Elono Musko „Twitter“ sandorio investuotojas tikisi penkis kart padidinti savo pelno dalį
Kompanija „Aliya Capital Partners LLC “ yra vienas iš didžiausių investuotojų, prisijungusių prie Elono Musko 44 milijardų dolerių vertės „Twitter“ įsigijimo. „Twitter“ perėmimą iš dalies finansavo išoriniai kapitalo investuotojai, tarp kurių yra rizikos kapitalo fondai, investiciniai fondai, turtingi asmenys, korporacijos ir valstybiniai turto fondai.
„Aliya Capital Partners LLC “ investuotojas antradienį pareiškė, kad, nepaisant socialinės žiniasklaidos bendrovės problemų, tikisi uždirbti iki penkių kartų daugiau pinigų iš šio sandorio[1]:
„Manome, kad platforma per kelerius metus atneš 4-5 kartus didesnę grąžą, o kritimo rizika bus palyginti nedidelė.“
Po to, kai E. Muskas atleido daugiau nei pusę iš 7 500 darbuotojų ir savo greitai besikeičiančiais moderavimo politikos sprendimais supriešino kai kuriuos vartotojus, socialinėje platformoje stipriai sumažėjo reklamuotojų. Kompanijos traukiasi tiek kaip rėmėjai, tiek kaip platformos vartotojai. Ir tai daro dėl E. Musko veiksmų, kurie kelia prieštaringus jausmus[2].
Šios savaitės pradžioje E. Muskas rašė, kad socialinės žiniasklaidos bendrovė nuo gegužės mėnesio yra greitojoje juostoje, vedančioje į bankrotą.
Jis perėmė „Twitter“ valdymą spalio 27 d. ir šią savaitę pareiškė, kad laikysis viešos apklausos diktuojamos nuomonės, kurioje dauguma balsavo už tai, kad jis pasitrauktų iš vadovo pareigų. Tačiau kol kas jis to daryti neskubas[3].
Investuotojas žavisi E. Musku ir pasitiki jo veiklomis
Majamyje įsikūrusi turtingų šeimų turto valdytoja „Aliya“, kuri kartu su E. Musku investavo 360 mln. JAV dolerių į įmonės išpirkimą, teigė mananti, kad E. Muskas pasinaudos 229 mln. aktyviais vartotojais „Twitter“, kurie istoriškai buvo nepakankamai pelningi.
Įmonės vadovas R. Kestinas neatsakė į papildomus klausimus apie kilusius iššūkius platformą valdant E. Muskui, tačiau bankai, finansavę „Twitter“ išpirkimą, nemano, kad skola yra verta visos savo vertės, ir stengėsi ją pašalinti iš savo apskaitos parduodami kredito investuotojams, pabrėždami finansines problemas, prasidėjusias būtent valdant E. Muskui.
Savo pareiškime R. Kestinas nurodė kitus E. Musko pasiekimus elektromobilių gamintojos „Tesla“ ir „Space X“ įmonėje, kurie yra jo pasitikėjimo milijardieriumi verslininku šaltinis. Į pastarosios veiklą įmonė taip pat yra nemažai investavusi.
Milijardieriaus veikla ir idėjomis investuotojas žavisi ir pasitiki tuo ką jis daro. Todėl neturi abejonių, kad jo investavimas į E. Musko veiklas jam toliau neš pelną.
Kol pasaulinė automobilių pramonė tiesiog suko ratus kurdama tą patį nuobodų produktą, Elonas sukūrė pramonę. Kai NASA nesugebėjo išjudinti savo raketų, šio žmogaus vizija pakilo į orą.
Kiti su „Twitter“ susiję partneriai nėra taip teigiamai nusiteikę E. Musko atžvilgiu
„Twitter“ investuotojai pastaruoju metu pasidalijo į dvi stovyklas: patenkintus ir pasimetusius. Elonas Muskas niekada neketino vadovauti socialiniam tinklui amžinai, kaip matyti iš viešų ir privačių komentarų. Tačiau investuotojams buvo pasakyta, kad perėjimas įvyks tarp trijų ir šešių mėnesių, o ne remiantis minios sprendimu, priimtu praėjus vos šešioms savaitėms nuo jo vadovavimo pradžios.
Pastaruoju metu „Twitter“ veikla buvo labai netvarkinga, įskaitant kai kurių žurnalistų paskyrų sustabdymą ir jau atšauktą šio socialinio tinklo naudojimo politiką, pagal kurią visiems naudotojams buvo uždrausta minėti savo kitų socialinių tinklų paskyras arba pateikti nuorodas į jas.
Kai kurie optimistiškai nusiteikę akcininkai mano, kad E. Muskas iš esmės padarė tai, ką sakė darysiąs, t. y. sumažino sąnaudas ir padidino įsitraukimą.
Vienas šios stovyklos šaltinis priduria, kad E. Muskas faktiškai klysta tviteryje rašydamas, kad nuo gegužės mėnesio važiuoja greituoju keliu į bankrotą. Tai nėra tiesa, o labiau priemonė, kurią jis jau taikė ir kitose įmonėse bandydamas motyvuoti tiek save, tiek kitus.
E. Muskas „Twitter“ akcininkams pasiūlė įsigyti dar daugiau akcijų
Tačiau sunerimusių investuotojų grupei priklauso kai kurie ribotos rizikos kapitalo fondų partneriai. Vienas iš jų sakė, kad bijo, jog dėl šios situacijos jam teks aiškintis prieš savo įstaigos investicijų komitetą. Visi investuotojai žinojo, kad E. Muskas žygiuoja pagal savo būgno ritmą ir kad jam būdingi nelinijiniai verslo sprendimai. Tačiau juos nustebino tai, kad E. Muskas viešai užsipuolė reklamuotojus ir išsiblaškė dėl žiniasklaidos ginčų bei apklausos, susijusios su tviterio vartotojų pageidavimais dėl jo paties tolesnės galimybės eiti generalinio direktoriaus pareigas.
Bendra grupės nuomonė yra tokia, kad E. Muskas jau nusprendė, jog permokėjo, todėl nebevertina jų investicijų taip, kaip turėtų vertinti savininkas.
Jis jau praėjusią savaitę kreipėsi į esamus „Twitter“ akcininkus, prašydamas jų įsigyti dar daugiau akcijų už 44 mlrd. Nesvarbu, ką investuotojai sako viešai ar žurnalistams fone, kokią poziciją jie iš tikrųjų užima, sužinosime iš to, kaip jie reaguos į jo pasiūlymą.