- G. Nausėda susitiko su P. Poderskiu
- Iškeltas poreikis surinkti profesionalią komandą
- Prezidento ir kandidato pokalbio metu aptarta miškų politika
- P. Poderskis kartoja sulaukęs pasiūlymo tapti ministru iš G. Palucko: su R. Žemaitaičiu kalbėjosi tik vėliau
- Pasisakė, ką galvoja apie R. Žemaitaitį: labai daug ir plačiai visko kalba
- A. Širinskienė kritikuoja P. Poderskio kandidatūrą: nelabai jaučiu, kad jis yra mūsų ministras
- Stebisi R. Žemaitaičio sprendimu į aplinkos ministrus siūlyti T. Kovėrą
G. Nausėda susitiko su P. Poderskiu
Prezidentas Gitanas Nausėda pokalbio su kandidatu į aplinkos ministrus metu pabrėžė poreikį išvengti galimo interesų konflikto, kadangi Povilas Poderskis šiuo metu yra Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktorius. Taip teigia prezidento patarėjas Ramūnas Dilba.
Tuo metu pats P. Poderskis tvirtina, kad lobistinės veiklos nevykdo nuo darbo SSVA pradžios, o vis dar pažymėtas lobistu nes manė, jog iš sąrašų asmenys išbraukiami automatiškai.
„Iškeltas interesų konflikto klausimas. Šiuo metu kandidatas užima SSVA vadovo pareigas ir yra užsiregistravęs kaip statybų sektoriaus lobistas. Tad buvo kalbėta, kad siekiant bet kokios regimybės reikia priimti visus sprendimus“, – po trečiadienį vykusio šalies vadovo bei Aplinkos ministerijai vadovauti siūlomo P. Poderskio susitikimo žurnalistams teigė R. Dilba.
„Dirbau lobistu iki darbo SSVA pradžios. Ten dirbant būti lobistu aš negaliu pagal Lobistinės veiklos įstatymą. Mano klaida šioje vietoje yra tame, kad pamiršau išsideklaruoti iš sąrašo. Maniau, kad tai vyksta automatiškai“, – aiškino P. Poderskis.
Iškeltas poreikis surinkti profesionalią komandą
Taip pat, anot R. Dilbos, šalies vadovas kandidatui iškėlė poreikį surinkti profesionalų komandą.
„Susitikimo metu kandidatas pristatė savo profesinę patirtį, vadovavimo patirtį įvairiuose sektoriuose, aukštųjų technologijų, statybų ir kitose verslo ir savivaldos srityse. Turint tokią kompetenciją buvo pabrėžta būtinybė suburti profesionalią komandą, kuri sugebėtų atstovėti aplinkosaugos ir biologinės įvairovės klausimais“, – aiškino patarėjas.
Paklaustas apie 2024 m. įvykusius lobistų susitikimus su premjeru Gintautu Palucku, kuriuose dalyvavo, P. Poderskis paaiškino, kad šie susitikimai buvo apie atsinaujinančią energetiką. Jis pridūrė, kad paskutinis susitikimas įvyko dar vasaros pradžioje.
„Apskritai tai jie buvo apie atsinaujinančią energetiką. Deklaruotose susitikimuose nurodyta, kokius pasiūlymus teikėme“, – sakė kandidatas.
„Paskutinį kartą su G. Palucku susitikome tik vasaros pradžioje“, – paminėjo jis.
Jis taip pat patikino, kad neturėjo ryšių su teisėtvarkos institucijų akiratyje atsidūrusia „Foxpay“.
Prezidento ir kandidato pokalbio metu aptarta miškų politika
Prezidento patarėjas teigė, kad prezidento lūkestis iš kandidato – miškų strategijos įgyvendinimas, sukuriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) apimčių, bei iškastinio kuro panaudojimo mažinimas.
„Svarbiausia sritis, tai miškų strategijos įgyvendinimas. Subalansuotas ekonominis, ekologinis aspektas“, – teigė patarėjas.
„Užtikrinti žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą. Būtent tiek ŠESD kūrimo, tiek iškastinio kuro panaudojimo mažinimo“, – sakė jis.
Pats kandidatas P. Poderskis paminėjo, kad prioritetas būtų miškų klausimas, tačiau prieš sprendžiant problemas reiktų diskusijų apie šios politikos vykdymą.
