Suprasti akimirksniu
 • Nuo mirtinos bausmės iki rožių žiedlapių – šventės tradicijos keičiasi iš pagrindų
 • Dovanų sąrašas išvers iš klumpių net patį išrankiausią
 • Paskutinės minutės Valentino dienos dovanos nuims krūvį nuo pečių
Šaltiniai
Jausmingumas
Valentino diena: 16 puikių dovanų vyrams idėjų. Matt Nelson/Unsplash nuotrauka

Nuo mirtinos bausmės iki rožių žiedlapių – šventės tradicijos keičiasi iš pagrindų

Valentino diena – tai saldi rausvų ir violetinių spalvų suvenyrų, šokolado dėžučių bei spalvingų puokščių diena, išskirtinio vakaro pabaigai ruošiant vakarienę. Bet, derėtų pažymėti, kad šios šventės ištakos yra subtilesnės nei mums atrodo.

Šiaip ar taip, kol vieni žmonės švenčia, likusieji skeptiškai klausinėja, ar ši diena yra pagoniškos kilmės, ar dvasinės, ir kokia apskritai yra jos prasmė[1]. Kita vertus, nesvarbu, kaip švenčiate Valentino dieną ir ar ją laikote romantiška, o gal komercine švente, anksčiau ar vėliau susidomėsite tikrąja jos istorija. O dabar pradėkime nuo pradžių...

Šventė taikliai pavadinta šventojo Valentino vardu ne šiaip sau – manoma, kad pastarasis kilo būtent iš dviejų Valentinų, kuriems Romos imperatorius Klaudijus II III a. po Kr. skirtingais metais vasario 14 d. įvykdė mirties bausmę, junginio. (Galbūt Katalikų bažnyčia įsteigė šventojo Valentino dieną šiems dviems kankiniams pagerbti?)

Legenda byloja, kad vienas iš šių vyrų, šventasis Valentinas iš Ternio, slapta, prieš imperatoriaus valią, vedė romėnų kareivių vestuves, todėl kai kurie jį laikė meilės šalininku. Vėlgi, populiarūs ir kitokie istorijos atgarsiai: neva šventasis Valentinas pirmąjį „valentinišką“ sveikinimą parašė jaunai merginai, kurią mokė ir įsimylėjo, kai buvo įkalintas už pirmiau minėtus nusikaltimus. Laiško pabaigoje mirgėjo galutinis pareiškimas „Nuo tavo Valentino“, galiausiai tapęs plačiai vartojama fraze.

Šie romantiški anekdotai tėra legendos. Tiesa ta, jog Valentino diena pradėjo panašėti į šiandien žinomą romantišką šventę tik viduramžiais. Nors abejojama, kam konkrečiai turėtume už tai dėkoti, „ačiū“ dažniausiai tariamas poetui Džefriui Čoseriui, kuris pirmasis susiejo meilę su šventuoju Valentinu XIV a. kūriniuose „Paukščių parlamentas“ ir „Marso skundas“.

Įdomiausiai, kad tuo metu, kai šis rašė knygą, vasario 14-oji Britanijoje buvo laikoma pirmąja pavasario diena, nes tai buvo paukščių poravimosi sezono pradžia, puikiai tinkama meilės šventei, audringai minimai iki šių dienų.

Dovanų sąrašas išvers iš klumpių net patį išrankiausią

Jei skundžiatės, jog vos baigėsi kalėdinių dovanų dalijimas, o jau čia pat dar viena šventė, dėl kurios reikia sukti galvą, nusiraminkite: idėjų milijonas, o pasiūlymų – bent keli šimtai. Žinoma, idealu, jeigu staigmena išreikštų jūsų jausmus ir, žinoma, nebūtų per brangi, tačiau net ir ši kompleksinė misija, pasirodo, yra įmanoma.

Kvepalai. Gerai parinkti kvepalai – puiki asmeninė dovana vyrui. Visgi renkantis kvepalus svarbiausia atsižvelgti į unikalų pastarojo skonį bei stilių, todėl jeigu nesate tikra, apsilankykite parfumerijos parduotuvėje kartu su mylimuoju ir išsirinkime tinkamą kvapą[2].

