif dar užteko garbės viešai išlankstyti savo pirštus į XX ženklą (supraskite: XX chromosoma nugalėjo moterį).

Be visa ko, po tokio atviro pasityčiojimo iš dailiosios lyties atstovių, I. Khelif niekas iš Olimpinių žaidynių komiteto nesukliudė užsidirbti medalio. Moterų 66 kilogramų ketvirtfinalyje I. Khelif 5:0 įveikė vengrę Anną Lucą Hamori ir taip užsigarantavo bent jau bronzos medalį[3]. Vėliau netruko finale iškovoti olimpinį auksą.

Į visuomenės akiratį pakliuvo ir Lin Yu-ting iš Taivano, kuris taip pat skina pergales moterų bokso rungtyje šiose žaidynėse. Nepaisant to, abu šie sportininkai pernai buvo diskvalifikuoti iš 2023 m. vykusio pasaulio bokso čempionato po to, kai atlikus chromosomų testą, buvo nuspręsta, kad abu šie vyrai negali dalyvauti moterų rungtyse[2].

Galbūt tai ženklas, kad bokso legendai Mike'ui Tysonui pats laikas į kovą traukti sijoną?