Šiandien trys didelės įmonės paskelbė apie bankrotą

EkonomikaPranešimas spaudai
Suprasti akimirksniu
bankrotas
Lietuvoje išaugo bankrotų skaičius, mažiau įkurta naujų verslų. Unsplash nuotrauka

Bankrutuoja krovinius vežanti Kauno įmonė „Avima“

Dėl sudėtingų sąlygų transporto sektoriuje Kaune įsikūrusi krovinių pervežimais užsiimanti įmonė „Avima“ bankrutuoja ir atleidžia visus 32 darbuotojus.

10 metų veikusi įmonė apie atleidimus Užimtumo tarnybai pranešė birželio 3 dieną. Kaip ketvirtadieį nurodė tarnyba, didžioji dalis atleidžiamų darbuotojų yra tarptautinius krovinių pervežimus vykdę vairuotojai – jų atleidžiama 26.

Gegužės pabaigoje įsiteisėjusia Kauno apygardos teismo nutartimi įmonei iškelta bankroto byla. Įmonės bankroto administratorius Vladas Kerpauskas nurodė tikslių priežasčių, dėl kurių įmonė nutraukė veiklą, nežinantis, mat dar nėra perėmęs įmonės bankroto dokumentų. Tačiau, jo teigimu, bankrotui įtakos turėjo sudėtinga situacija transporto rinkoje.

„Ir (Europos Sąjungos priimtas – 77) mobilumo paketas, ir karas, geopolitika – viskas susideda į krūvą ir kiek transporto įmonių šiandien eina į bankrotą. (…) Vienas dalykas, kad užsidarė visi keliai į Rytus, kur įmonė anksčiau važiuodavo, visas susidėjo ir atėjo tas laikas, kai pamatė, kad nebegali išlaikyti žmonių. Jie skundžiasi darbo ginčų komisijai, kad nebemokami atlyginimai“, – teigė V. Kerpauskas.

Įmonės pradelsta mokesčių nepriemoka Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) birželio 3 dieną siekė 172 tūkst. eurų, o skola „Sodrai“ birželio 5 dieną sudarė 57,1 tūkst eurų.

Praėjusiais metais įmonė „Avima“ patyrė 271,7 eurų nuostolį ir gavo 2,1 mln. eurų pajamų, o 2022 metais – 61,3 tūkst. eurų nuostolį ir gavo beveik 2,5 mln. eurų pajamų.

Visus darbuotojus atleidžia siuvimo bendrovė „Baltic Sewing Company“

Kauno siuvimo bendrovė „Baltic Sewing Company“ bankrutuoja ir atleidžia visus darbuotojus, pranešė Užimtumo tarnyba.

Anot tarnybos, iš atleidžiamų 21 darbuotojų didžioji dalis yra drabužių siuvėjai, jų bendrovėje dirbo – 13, lygintojai rankomis – 3 bei siuvėjai ir giminiškų profesijų darbininkai – 3.

„Baltic Sewing Company“ direktorė Ilona Gudinienė teigė, kad bendrovė jau kelis metus susidūrė su sunkumais dėl Covid pandemijos, karo Ukrainoje, bei infliacijos.

„Priežastys yra sumažėjęs užsakymų kiekis. Pirmiausia buvo pandemija, paskiau karas Ukrainoje, padidėjusios kainos, tai kalbame dujų ir elektras. Taip pat yra minimali alga išaugusi, jos augimas nusimato ir kitais metais. Tiesiog neišeina išsilaikyti“, – atsakė I. Gudinienė.

„Vasarį ir kovą iš vis neturėjome darbo, nebuvo iš kur gauti užsakymų“, – pridūrė ji.

Registrų centro duomenimis, „Baltic Sewing Company“ grynasis pelnas 2023 m. siekė 3,5 tūkst. eurus, o 2022 m. nuostolis buvo apie 8 tūkst. eurų. Bendrovės skola „Sodrai“ balandžio pabaigoje siekė 16,7 tūkst. eurų.

Įmonė Lietuvoje veikė nuo 2010 m.

Užsidaro Radviliškio siuvykla „Salvika“

Bankrutuojanti Radviliškio siuvykla „Salvika“ Užimtumo tarnybai gegužę pranešė apie visų 20 darbuotojų atleidimą.

Nuo 2008 metų Radviliškyje moteriškų ir vyriškų drabužių siuvimu užsiimanti įmonė apie atleidimus Užimtumo tarnybai pranešė gegužės 6 dieną. Kaip informavo tarnyba, tarp atleidžiamų darbuotojų daugiausia yra siuvėjų, kailininkų ir kepurininkų. Darbuotojai atleidžiami vadovaujantis Darbo kodekso straipsniu dėl darbo sutarties nutraukimo darbdavio bankroto atveju.

Kreditorių susirinkimo nutarimu įmonei „Salvika“ balandžio 30 dieną ne teismo tvarka iškelta bankroto byla.

„Iškėlus bankroto bylą, per 15 dienų visi darbuotojai yra atleidžiami. (…) Kol kas nesame perėmę (įmonės – 77) dokumentų, todėl kol kas negaliu pakomentuoti, kodėl įmonė (bankrutuoja – 77), dar nėra patikrinta“, – teigė įmonės nemokumo administratorė Irena Prunskutė.

„Sodros“ duomenimis, šių metų sausio pradžioje siuvykla turėjo 23 darbuotojus, iki balandžio jų skaičius sumažėjo iki 20.

Įmonė neturi pradelstų mokestinių nepriemokų Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), tačiau, gegužės 23 dienos duomenimis, įmonės įsiskolinimas „Sodrai“ siekė 4185,88 eurų.

2022 metais siuvykla gavo 299,63 tūkst. eurų pajamų ir uždirbo 5,67 tūkst. eurų pelno. Tačiau praeitąmet „Salvika“ patyrė 26,16 tūkst. eurų nuostolį ir gavo 281,57 tūkst. eurų pajamų.

Parengta remiantis ELTA.