Suprasti akimirksniu
  • Vaikų žaidimų pasaulyje vyras pasakojo, kaip jam nupjovė sėklides
  • Vyras, save laikantis moterimi, tikina, kad vyrai gali žindyti kūdikius
  • Vyras, save laikantis moterimi, atsiprašė: „reikėjo daugiau filmuotis Disneilende“
Šaltiniai
Lilly Contino
Transseksualas Disneilende pasakoja apie lyties keitimo operaciją/Tiktok.com ekrano nuotrauka

Vaikų žaidimų pasaulyje vyras pasakojo, kaip jam nupjovė sėklides

Socialiniuose tinkluose gana populiarus, tačiau net iš pačių homoseksualų, translyčių ir lytiškai neapsisprendusių asmenų daug kritikos sulaukiantis Lilly Contino, rodos, baigia peržengti visas sveiko proto ribas. Išgarsėjęs dėl to, kad nuėjęs į kavines keldavo isteriją, jei padavėjas ar padavėja jį pavadindavo „ponu“, o ne „ponia“, vėliau jis ėmė nesibodėdamas kalbėti apie lyties keitimo operacijas prie vaikų.

Disneilendo pramogų parke vyras, apsirėdęs rožiniais drabužiais ir peliukės Minės auselėmis, pasiėmęs vaikams duodamus skanėstus, bei mažiesiems krykštaujant už nugaros, pasakojo, kaip atliekamos lyties keitimo operacijos ir kalbėjo apie tai, kad jam pačiam jau yra pašalintos sėklidės.

„Man bus uždrausta dar kartą ateiti į Disneilendą, – juokdamasis sakė vyras, save laikantis moterimi, tačiau tęsė toliau. – Praėjusią vasarą man buvo nupjauti mano apvalūs sausainiukai, o planas buvo šią vasarą nupjauti mano zefyrą ir zefyro apvalkalą paversti tuneliuku“.

Kalbėdamas vyras rankose laikė vaikams duodamus skanėstus – šokoladu aplietą zefyro lazdelę bei šokolade mirkytus apvalius sausainiukus, vadinamus „popsiukus“. 

Tada L. Contino atskleidė, kodėl jam dar nebuvo atlikta operacija .

„Deja, prieš kelias savaites pastebėjau, kad ant mano zefyro lazdelės ataugo plaukai. Tai blogai, nes lazdelės išorė tampa tunelio vidumi, todėl nenorėčiau, kad ten augtų plaukai, kitaip tai bus labai nepatogu“, – tvirtino Contino.

„Taigi pasikalbėjau su savo chirurgu ir jis pasakė, kad geriausia būtų atidėti procedūrą tol, kol bus baigtas plaukų šalinimas. Tai akivaizdžiai nuvilia, nes labai džiaugiausi, kad greičiau turėsiu zefyrų tunelį.

Bet tai vis dar vyksta, tik nesame tikri, kada tai įvyks. Plaukų šalinimas yra nepastovus dalykas ir tikrai sunku nuspėti, kada jis baigsis, bet mano plaukų šalinimo technikas mano, kad tai bus iki metų pabaigos“, – pridūrė jis[1].

Vyras, save laikantis moterimi, tikina, kad vyrai gali žindyti kūdikius

Šis vyras, paradoksalu, bet sulaukia labai didelio nepritarimo tiek iš normalių žmonių, tiek iš tokių, kurie, rodos, turėtų jį palaikyti. Tačiau galima rasti tūkstančius vaizdo įrašų, kuriuose homoseksualai, transeksualai bei kitokie lyties tapatumo problemas turintys žmonės negaili kritikos L. Contino ir jo daromiems video. 

Ir ne tik todėl, kad jis kalba apie lytinius organus, lyties keitimo operacijas prie vaikų, agresyviai puola padavėjus ir aptarnaujantį personalą, akivaizdžiai atrodydamas, kaikp vyras, sąmoningai provokuoja ir kelia diskomfortą kitiems žmonėms, reikalaudamas į jį kreiptis moteriškais įvardžiais. 

To nepadarius arba tiesiog nuoširdžiai suklydus, vyras itin agresyviai gina savo teisę laikyti save moterimi.

Tačiau lyg to būtų maža, jis skleidžia daug dezinformacijos – tarkime, jo teigimu, vyrai, tapę moteriškos išvaizdos operacijų ir pakaitinių hormonų terapijos dėka, gali žindyti kūdikį. 