„Manau, kad pats susitarimas dėl miškų yra viena iš didesnių problemų, kurią reikia spręsti. Bet nemanau, kad tai kažkoks degantis klausimas, kurio staiga imtis reiktų. Manau, kad kaip tik, ką mes turime su aplinkosauga reikia gerai išdiskutuoti ar saugome tai, ką norime apsaugoti. Daug tų klausimų“, – aiškino jis.
„Dabar tiksliai negaliu atsakyti apie normas. Man plyni kirtimai nepatinka, kaip ir bet kuriam kitam žmogui. Bet tai mūsų ūkis“, – poziciją apie plynus kirtimus išsakė jis.
P. Poderskis kartoja sulaukęs pasiūlymo tapti ministru iš G. Palucko: su R. Žemaitaičiu kalbėjosi tik vėliau
Kandidatas į aplinkos ministrus P. Poderskis tikina sulaukęs kvietimo dirbti Vyriausybėje iš paskirtojo premjero G. Palucko, o pokalbį su „aušriečių“ lyderiu Remigijumi Žemaitaičiu turėjo tik vėliau.
Todėl, leidžia suprasti jis, kandidatas yra ne „Nemuno aušros“ deleguotas pretendentas į naująjį Ministrų kabinetą.
„Man paskambino Gintautas Paluckas vakar ir jis pakvietė mane į savo komandą. Manau, tai viską ir atsako“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė P. Poderskis, paklaustas, kas jį delegavo tapti ministru.
„Mes vakar buvome susitikę, pasikalbėjome apie tai, kokios yra jo (R. Žemaitaičio – 77) vizijos, kaip jis mato darbus. Ir manau, kad bendrų taškų ten yra daugiau, negu būtų galima pagalvoti“, – pridūrė jis.
„Kaip minėjau, aš ateinu dirbti į Gintauto Palucko Vyriausybę ir komandą. Tai, kad tai priskirta šiai partijai, manau, jeigu Lietuvos žmonės išrinko tokius atstovus, tai taip ir yra“, – pakartojo kandidatas.
Pagal koalicinę sutartį, Aplinkos, kaip ir Teisingumo bei Žemės ūkio ministerijos yra deleguotos „Nemuno aušrai“. Jeigu taps ministru, P. Poderskis tikina, kad bus atskaitingas ne tiek „Nemuno aušrai“, bet visam Seimui bei jame veikiančiomis politinėmis jėgomis. Kandidatas tikina ir savarankiškai formuosiąs savo politinę komandą.
„Rinksime žmones, kurie galėtų pirmiausiai pagal tą viziją, kurią mes turime ir Vyriausybės programoje, įgyvendinti darbus“, – teigė jis, paklaustas, ar tarp viceministrų gali būti „aušriečių“.
„Jeigu taip sutaps, kad jie bus ir „Nemuno aušros“ sąraše, tai, manau, tame nebus didelės problemos. Bet, visų pirma, man reikės asmeniškai su jais dirbti. Tai tą pasirinkimą darysiu aš“, – aiškino P. Poderskis.
Pasisakė, ką galvoja apie R. Žemaitaitį: labai daug ir plačiai visko kalba
Po susitikimo su šalies vadovu, kandidatas į aplinkos ministrus sulaukė ir klausimo, ką jis galvoja apie „Nemuno aušros“ pirmininką R. Žemaitaitį.
„Tai yra Lietuvos politikas, labai daug ir plačiai visko kalba. Nežinau, nieko per daug apie jį negalvoju, neatsikeliu galvodamas apie Remigijų Žemaitaitį ir koks jis yra“, – tepasakė P. Poderskis.
Anksčiau P. Poderskis yra dirbęs Vilniaus miesto administracijos direktoriumi, priklausė Laisvės partijai, tačiau vėliau ją paliko. Susiklosčiusią situaciją, kai yra teikiamas į „Nemuno aušrai“ priklausančių ministerijų vadovus, jis tikino vertinantis „ironiškai“.
A. Širinskienė kritikuoja P. Poderskio kandidatūrą: nelabai jaučiu, kad jis yra mūsų ministras
„Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė pripažįsta sunkiai įsivaizduojanti tolesnį darbą su kandidatais į aplinkos ir teisingumo ministrus, kurie partijos kolegoms, pasak jos, net nebuvo pristatyti.