Dovanų sąrašas išvers iš klumpių net patį išrankiausią. Dagmara Dombrovska/Unsplash nuotrauka
Dovanų sąrašas išvers iš klumpių net patį išrankiausią. Dagmara Dombrovska/Unsplash nuotrauka

Praktiška kuprinė. Aukštos kokybės praktiška kuprinė, skirta kasdieniam naudojimui, kelionėms ir žygiams, taip pat gali būti puiki dovana. Būtumėte dar originalesnė, jei kuprinės kišenėse paslėptumėte keletą meilės laiškų, kurie dar labiau praskaidrintų nuotaiką.

Grilio įranga. Nors dar teks palaukti malonių vasariškų orų, partnerį galite nustebinti kepimo ant grotelių įrankių rinkiniu.

Alaus rinkinys. Tuo atveju, jei antra pusė mėgsta alų, ypatingo alaus rinkinio parinkimas bus įdomi dovana tikram šio gėrimo mėgėjui.

Belaidės ausinės. Nors tai praktiška dovana, prieš pirkdama pagalvokite, kada jūsų partneris jas naudos. Pavyzdžiui, sportui ar kelionėms? Kiek svarbus triukšmo filtravimas, ar reikalingos kitos specialios funkcijos?

Patirtis. Be asmeninių daiktų, nepamirškite ir patirčių, savo partnerį nustebindama, tarkime, bilietu į koncertą ar teatrą. Rekomenduojama taipogi nenugrūsti giliai į stalčių romantikos, į nuostabų laiką kartu įtraukiant masažą ar kitus atpalaiduojančius užsiėmimus.

Įsimintinų akimirkų įprasminimas. Sukurkime nuotraukų albumą su maloniais santykių prisiminimais, kartu atrinkdami nuostabiausius momentus.

Paskutinės minutės Valentino dienos dovanos nuims krūvį nuo pečių

Jei nejučia ištariate žodžius: „Ką daryti, juk Valentino diena jau kitą savaitę?!“, šie patarimai kaip tik jums[3].

Nevyniodami žodžių į vatą prasitarsime: atidėti dovanos pirkimą mylimam žmogui – tai universali patirtis... Tačiau nesijaudinkite – šiam reikalui puikiai pritaikytas paskutinės minutės Valentino dienos dovanų sąrašas – širdingai prašom.

 • Knyga – nes nėra nieko geriau nei geras skaitinys užkietėjusiam „knygų graužikui“.
 • Sporto klubo abonementas – puikiai nuotaikai ir kalnus griaunančiai sveikatai!
 • Internetinė maisto gaminimo klasė, jei partneris mėgsta gaminti.
 • „Atominių įpročių“ garsinė knyga tuo atveju, jeigu pastarasis yra nuolatiniame kelyje į Jameso Clearo atominių įpročių viršukalnę!
Paskutinės minutės Valentino dienos dovanos nuims krūvį nuo pečių. Ekrano nuotrauka
Paskutinės minutės Valentino dienos dovanos nuims krūvį nuo pečių. Ekrano nuotrauka
 • Žvejo (arba gurmano) žurnalo prenumerata.
 • Barzdos priežiūros rinkinys – nes minkšti, švarūs bei gerai prižiūrimi veido plaukai = geresni bučiniai (na, o tai naudinga visiems).
 • Elektroninis laikrodis – jeigu „nepažįsta“ valandų (arba visuomet vėluoja).
 • Kompiuterinis žaidimas – jei „Nintendo Switch“ yra mylimojo meilės kalba.
 • Aukščiausios kokybės kavos pupelės palengvins vangius rytus.
Kalbant apie meilę, viską lemia smulkmenos. Užtikrinti, jog, pavyzdžiui, mėgiamas gėrimas niekada neatvėstų su temperatūros kontrolės išmaniuoju puodeliu, yra mieliausias būdas pasakyti „Aš tave myliu“.
avatar
Miglė Tumaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Taysha Murtaugh, Terri Robertson. The Real History of Valentine's Day countryliving.com
3.arrow_upward
Daisy Maldonado, Hanna Flanagan, Katherine Igoe. 40 Last-Minute Valentine’s Day Gifts for Him That Still Feel Thoughtful cosmopolitan.com