Vokietijos elektrinio mobilumo asociacija BEM teikia bankroto pareiškimą
Vokietijos federalinė elektrinio mobilumo asociacija (Bundesverband eMobilität, BEM), įkurta prieš 16 metų, 2025 m. gegužės 25 d. pateikė bankroto pareiškimą, kaip pranešė Die Welt. BEM, atstovaujanti 450 įmonių, įskaitant tokias kaip Mitsubishi ir Kia, kurių bendra apyvarta siekia 114 milijardų dolerių ir kurios įdarbina apie milijoną žmonių, buvo svarbi lobistų grupė, skatinanti perėjimą prie tvaraus transporto ir atsinaujinančių energijos šaltinių pagrįstos energijos sistemos[1].
Berlyno-Šarlotenburgo bankroto teismas paskyrė laikinąjį bankroto administratorių Joachimą Voigtą-Salusą, tačiau asociacijos valdybos narys Markus Emmert atsisakė komentuoti situaciją, kaip nurodyta šaltiniuose. Asociacija taip pat turėjo parlamentinį patariamąjį komitetą, kuriame dalyvavo Vokietijos ir Europos parlamentų nariai.
Sunkumai Vokietijos automobilių pramonėje
Vokietijos automobilių pramonė, ypač elektromobilių sektorius, susiduria su rimtais iššūkiais. 2023 m. vyriausybės sprendimas nutraukti subsidijas elektromobilių pirkimui sukėlė abejonių dėl šio sektoriaus plėtros, kaip pažymėta OSW Centre for Eastern Studies.
Šiuo metu šalyje yra tik 1,6 milijono elektromobilių, sudarančių vos 3,3 % keleivinių automobilių parko, toli gražu neatitinkančių tikslo iki 2030 m. pasiekti 15 milijonų. Be to, tokios įmonės kaip Bosch 2025 m. kovo mėn. paskelbė apie tūkstančius atleidimų, o konkurencija iš Kinijos dar labiau apsunkina situaciją[2].
Ekonomikos prognozės, pateiktos Handelsblatt Research Institute (HRI), rodo, kad Vokietija 2025 m. patirs trečiąjį nuosmukio metus iš eilės. Be to, elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra atsilieka, o privačių vartotojų perėjimas prie elektromobilių yra lėtas dėl aukštų kainų ir riboto modelių pasirinkimo, kaip praneša Clean Energy Wire.

Elektromobilių ateities perspektyvos Vokietijoje miglotos
BEM bankroto pareiškimas kelia susirūpinimą dėl elektrinių transporto priemonių gamybos plėtros Vokietijoje. Asociacija buvo svarbi koordinuojant lobizmo pastangas ir remiant perėjimą prie elektrinių transporto priemonių, įskaitant automobilių ir dviračių gamintojus, tiekėjus, įkrovimo stotelių gamintojus ir teisines firmas.
Jos nemokumas gali sutrikdyti šias pastangas, ypač esant ekonominiams iššūkiams, tokiems kaip lėtas elektromobilių rinkos augimas ir infrastruktūros trūkumai. Vis dėlto, kaip pažymėta Clean Energy Wire, 2025 m. tikimasi elektromobilių pramonės augimo dėl prieinamesnių modelių ir besikeičiančio vartotojų požiūrio.
Vokietijos vyriausybė toliau siekia ambicingo tikslo: iki 2030 m. turėti 15 milijonų elektromobilių ir milijoną įkrovimo stotelių, tačiau BEM bankrotas gali apsunkinti šių tikslų įgyvendinimą.