Ledinis plaukimas eketėje
Dar vieneri metai sveikuolių iššūkiams prasideda. Organizatorius Lietuvos Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė pasakoja, kad dėl karantino pakeitimų, teko keisti ir renginio formatą[1]. Kiekvienas miestas pjovėsi savo eketę parodydami, kad sustoti vis tiek niekas neketina. Pasiruošimas prasidėjo nuo 30 dienų iššūkio, kiekvieną dieną norintys susirasdavo eketę ir lįsdavo į ledinį vandenį.
Simono Dailidės teigimu šie metai ypatingi, šimtai naujų kartų, mažamečiai vaikai, užsidegusių tėvų pavyzdys, aktyvumas dalinantis nuotraukomis ir vaizdo įrašais įrodo neginčijamą ledinio vandens poveikį sveikatai. Ledinių maudynių entuziastai pjovė 25 metrų eketes[2] Vilniuje, Kaune, Utenoje, Rokiškyje, Radviliškyje, Alytuje ir Jonavoje. Kiekvienas turėjo savarankiškai įveikti ir fiksuoti savo plaukimo laiką pasidalindami vaizdo įrašu atitinkamose socialinio tinklo „Facebook“ miesto grupėse.
Klaipėdos šalčio entuziastai pasigirti pasiekimas žadą kiek vėliau. Organizatorių ne galutiniais duomenimis lediniame 25 m. plaukime eketėje dalyvavo per 200 žmonių, įskaitant įvairaus amžius vaikus ir suaugusius.
Tarp dalyvių moterys ir vaikai
Ledinio iššūkio idėjos autorius Simonas Dailidė kvietė visus neabejingus prisijungti, kuriems grūdinimas šaltu vandeniu tapo įpročiu, su savimi be abejo pasiimti ir draugų. Sezono atidarymas arba kitaip sakant iššūkio pradžia skelbiama nuo sausio 18 į 19 dieną. Simonas dalinasi atsiminimai kai prieš penkerius metus žiemos metu Žaliuosiuose ežeruose maudėsi vienas, o dabar, ypač savaitgaliais renkasi visas būrys bendraminčių vilniečių.
Jis taip pat džiaugiasi matydamas kiekvienais metais didėjantį „ruonių“ skaičių, kurie savo pavyzdžiu užkrečia gera emocine būkle ir sveikata. Toks buvo Simono kvietimas dalyvauti 30 dienų iššūkyje.
Vilniuje, tarp beveik šimto dalyvavusių moterų greičiausios buvo: Justina Dilkaitė (15.78 sek), Milda Adomaitienė (19.75 sek) ir Aušra Sobutienė (20.75 sek). Tarp likusių vyrų: Romas Čereška (15.54 sek), Ignas Kazlauskas (16.43 sek) ir Paulius Markevičius (16.22 sek).
Radviliškio mieste susirinko apie 50 dalyvių, Utenoje – keliasdešimt plaukimo mėgėjų, Jonavoje apie 7. Alytuje jėgas išbandyti atvyko 27 savanoriai tarp kurių sveikuoliai išskyrė dešimtmetę dalyvę Vanesa su tėčiu Vincentu. Moterų tarpe greičiausia buvo Rimutė Norkūnienė, tarp vyrų greičiausias Laimis Banys. Plaukikai buvo apdovanojami diplomais ir rėmėjų dovanomis.
Renginys jau tampa kasmetine tradicija
Sveikuolių sąjunga pabrėžia, kad tai jau kasmetine tradicija tapęs renginys kurio svarbiausias tikslas nėra rezultatas, didžiausias laimėjimas yra įveikti savo paties baimę šalčiui, atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad reikia rūpintis savo sveikata. Nors ir karantinas sustabdė pasaulį, tačiau sveikuoliai ragina visus ir toliau nesustoti, rūpintis savo sveikata, grūdintis, prisižiūrėti kuom maitinames ir taip praskaidrinti kasdienybę.
Sveikuolių sąjunga savo puslapyje[3] taip pat dalinasi ledinės eketės istorijomis, apie kurią atvyrauja Marius Petrauskas. Jo teigimu šaltuoju metų laiku maudosi antrą sezoną, sako vos paragavęs negali sustoti, nors ledinį iššūkį priėmė nuo 2019 m. gruodžio mėnesio. Pirmi kartai tikrai buvo baisūs, dvejonės dėl nemalonių pojūčių ir nenoro susirgti. Visą tai galiausiai pakeitė pakili nuotaika, atsiradęs žvalumas ir geresnė savijauta, kuri pasiekiama kiekvieną dieną šokant į šaltą vandenį.
Mariaus sekantis tikslas ne tik kasdien maudytis šaltame vandenyje, bet jau ir pasistengti išbūti šaltame vandenyje kiek ilgiau. Jis sako, kad tam reikalinga tinkama minčių higiena ir tinkamos kvėpavimo technikos. Taip pat pabrėžia didelę palaikymo įtaką iš šeimos ir bendruomenių kurios gali padrąsinti. Marius sako, kad ledines maudynes reikia vadinti ne „užkratu“, bet „vitamininimu“, tiesiogine to žodžio prasme. Tinkamos mintys ir nuotaika daro didelę įtaką mūsų sveikatai.