Vis drąsiau savo nuomonę reiškiantis E. Muskas bijo dėl savo saugumo

PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
Pavojus
E. Muskui kyla pavojus. Matto Artzo/Unsplash nuotrauka

Vis garsiau politinėmis temomis kalbantis E. Muskas gali atsidurti pavojuje

Elonas Muskas mano, kad jam gresia pavojus būti nužudytam. Turtingiausias pasaulio žmogus šeštadienį diskusijoje tviteryje apie žodžio laisvę pareiškė, kad jo asmeniniam saugumui gresia pavojus. 

Jo baimė gali būti pagrįsta. Verslininkas, neseniai įsigijęs vieną populiariausių socialinės žiniasklaidos kompaniją tviterį, ėmėsi perversmo joje, akcentuodamas žodžio laisvės poreikį.

Vienas paskutiniųjų jo ėjimų – sensacingų dokumentų, susijusių su JAV prezidento Joe Bidenu ir jo sūnumi, atskleidimas. Be to, E. Muskas vis dažniau komentuoja ir užsienio valstybių politiką, nevengdamas pareikšti kontraversiškų nuomonių.

Galimai numanydamas, kad atitinkamai aplinkai jo nuomonė yra ne tik nepalanki, bet net ir pavojinga, E. Muskas užsiminė, kad jam pačiam gali grėsti pavojus ir net patikino, kad tikrai nėra prislėgtas bei nesirengia nusižudyti.

Tviterio dokumentų atskleidimas pasireikšti privertė ir buvusį prezidentą

Po sensacingos tviterio dokumentų publikacijos, kurioje aprašoma, kaip tviteris siekė cenzūruoti ir sustabdyti Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istorijos plitimą prieš 2020 m. prezidento rinkimus, šia tema pasisakė ir buvęs JAV vadovas Donaldas Trumpas.

Jis teigia, kad šie dokumentai yra sukčiavimo ir apgaulės įrodymai, o dėl to Konstitucijos dalys turėtų būti pataisytos, kad tai būtų išspręsta.

„Taigi, atskleidus masinę apgaulę glaudžiai bendradarbiaujant su didžiosiomis technologijų bendrovėmis, DNC ir Demokratų partija, ar panaikinate 2020 m. prezidento rinkimų rezultatus ir paskelbiate teisėtą nugalėtoją, ar rengiate naujus rinkimus? Tokio pobūdžio ir masto masinis sukčiavimas leidžia nutraukti visų taisyklių, reglamentų ir straipsnių, net tų, kurie yra Konstitucijoje, galiojimą. Mūsų didysis įkūrėjas nenorėjo ir nebūtų toleravęs klaidingų ir apgaulingų rinkimų!“, – teigia D. Trumpas.

Į tokius buvusio prezidento komentarus sureagavo ir Baltųjų rūmų atstovai. Spaudos sekretoriaus pavaduotojas Andrew Bateso savo pareiškime pabrėžė, kad Amerikos Konstitucija yra šventas dokumentas, kuris daugiau nei 200 metų garantavo, kad šalyje vyrautų laisvė ir teisinė valstybė.

„Konstitucija vienija Amerikos žmones nepriklausomai nuo partijos – ir išrinkti lyderiai prisiekia jos laikytis. Tai galutinis paminklas visiems amerikiečiams, atidavusiems gyvybes, kad nugalėtų savanaudžius despotus, kurie piktnaudžiavo savo valdžia ir pamynė pagrindines teises. Pasikėsinimas į Konstituciją ir viską, ką ji simbolizuoja, yra pavojus mūsų tautos sielai ir turėtų būti visuotinai pasmerktas. Negalima mylėti Amerikos tik tada, kai laimi“, – teigiama pareiškime.

Savo ruožtu E. Muskas taip pat įsitraukė į diskusiją ir pareiškė, kad „Konstitucija yra svarbesnė už bet kurį prezidentą“.

Tviteris
Tviterio savininkas vis garsiau kalba politinėmis temomis. Aksharo Dave’o/Unsplash nuotrauka

E. Muskas abejoja dėl Brazilijos rinkimų rezultatų

E. Muskas pasisako ne tik JAV politikos klausimais. Neseniai tviterio savininkas teigė manantis, kad „gali būti“, jog tviterio kompanijos darbuotojai per šių metų Brazilijos rinkimus pirmenybę teikė kairiųjų kandidatams.

„Mačiau daug susirūpinimą keliančių tviterio žinučių apie neseniai vykusius rinkimus Brazilijoje. Jei tai yra tikslu, gali būti, kad tviterio darbuotojai pirmenybę teikė kairiojo sparno kandidatams“, – teigia milijardierius, tviterį oficialiai perėmęs kelios dienos po rinkimų Brazilijoje.

Šiais metais vykusiuose prezidento rinkimuose Brazilijoje konkuravo ankstesnis dešiniųjų prezidentas Jairas Bolsonaro ir kairiųjų kandidatas Lula da Silva.

Anksčiau šiais metais J. Bolsonaro priėmė E. Muską per susitikimą Brazilijos San Paulo valstijoje. Tuomet J. Bolsonaro galimą JAV milijardieriaus tviterio perėmimą pavadino „vilties dvelksmu“ ir pavadino E. Muską „laisvės legenda“.

Rinkimų kampanijos metu abu kandidatai ypač aktyviai naudojosi tviteriu. Tačiau kai kurių J. Bolsonaro sąjungininkų paskyros buvo įšaldytos teismo sprendimu po antrojo rinkimų turo dėl to, kad jie abejojo rinkimų rezultatais.

E. Muskas baiminasi, kad gali būti nužudytas

Garsiai ir atvirai kalbantis E. Muskas, kaip jau minėta, pastaruoju metu baiminasi dėl savo gyvybės. Turtingiausias pasaulio žmogus šeštadienį per diskusiją apie žodžio laisvę pareiškė, kad jo asmeniniam saugumui gresia pavojus ir teigė, kad kam nors būtų nesunku jį nužudyti, jei to būtų norima. 

Negana to, užbėgant už akių galimiems scenarijams ateityje, E. Muskas prabilo, kad nesirengia nusižudyti ir leido suprasti, kad paslaptinga ir staigi jo mirtis nebūtų jo paties darbas. 

Tai ne pirmas kartas, kai E. Muskas užsimena apie galimai paslaptingą savo paties mirtį. Gegužės mėnesį milijardieriaus tviterio žinutė internete sukėlė daug spekuliacijų.

„Jei mirsiu paslaptingomis aplinkybėmis, buvo malonu jus pažinti“, – rašė jis.

Mįslingas tviterio įrašas sukėlė virtinę teorijų, ką tiksliai turėjo omenyje E. Muskas. Vartotojai aptarinėjo įvairią galimą grėsmę, nuo Clintonų šeimos klano, iki susidorojimo iš Rusijos.