„Čia daugiau nebegrįšiu“
Duodamas interviu „The New York Times“ stambus rusų verslininkas ir banko „Tinkoff“ įkūrėjas Olegas Tinkovas pranešė, kad pardavė savo akcijas Vladimiro Potanino valdomai „Interros“ už 3 proc. rinkos vertės. O. Tinkovas teigia, kad buvo priverstas tai padaryti po pasisakymų prieš spec. operaciją Ukrainoje, nes sulaukė grasinimų dėl jo banko nacionalizavimo[1].
Po šio sandorio savo Rusijoje uždrausto socialinio tinklo paskyroje O. Tinkovas atsisveikino su Rusija ir banku „Tinkoff“.
„Lik sveikas, „Tinkoff“ banke. Lik sveika, Rusija. Aš Rusijoje nieko nebeturiu. Ir tai blogai Rusijai. Aš buvau vienas iš nedaugelio, kuriam pavyko pačiam, o ne su režimo pagalba įkurti keturis skirtingus verslus nuo NULIO! Mano verslą jo piko metu „Forbs“ įvertino 9,4 mlrd. dolerių. Aš niekada nedaviau kyšių, nesipriešinau pareigūnams, nesamdžiau draugų ir pažįstamų, bet kuris iš mūsų darbuotojų jums tai patvirtins. Būtent dėl to mes tapome antru banku šalyje, o galėjome būti ir pirmas…
Olegas Tinkovas“.
Jis taip pat pareiškė, kad jam asmeniškai grasino: „žmogui, kuris kovoja su sunkia kraujo vėžio forma. Norėjo nubausti viso labo už NUOMONĘ, mano sąžiningą nuomonę“.
Verslininkas pažymėjo, kad iš šalies pasiima prekės ženklus „Tinkoff“ ir „La Datcha“, kurie priklauso jo šeimai: „Čia daugiau aš nebegrįšiu. Eisiu ieškoti kampelio, kur galės prisiglausti įžeistas jausmas“[2].
Tikslios sumos neatskleidė
35 proc. banko „Tinkoff“ pardavimas, verslininko teigimu, buvo „beviltiškas išpardavimas“.
„Aš negalėjau tartis dėl kainos“, – tvirtino O. Tinkovas.
Jis taip pat sakė, kad yra dėkingas V. Potaninui už tai, kad šis jam leido išgelbėti bent mažą dalį jo kompanijos pinigų.
Verslininkas pranešė, kad tikslios sandorio sumos atskleisti negali, tačiau pardavė „už kapeikas“, jo teigimu, už 3 proc. tikrosios jo dalies vertės.
Taip pat O. Tinkovas pažymėjo, kad niekada niekas iš Kremliaus su juo nebuvo susisiekęs tiesiogiai, tačiau iš savo draugų, turinčių ryšių spec. tarnybose, jis girdėjo, kad jam gali grėsti fizinis pavojus. Dėl to, verslininko teigimu, jis pasisamdė apsaugą.
Su „New York Times“ žurnalistu O. Tinkovas kalbėjo telefonu iš vietos, kurios jis neįvardijo.
Netiki sandorio verte
Ekonominių mokslų daktaras, publicistas Nikita Kričevskis O. Tinkovo pranešimą apie savo akcijų pardavimą už 3 proc. rinkos vertės pavadino melu.
Jo teigimu, balandžio 28–ąją, kai „Interros“ pranešė apie V. Potanino 35 proc. „Tinkoff“ prikinį, banko kapitalizacijos vertė buvo 6,9 mlrd. dolerių. Atitinkamai jo įkūrėjo dalį galima įvertinti 2,4 mlrd. dolerių.
„Kiek bus 3 proc. nuo 2,4 mlrd. dolerių? Teisingai: 72 mln. dolerių. Kiek tu gavai? Vėlgi teisingai: 300 mln. dolerių, nors derybų metu buvo kalbama apie 350 mln.“, – rašė ekonomistas savo telegram-kanale.
„Olegai, kas tave, esantį užsienyje ir nesiruošiantį grįžti, paėmė ten įkaitu? „Vardai, pasirodymai, slaptažodžiai“, prašau atsakyk. Ir kodėl tu ant V. Potanino trupinius kratai, nori, kad ir jis atsidurtų po sankcijomis? – pareiškė N. Kričevskis. – Mes visi suprantame: „New York Times.“