Suprasti akimirksniu
  • Vengrijos premjeras prakalbo apie taiką Ukrainoje
  • V. Orbanas rems Švedijos narystę NATO, rengiasi megzti glaudesnius santykius su Pietų Korėja
Šaltiniai
V. Orbanas
V. Orbanas pasisakė Ukrainos karo tema. Andriaus Ufarto/Eltos nuotrauka

Vengrijos premjeras prakalbo apie taiką Ukrainoje

NATO aukščiausio lygio viršūnių susitikime dalyvaujantis Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė, kad šiuo metu partneriai turėtų ne tik tiekti Ukrainai ginklus, tačiau ir pradėti kalbėti apie karo nutraukimą bei taiką.

Vos atvykęs į Vilnių ir bendraudamas su žurnalistais, Vengrijos premjeras pabrėžė, kad jo šalies pozicija nekinta nuo pat šio konflikto pradžios: Ukrainai turėtų būti suteikta galimybė pasiekti taikai, tačiau tai padaryti derėtų ne ginklais[1].

„Vengrijos pozicija yra aiški, nes karas vyksta šalia mūsų, o dėl Užkarpatėje gyvenančių vengrų dešimtims tūkstančių jų gresia tiesioginis pavojus“, – teigia V. Orbanas.

Vengrijos ministras pirmininkas ne tik paragino kare dalyvaujančias šalis kuo greičiau nutraukti ugnį ir skubiai pradėti taikos derybas, tačiau pabrėžė ir tai, kad NATO turėtų laikytis savo ankstesnės pozicijos ir būti tik gynybiniu Aljansu.

„Jis buvo įkurtas tam, kad apsaugotų savo valstybes nares, o ne tam, kad vykdytų karines operacijas kitų šalių teritorijose“, – sako V. Orbanas.

Vengrijos premjero teigimu, kol kas NATO pozicija atitinka jo šalies politiką, mat Aljansas ir toliau daugiausia dėmesio skiria savo narių gynybiniams pajėgumams stiprinti.

„Tai būtina, teisinga ir Vengrija tai rems“, – sakė vengrų premjeras.

V. Orbanas ir jo vyriausybės užsienio reikalų ministras Peteris Szijjártó antradienio vakarą bendraudami su žiniasklaida pažymėjo, kad teigiamai vertina NATO paskelbtą komunikatą dėl galimos Ukrainos narystės Aljanse ateityje.

V. Orbanas rems Švedijos narystę NATO, rengiasi megzti glaudesnius santykius su Pietų Korėja

Turkijai ilgus mėnesius aktyviai priešinantis Švedijos narystei Aljanse, tokią pat poziciją užėmė ir Vengrija, besipiktinanti, kad švedai Vengrijos vyriausybę laiko nedemokratiška ir autoritarine.

Taip pat paskelbta, kad Vengrijos ministras pirmininkas V. Orbanas aptars šį klausimą su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu.

Taip pat Vengrijos premjeras NATO susitikimo Vilniuje užkulisiuose susitiko ir su Pietų Korėjos prezidentu Jun Sogiolu bei diskutavo apie Vengrijos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimo plėtros galimybes.

Susitikimo pabaigoje V. Orbanas ir J. Sogiolas pažymėjo, kad Pietų Korėja jau daugelį metų yra viena didžiausių užsienio investuotojų Vengrijoje, o prekybos santykiai taip pat muša visus rekordus.

Vengrijos premjeras patvirtino, kad jo šalis ir toliau siekia stiprinti ekonominius santykius su Azijos valstybe, įskaitant tokius sektorius kaip branduolinė energetika ir gynyba. 

Pabrėžta ir tai, kad Vengrijos bei Pietų Korėjos santykiai turi gilias šaknis, todėl verta toliau stiprinti bendradarbiavimą humanitarinių mokslų, švietimo ir kultūros srityse.

avatar
Gabrielė Butkutė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
dailynewshungary.com. NATO summit: PM Orbán urges peace over weapons in Ukraine dailynewshungary.com