Suprasti akimirksniu
  • STT tiria galimai neskaidrią „Foxpay“ veiklą
  • Jei bus surinkta pakankamai įrodymų, byla bus perduota teismui
  • Ministrės M. Navickienės sutuoktinis buvo pagrindinis „Foxpay“ akcininkas
Šaltiniai
„Foxpay“
STT tiria galimai neskaidrią „Foxpay“ veiklą. Rekvizitai.lt nuotrauka

STT tiria galimai neskaidrią „Foxpay“ veiklą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), įvertinusi turimą informaciją, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ įmonės veiklos. Pranešama, kad tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą, informuoja STT.

Dėl didelės informacijos apimties, ikiteisminis tyrimas pradėtas, kad būtų galima priimti objektyvų sprendimą ir įvertinti ar gauti duomenys sudaro nusikalstamos veikos sudėties požymių visumą. Šiuo metu pareikštų įtarimų nėra.

2024 m. birželio 6 d. STT gavo Generalinės prokurorės pavedimą atlikti nurodytų faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie įmonės „Foxpay“ veiklą. Įvertinus informaciją iš baudžiamosios teisės pusės ir atlikus informacijos patikslinimą, nutarta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Jei bus surinkta pakankamai įrodymų, byla bus perduota teismui

Ikiteisminio tyrimo tikslas – surinkti duomenis, kurie leistų patvirtinti arba paneigti, kad buvo padaryta nusikalstama veika. Todėl atlikus ikiteisminį tyrimą, jis gali būti arba nutraukiamas, arba jis gali būti baigiamas bylos perdavimu į teismą.

77 primena, kad Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Monika Navickienė. ELTA nuotrauka
Monika Navickienė. ELTA nuotrauka

Ministrės M. Navickienės sutuoktinis buvo pagrindinis „Foxpay“ akcininkas

Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Taip pat buvo skelbta, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Trečiadienį pranešta, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu.

Tęsiantis skandalui dėl I. Trinkūnaitės ir verslininkės sugyventinio ryšių ministrės sutuoktiniu, M. Navickienė šią savaitę atsistatydino iš pareigų.

Parengta remiantis ELTA.