Arba, jo teigimu, vyrai, kuriems operacijos pagalba buvo pakeisti lyties organai iš vyriškų į moteriškus, esą turi visiškai pilnai funkcionuojančius lyties organus, nors tai yra netiesa.

Turbūt belieka laukti, kada vyriškis rėš, kad vyrai gali lauktis vaikų ir juos gimdyti…

Pasak JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro, kai kurie translyčiai, vartodami itin didelius kiekius medikamentų, kažkiek, minimaliai gali maitinti kūdikį. Tiesa, kokia gi to mediciniškai „išprievartauto“ pieno lašo nauda vaikui, galima tik spėlioti.

„Buvo atvejų, kai translyčiai žmonės sėkmingai maitino krūtimi, o jų kūdikiai priaugo svorio ir vystosi be rūpesčių“, – sako Kate Shand, akušerė. 

Nors vyrai gamina dalį hormono prolaktino, kuris skatina pieno liaukas gaminti pieną, moterys turi daug didesnį jo kiekį, o pas vyrus esantis šio hormono kiekis yra nepakankamas, kad jų krūtinėje gamintųsi pienas. 

Esa yra bandyta transseksualams vyrams duoti daug pakaitinių hormonų, estrogeno ir prolaktino, bei taip pavykę kažkiek, minimaliai sužadinti laktaciją, tačiau jokie išsamūs tyrimai šia tema dar nėra atlikti[2].

Vyras, save laikantis moterimi, atsiprašė: „reikėjo daugiau filmuotis Disneilende“

Kilus milžiniškam pasipiktinimui po to, kai L. Contino Disneilende prie vaikų pasakojo apie lyties keitimo operacijas, vyras nesileido sustabdomas ir paviešino „atsiprašymą“.

„Mano atsiprašymas yra toks, kad daugiau nieko nefilmavau Disneilende. Bet manau, reikėjo daugiau filmuotis, nes matau, kaip tai visiems eina per nervus. Tas video palietė daugiau žmonių, nei tikėjausi“, – kalbėjo vyras[3].

Toks atsiprašymas tik dar labiau papiktino visus, kurie bent kiek seka šią istoriją ir translytį vyrą apskritai. 

Jis taip pat kuria kontraversiškai vertinamus video, kuriuose aptarinėja kitų žinomų žmonių lytinę tapatybę – tarkime viename video jis aiškino, neva garsus roko muzikos atlikėjas Kurtas Kobeinas buvo translytis, nes dėvėdavo sukneles ir sakė, kad su jomis jaučiasi patogiai. 

Turinio kūrėjas nuėjo per toli ir net LGBTQ+ bendruomenės balsai pasmerkė Tino veiksmus. Kai kas sako, kad nuo jo pavargo – ta pati bendruomenė, kuri jį palaikė, atrodo, bjaurisi jo veiksmais. 

Populiarus gėjus konservatorius Clarksonas Lawsonas sakė, kad augdamas žaidė su mamos makiažu ir daug dėvėjo sesers drabužius, tačiau „tai nereiškė, kad aš norėjau būti moteris“. Jis patikslino, kad tai vyras, kuriam tiesiog patinka moteriški dalykai – ne dėl to, kad norėtų pakeisti lytį.

Lawsonas taip pat iškėlė gerą mintį, teigdamas, kad Tino žinutė yra neįtikėtinai pavojinga jauniems vyrams. 

„Taip pat labai pavojinga, kad Tino bando įtikinti jaunus, gėjus, moteriškus vyrus, kad jie iš tikrųjų nėra gėjai, bet yra netinkamos lyties. Daugelio moterų vaikystė buvo maža , tačiau suaugus iš jos išaugo. Jei jiems būtų pasakyta, kad jie yra priešingos lyties, gali būti, kad jie būtų priversti pašalinti krūtis arba vartoti hormonus, kai to niekada nereikėjo. Dėl to vėliau gali tekti gailėtis.

Akivaizdu, kad Tino sukrėtė visus. Per pastarąsias dvi dienas jis prarado tūkstančius sekėjų ir jų skaičius nuolat auga. Jis greitai „sudegė“ po to, kai jo vaizdo įrašai apie netinkamą lytį išplito, ir jo populiarumas mažėja kiekvieną dieną[4].

avatar
Rosita Kvietkevičienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Lilly Contino . Instagramo įrašas instagram.com
2.arrow_upward
Rebekah Wahlberg . Can men and transgender people lactate? babycenter.com
3.arrow_upward
Tik tok įrašas tiktok.com