Šiaurės Korėjos gynybos ministras Kang Sun Nam pareiškė, jog branduolinis karas pusiasalyje yra neišvengiamas
Panašu, jog Šiaurės Korėjos reikalai vis labiau kaista ir pasaulis yra vos per žingsnį nuo branduolinio konflikto. Šiuo metu teigiama, jog JAV privalo atsisakyti savo priešiškos Šiaurės Korėjos atžvilgiu politikos, jei jas tikrai domina taikus dialogas. Tiesa, aukščiausi šalies pareigūnai nemano, jog JAV skubės kardinaliai keisti savo veiksmus, tad beliks tik vienas kelias – branduolinis karas.
Apie tai garsiai prabilo pats Šiaurės Korėjos gynybos ministras Kang Sun Nam. Savo mintis jis išdėstė pareiškime, pristatytame XI Maskvos tarptautinėje saugumo konferencijoje. Vėliau nerimą keliantis pareiškimas buvo pakartotas ir „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše.
Gynybos ministras apkaltino Vašingtoną siekiu pakeisti režimą Pchenjane ir bandymu smarkiai didinti įtampą. Jis taip pat apkaltino JAV didinant savo karinę jėgą regione, dislokuojant netoliese branduolinius lėktuvus ir povandeninį laivą. Gynybos ministras sakė[1]:
„Dabar klausimas yra ne „ar Korėjos pusiasalyje kils branduolinis karas?“, o „kas ir kada jį pradės?“.“
Nepaisydama Šiaurės Korėjos perspėjimų, JAV regione dislokuoja daug strateginių ginklų
Kang Sun Nam taip pat pridūrė, kad vien šiais metais JAV į regioną atsiuntė didžiulius strateginius ginklus, įskaitant branduolinį povandeninį laivą, lėktuvnešius ir branduolinį bombonešį. Pasak Šiaurės Korėjos, tai yra akivaizdus rodiklis, jog JAV bando kištis į šalies reikalus ir yra pasirengusi naudoti brutalią jėgą.
JAV karinio jūrų laivyno smogiamoji grupė „Carrier Strike Group 11“, vadovaujama atominio lėktuvnešio „USS Nimitz“, kovo pabaigoje atvyko į Pietų Korėjos karinį uostą. Tai įvyko netrukus po to, kai Pchenjanas pristatė savo naujas, mažesnes branduolines galvutes, kurios, kaip manoma, gali būti sumontuotos ant trumpojo nuotolio balistinių raketų.
Birželio pabaigoje JAV strateginis bombonešis „B-52“ dalyvavo bendrose pratybose su Pietų Korėja. Vos po dviejų savaičių Amerika Pietų Korėjoje taip pat dislokavo savo Ohajo klasės balistinių raketų povandeninį laivą „USS Kentucky“. 20 balistinėmis raketomis apginkluotas „Trident II“ povandeninis laivas iš viso gabena 80 branduolinių galvučių.
Šiaurės Korėja netiki, jog JAV staiga pakeis politiką ir visam laikui pasitrauks iš regiono
Šiaurės Korėjos gynybos ministras mano, jog pusiasalio problemų nepavyks išspręsti derybomis, nes tai galėtų įvykti nebent tuo atveju, jei JAV radikaliai pakeistų dabartinę savo politiką. Jis taip pat pabrėžė, kad tik karinė jėga „yra vienintelis būdas užtikrinti taiką ir stabilumą Korėjos pusiasalyje“. Kang Sun Nam tvirtino[2]:
„JAV, kurios 80 metų vykdo priešišką valstybės politiką prieš [Šiaurės] Korėją <…>, akivaizdžiai kišasi į nepriklausomą Šiaurės Korėjos vystymąsi bei saugumo interesus ir stumia padėtį Šiaurės Rytų Azijoje prie branduolinio karo slenksčio. “
Šiaurės Korėjos pareigūnas taip pat pridūrė:
„Vašingtonas turi pripažinti savo karingą politiką prieš Pchenjaną ir atsisakyti konfrontacinio požiūrio, jei tikrai nori taikiu būdu išspręsti krizę.“
Gynybos ministras tvirtino, kad kol Amerika to nepadarys, bet koks dialogas yra neįmanomas.
Kang Sun Nam taip pat pareiškė, kad Šiaurės Korėja nebelaikys JAV karinių pratybų sustabdymo ar kitų panašių veiksmų nuoširdžiu JAV bandymu eiti taikiu keliu. Generolo nuomone, Vašingtonui prireiktų vos kelių dienų, kad į pusiasalį atsiųstų savo strateginius bombonešius ir branduolinį povandeninį laivą, o karinį kontingentą galėtų ten dislokuoti „per pusę mėnesio“, net jei dabar pilnai pasitrauktų iš Pietų Korėjos. Jis sakė:
„Puikiai žinome, kad agresyvus JAV tikslas atimti iš mūsų branduolinius ginklus ir sunaikinti mūsų sistemą brutalia jėga negali būti net ir menkiausiai pakeistas.“
Generolas pareiškė, kad visi JAV ir jos sąjungininkų teiginiai apie jų norą derybomis išspręsti pusiasalio problemas yra tik tuščios kalbos ir vienintelis būdas užkirsti kelią branduoliniam karui – tai turėti karines atgrasymo priemones. Pasak ministro, problemos negali būti sprendžiamos dialogu ar derybomis, kol „JAV nepripažins visiško priešiškos politikos Pchenjano atžvilgiu žlugimo“ ir „vienareikšmiškai neatsisakys karinės konfrontacijos“.
Ministras pabrėžė, kad JAV net aukščiausiu lygiu nesilaiko duoto žodžio. Kang Sun Nam priminė, kad nuo metų pradžios Jungtinės Valstijos perdavė didžiulius strateginius branduolinius išteklius, įskaitant povandeninį laivą, strateginį bombonešį ir branduolinį smogiamąjį lėktuvnešį, Pietų Korėjai, kai ši tuo metu surengė didžiausias bendras karines pratybas. Jie imitavo „beprecedentinio masto, intensyvumo ir trukmės“ totalinį karą su Šiaure. Anot ministro, todėl klausimas ne tai, ar Korėjos pusiasalyje kils branduolinis karas, o kas ir kada jį pradės.
Generolo žodžiai nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įsakė intensyviau ruoštis karui, įskaitant ginklų gamybos didinimą. Jis taip pat paragino aukščiausius pareigūnus surengti pratybas su naujausia šalies ginkluote, siekiant užtikrinti, kad kariai būtų pasiruošę galimam konfliktui. Šis žingsnis buvo priimtas prieš planuojamas dideles bendras JAV ir Pietų Korėjos karines pratybas.