E. Muskas ir tviteris toliau viešina nuslėptą informaciją bei šaiposi iš demokratų
JAV autorius Michaelas Shellenbergeris šeštadienio vakarą paskelbė ketvirtąją tviterio dokumentų dalį – paties tviterio vadovo Elono Musko remiamą iniciatyvą, kuria siekiama atskleisti ankstesnės tviterio valdžios vykdytą žodžio laisvės slopinimą ir cenzūrą.
Naujausioje tviterio dokumentų dalyje daugiausia dėmesio skiriama kompanijos darbuotojų ir aukšto lygio vadovų reakcijoms į sausio 6 d. riaušes JAV Kapitolijuje, lėmusias 2021 m. sausio 8 d. buvusio prezidento Donaldo Trumpo paskyros sustabdymą, o vėliau, ir panaikinimą[1].
Plataus masto cenzūros atskleidimas kelia vis didesnį JAV piliečių pasipiktinimą, jog demokratai techonologijų kompanijas pasitelkia savo tikslams pasiekti ir oponentams nutildyti. O tiesą drąsiai atskleidžiantis E. Muskas ir toliau nepaiso bet kokių autoritetų.
Savaitgalyje tviteryje jis viešai juokavo apie prezidento Joe Bideno ir vyriausiojo JAV prezidento patarėjo medicinos klausimais Anthony Fauci kontrolės politiką, o siekdamas išgelbėti permainingus laikus išgyvenantį tviterį ir ragindamas darbuotojus susitelkti darbui, pagrindiniame ofise San Fransicke net įrengė miegamuosius.
Tviterio vadovai specialiomis cenzūros gairėmis norėjo nutildyti D. Trumpą
Paskutinėje tviterio dokumentų serijoje M. Shellenbergeris paskelbė, kad 2021 m. sausio 7 d., kitą dieną po riaušių Kapitolijuje, tviterio vyresnieji vadovai užsibrėžė „sukurti pateisinimą D. Trumpo paskyros uždarymui“. Taip siekta pakeisti visos socialinės žiniasklaidos platformos politiką konkrečiai tik dėl D. Trumpo[2].
Po sausio 6 d. įvykių ėmė didėti ir vidinis spaudimas tuometiniam tviterio vadovui Jackui Dorsey uždrausti D. Trumpo veiklą tviteryje. Augo ir išorinis spaudimas. Aibė įtakingų JAV politikų ir įžymybių ragino tviterio vadovą visam laikui uždrausti tuomečio prezidento paskyrą.
Tačiau kaip rodo tviterio dokumentai, J. Dorsey norėjo elgtis su D. Trumpu taip pat kaip su kitais vartotojais. Sausio 7 d. jis elektroniniu paštu darbuotojams parašė, kad tviteris turėtų išlikti nuoseklus savo politikoje, o tai reiškia, kad vartotojai turi teisę grįžti po laikino paskyros sustabdymo. Tačiau kiti vadovai su tuo sutikti nenorėjo ir pabrėžė, kad didelė dalis žmonių „nėra patenkinti tuo, kokia platforma tviteris tampa“.
Tviterio dokumentų ataskaitoje taip pat pažymima, kad tviterio darbuotojai ir vyresnieji vadovai didžiąja dalimi nebuvo nešališki. 2018, 2020 ir 2022 m. 96 proc., 98 proc. ir 99 proc. atitinkamai darbuotojų politinės paramos atiteko demokratams.
E. Muskas nestokoja humoro
Kol naujai atskleisti tviterio dokumentai kelia chaosą JAV politiniuose sluoksniuose, tviterio vadovas E. Muskas nestokoja geros nuotaikos. Dalį sekmadienio jis praleido lygindamas senąją platformą su Džono Ronaldo Ruelio Tolkieno „Žiedų valdovo“ fantazijų personažu Wormtongue, kurį serijos gerbėjai laiko tikru blogiuku[3].
Tęsdamas su fantastine istorija susietus juokelius E. Muskas net paskelbė paveikslėlį, kuriame į karaliaus Théodeno ausį kalba Wormtongue, o šių „Žiedų valdovo“ veikėjų veidai pakeisti – ant Wormtongue kūno yra daktaro A. Fauci veidas, o ant Théodeno kūno – prezidento J. Bideno veidas.
„Tik dar vienas karantinas, mano karaliau…“, – pašiepiamai rašoma paveikslėlyje.
Netrukus E. Muskas tviteryje paskelbė dar vieną pašiepiančią žinutę, kurioje teigė, kad jo įvardžiai yra „nuteisti/Fauci“.
Pagrindiniame tviterio ofise – lovos
Įsigijęs tviterį E. Muskas nevyniojo žodžių į vatą ir prabilo apie tai, kad kompanija gali bankrutuoti. Atleidęs tūkstančius darbuotojų, likusius jis ragina susitelkti darbui. Juos sukvietė į ofisus ir juose, regis, ragina likti iki vėlumos. Tam pagrindiniame kompanijos ofise San Franciske net įrengė miegamuosius[4].
Nors kai kurie anonimais likti norintys kompanijos darbuotojai piktinasi, kad tai, jog lovos atsiras ofise jiems buvo netikėta, o naujasis vadovas net nėra aptaręs naujų produktyvumo lūkesčių, pats E. Muskas sako, kad lovas į biurą atvežė norėdamas padėti sunkiai dirbantiems darbuotojams pailsėti.
Kai kurie darbuotojai teigia, kad net pats E. Muskas, nuo tada, kai perėmė kompanijos vadovavimą į savo rankas, reguliariai miegodavo biuro konferencijų salėje, kuri dabar paversta miegamuoju[5].
Silicio slėnio startuoliai ir technologijų bendrovės garsėja gąsdinančiai ilgomis ir sekinančiomis darbo valandomis, kurias daugelis darbuotojų dirba dėl pažadėtų pelningų akcijų pasirinkimo sandorių bei prestižo. Tačiau į E. Musko užmojus šį kartą sureagavo San Francisko pareigūnai, sakydami, kad gali patikrinti tviterio biurus, siekdami užtikrinti, kad darbuotojai dirbtų nustatytas darbo valandas.
E. Muskas į tai tiesiogiai neatsakė, tačiau pakomentavo, kad miesto valdžia labiau turėtų rūpintis ne jo ofisu, o miestą krečiančia narkotikų krize.