Vilniaus savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis kviečia palaikyti choreografijos mokyklą
Vilniaus savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis prieš porą dienų savo „Facebook“ paskyroje pasidalino tokia žinute:[1]
„Regimantas Dima rašo, kad Vilniaus miesto Savivaldybė naikina choreografijos mokyklą Vilniuje!!! Neva per brangu išlaikyti. Rimtai???
Vilniaus miesto Taryba vien per paskutinius 2 posėdžius nusprendė (balsavau prieš) skirti papildomai ~40 mln. eurų gatvių asfaltavimui, nes tokia yra vaikišką užsispyrimą demonstruojančio mero [Valdo Benkunsko] ambicija, o vaikų choreografijos mokyklai pinigų nėra???
Regimantas rašo: „Vilniaus miesto savivaldybė užsimojo vidury mokslo metų sunaikinti vaikų choreografijos mokyklą „Nuotaika“. Ši žinia lyg žaibas iš giedro dangaus trenkė ten šokančių 134 mergaičių tėvams.
Ši baleto mokykla veikia nuo 1985 metų. Išugdė šimtus šokėjų arba tiesiog meniškai ir fiziškai išlavino mergaites. Savivaldybė aiškaus plano kur perkelti mergaites neturi. Bet kur baleto neįmanoma šokti. Tam reikalingos salės su veidrodinėmis sienomis, specialiomis laikymosi atramomis ir specialia grindų danga.
Atrodo, kad rūpestis vaikų užimtumu buvo tik priešrinkiminis lozungas, o realiai vaikai išvaromi į gatvę tapti asocialiomis valkatomis. Kai kurios merginos ten šoka jau 10-13 metų. Aš suprantu valdininkų logiką. Maždaug taip: ai, tos mergaitės, jos tylios ir žioplos, ar matėte kur nors gudrią baleriną?
Paverks išvarytos kur kamputyje ir tiek žinių.
Bet mano galva Vilniaus savivaldybė daro žiaurią klaidą. Mes, tų mergaičių tėvai, kelsime skandalą per visas masinės informacijos priemones. Mes tą klaikią savivalę stabdysime. Ne Stalino laikai, kad šiaip sau išvaikyti meno mokyklą.”
Prašau maksimalios sklaidos!“,- teigia tarybos narys A. Nemunaitis
Vilniaus savivaldybės reformos keistos: naikina mokyklas viduryje mokslo metų
Portalo 77.lt pakalbinta mokyklos direktorė Jūratė Sereičkienė neslėpė, kad ir jiems žinia apie planuojamas reformas buvo netikėta.
„Choreografijos mokykla turi visas, vaikų užsiėmimas būtinas, patalpas, salę, persirengimo kambarius, dušus, tualetus, sandėlius rūbams. Viskas tvarkinga, viskas tinkamai veikia, todėl vaikai mielai lanko užsiėmimus. Kalbų dėl ateities yra įvairių – tai sako, kad gali sujungti su Algirdo muzikos mokykla, tai kad tiesiog reorganizuos ir panaikins dabartinę administraciją, viską pavedant Moksleivių kūrybos ir mokymo centrui, kurio filialas ir esame, tačiau niekas nesupranta, kodėl staiga prireikė daryti reformas mokslo metų viduryje“, – pastebėjimais dalinosi direktorė.
Kalbos, kad taip esą suvienodins pedagogų darbą ir sutaupys lėšų, jos neįtikino.
„Mes esame ne būrelis, o rimta ugdymo įstaiga, kurios pertvarka nebus tokia paprasta, kaip gali pasirodyti. Savivaldybė teigia, kad taip esą sutaupys 30 proc. dabar skiriamų lėšų, bet kiek kainuos pati pertvarka? Ir jeigu mokyklą pavers viešąja įstaiga, tai kiek vaikams kainuos užsiėmimai? Dabar jie moka po 15 eurų per mėnesį ir turi keturias pamokas. Palyginimui, tame pačiame Moksleivių kūrybos ir mokymo centre du savaitiniai užsiėmimai kainuoja 45 eurus“, – toliau pasakojo J.Sereičikienė.
Mokyklos naikinimo klausimas Vilniaus taryboje bus svarstomas spalio 25 d.
Pasak direktorės, ruošiamai reformai nepritaria ir vaikų tėvai.
„Jie neigiamai vertina siekius kažką keisti dabar, kai mokslo jau prasidėjo, o viskas vyksta sklandžiai. Kas patys, kas per mus, tėvai kreipėsi į savivaldybę su prašymais palikti mokyklą ramybėje. Ir vaikai visuomet žinojo, kur eina ir ką gaus, todėl noras dabar viską skubiai keisti atrodo keistokai, – nurodė direktorė. – Kalbant apie pačią reformą, niekas mums nieko tiksliai nepaaiškino, kas leidžia teigti, kad reformai nėra tinkamai pasirengta ir patys politikai nežino, ką daro. Visgi buvo patikinta, kad šiuo klausimu bus diskutuojama ne tik komitetuose, bet ir taryboje. Savivaldybė tai numačiusi spalio 25 dienai, tai dabar visi lauksime ir žiūrėsime, kuo tai pasibaigs.“