Politikė abejoja, kad į aplinkos ministrus siūlomas, anksčiau Laisvės partijai priklausęs, P. Poderskis tinkamai atstovaus „aušriečių“ poziciją. Parlamentarė įsitikinusi, kad tai yra socialdemokratų pasiūlytas kandidatas, nelabai kažką turintis bendro su jos atstovaujama partija.
„Aš manau, kad tai socialdemokratų kandidatas“, – sako A. Širinskienė.
Politikė tikina, kad jai daugiausiai abejonių kelia tai, kad P. Poderskis nelabai ką turi bendro su aplinkosauga.
„Jo visas gyvenimas buvos susijęs labiau ne su gamtos saugojimu, o su naudojimusi gamtos resursais. Nes jis iš esmės su statybų reguliavimu visada dirbo. Tai tų klausimų tikrai yra daug“, – pripažino ji.
Anot jos, didžiausia problema, jog kandidatūros į aplinkos ir teisingumo ministrus nebuvo niekaip pristatytos „Nemuno aušros“ frakcijai Seime.
„Aš tikrai pasigedau to derinimo, ypač paskutiniuose etapuose – jau Poderskį deleguojant ir tą kandidatą su labai spalvinga biografija, kurio net pavardės nesinori prisiminti. Laiko, aišku, nebuvo, bet aš manau, kad ta informacija frakcijai vis tiek turėjo būti pateikiama ir tuos ministrus mes turėjome žinoti. Ir aš manau, kad mes tų spalvingų asmenybių tada greičiausiai būtume net negirdėję ir nematę“, – pabrėžė A. Širinskienė.
„Todėl, aš manau, kad ir ministrams bus labai keblu dirbti. Nes aš, pavyzdžiui, tikrai nelabai jaučiu, kad Poderskis yra mūsų ministras“ , – pripažino ji.
Tuo metu kalbėdama apie kandidatą į teisingumo ministrus Rimantą Mockų politikė teigia šio asmens apskritai nežinojusi.
„Aš jo kaip teisininko visiškai nežinau, jis man nėra žinomas ir bendrai teisininkų bendruomenėje jis nėra plačiai žinomas. Tai, matyt, matysime darbus ir kažkaip vertinsime“, – sakė ji.
Todėl A. Širinskienė pabrėžia, kad apie komunikacijos problemas su partijos pirmininku R. Žemaitaičiu reikės dar kalbėtis frakcijoje.
„Kalbėjomės ir manau, kad dar frakcijoje kalbėsimės, nes kolegos, kuriems reikės keturis metus dirbti, kai jie nežino ministrų ir ministrai nėra pristatomi frakcijai, tai aš sunkiai tada įsivaizduoju darbą ir bendradarbiavimą su ministerijomis“, – sakė ji.
Stebisi R. Žemaitaičio sprendimu į aplinkos ministrus siūlyti T. Kovėrą
Politikė neslepia nuostabos ir dėl to, kad anksčiau į aplinkos ministrus „Nemuno aušros“ lyderis R. Žemaitaitis buvo nutaręs siūlyti anksčiau reikalų su teisėsauga turėjusio Tomo Kovėros kandidatūrą. Visgi politikė svarsto, kad partijos pirmininkas apie šį kandidatą galimai neturėjo visos informacijos.
„Aš manau, kad ne visus faktus žinojo, nes kai aš salėje skaičiau jam seną Delfi tekstą apie kaltinimus, bandymus įsilaužti į butus, tai man susidarė įspūdis, kad tai jam buvo visiška naujiena“, – teigė A. Širinskienė.
„Galvoju, kad demokratija suveikė – kada partijos ar partijų pirmininkai kažką prasižiopso ar neįvertina rizikų, tai bent žiniasklaida parodo tas rizikas ir tai tikrai yra labai gerai“, – pabrėžė ji.
Primename, kad pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis partijos kandidatu į aplinkos ministrus įvardijo T. Kovėrą. Visgi po sulaukto žiniasklaidos dėmesio pastarasis galimybės pretenduoti į minėtą postą atsisakė.
Dėmesio viešoje erdvėje sulaukė T. Kovėros biografijos detalės. 2003 m. Vilniaus apygardos teismas jį pripažino kaltu dėl neteisėto šaunamųjų ginklų gabenimo ir neatsargaus jų laikymo. 2004 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė, kad vyras už minėtas nusikalstamas veikas nuteistas pagrįstai.
Praėjusią savaitę prezidentas G. Nausėda praėjusią savaitę pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be teisingumo ir aplinkos ministrų.
Elta pranešimas.