Spręs antikorupcinius klausimus
Keičiantis praėjusią kadenciją Lietuvą valdžiusios ir dabar šešėlinę Vyriausybę įkūrusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sudėčiai, renkami ir nauji šešėliniai ministrai. Skelbiama, kad buvo išrinktas naujasis teisingumo ministras, kuris, kaip anksčiau minėjo šešėlinis premjeras Ramūnas Karbauskis, padės spręsti korupcines temas, į kurias galimai įsivėlęs ir buvęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis bei padės visuomenei žinoti tiesą apie korumpuotus politikus.
Trečiadienį vykusiame šešėlinės Vyriausybės posėdyje buvo patvirtintas naujas teisingumo ministras, buvęs viešojo intereso gynimo prokuroras Kęstutis Vagneris.
„Džiaugiuosi, kad prie mūsų ministrų kabineto narių prisijungė didelę patirtį visuomenės intereso gynime turintis pareigūnas, daugybę metų atidavęs tarnybai. Žavi jo atkaklumas, žinios, įžvalgos ir nusiteikimas dirbti valstybei dabar ir politiniame lygmenyje“, – teigė R. Karbauskis[2].
Skelbiama, kad K. Vagneris netrukus įsitrauks į politiką dar aktyviau ir ves LVŽS kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąrašą. Kartu su kandidatu į Vilniaus miesto merus Stasiu Jakeliūnu jis intensyviai dirba su antikorupcine programa.
Dalinsis ilgamete patirtimi
Už savanorystę Ukrainoje K. Vagneris apdovanotas Ukrainos atminimo medaliu „Už nepriekaištingą tarnybą Tėvynei“. Šio asmens sukaupta patirtimi taip pat negalime nė suabejoti.
K. Vagneris 1981 m. Vilniaus universitete, Teisės fakultete įgijo teisininko kvalifikaciją. 1993 m. tame pačiame universitete Komunikacijos fakultete įgijo ir žurnalisto kvalifikaciją. Prokuroro karjerą K. Vagneris pradėjo 1981 m., kai pradėjo dirbti Tauragės rajono prokuroro padėjėju. 1988 m. jis tapo Lietuvos prokuratūros Bendrosios priežiūros skyriaus prokuroru, 1990 m. – Lietuvos generalinio prokuroro padėjėju, 1993 m. – Lietuvos generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir informacijos skyriaus vyriausiuoju prokuroru[2].
Nuo 1998 iki 1999 m. K. Vagneris dirbo advokatu, o jau 1999 m. tapo Tardymo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ypač svarbių bylų tardytoju. 2001-2011 m. dirbo Lietuvos generalinės prokuratūros Valdymo ir kontrolės skyriaus prokuroru, 2011-2019 m. – Lietuvos generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroru. Rinko duomenis apie galimą korupciją Lietuvos energetikos sektoriuje.
Svarbūs vertybiniai klausimai
Šešėlinės Vyriausybės ministras pirmininkas R. Karbauskis dar praėjusią savaitę dalinosi mintimis apie savo buvusį bendražygį S. Skvernelį. Jis paviešino, kad pastarasis, prieš palikdamas frakciją, ne kartą buvo dūręs it peiliu į nugarą savo bendražygiams.
Tačiau platesnių komentarų ta tema R. Karbauskis vengė ir tik pridūrė, kad viską atskleis atliktas žurnalistinis tyrimas. Visgi, po tokios ne itin sėkmingos patirties jis teigė atidžiau besirenkantis bendraminčius.
Pasak R. Karbauskio, politikoje galima pasitikėti tik turinčiais tvirtą vertybinį stuburą, o valdžią laikantiems ne siekiamybe, bet galimybe sustiprinti ir apginti savo vertybines nuostatas. Būtent tai išreiškęs šešėlinės Vyriausybės vadovas į teisingumo ministrus ir pasiūlė K. Vagnerį, o jam esą teks svarbus vaidmuo informuojant visuomenę apie galimus politikų korupcinius ryšius.
Susiformavo po rinkimų
Šešėlinę Vyriausybę po neišlaikytos antrosios kadencijos parlamente praėjusių metų pradžioje suformavo didžiausia opozicinė Seimo LVŽS frakcija, kurios vadu arba ministru pirmininku tapo R. Karbauskis[3].
Kaip teigė pats šešėlinis premjeras, tokios Vyriausybės programa esą yra alternatyva valdančiųjų vykdomai politikai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jau kurį laiką prieš sudarant šešėlinę Vyriausybę buvo kalbėta apie tai, kad jos premjeru taps S. Skvernelis, tačiau jis ne tik juo netapo, bet ir apskritai jo pavardės tarp šešėlinių ministrų nebuvo.
Dabartinę šešėlinę Vyriausybę sudaro[4]:
- Premjeras Ramūnas Karbauskis.
- Vicepremjeras, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
- Finansų ministras Valius Ąžuolas.
- Vidaus reikalų ministrė Guoda Burokienė.
- Krašto apsaugos ministras Dainius Gaižauskas.
- Aplinkos ministrė Ligita Girskienė.
- Švietimo, mokslo ir sporto ministras Eugenijus Jovaiša.
- Ekonomikos ir inovacijų ministras Deividas Labanavičius.
- Energetikos ministras Arvydas Nekrošius.
- Kultūros ministrė Aušrinė Norkienė.
- Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
- Užsienio reikalų ministras Jonas Jarutis.
- Žemės ūkio ministras Andriejus Stančikas.
- Susisiekimo ministras Juozas Varžgalys.
- Teisingumo ministras Kęstutis Vagneris.