V. Orbanas susitikęs su V. Zelenskiu, surengs viešnagę pas V. Putiną?
Praėjus kelioms dienoms po susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (Viktor Orban) planuoja apsilankyti Maskvoje. Tai socialiniame tinkle „X“ (buvęs „Twitter“) parašė „VSquare“ ir „Direkt36“ žurnalistas Šabolčas Panis (Szabolcs Panyi).[1]
„Tikimasi, kad V. Orbanas rytoj keliaus į Maskvą, praėjus kelioms dienoms po to, kai antradienį netikėtai apsilankė Kijeve, teigė keli šaltiniai tarp Vakarų, Vidurio ir Rytų Europos pareigūnų“, – liepos 4-ąją rašė Š. Panis.
Jis pridūrė, kad V. Orbaną lydės Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Šijartas (Peter Szijjarto), kurį Š. Panis pavadino „Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo draugu“.
Vengrijos premjeras, bene vienintelis Europos vadovas, susitinkantis su Rusijos prezidentu
Pastarasis Vengrijos ministro pirmininko ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas įvyko 2023 metų spalį Pekine vykusiame forume „Viena juosta, vienas kelias“.
Šį kartą V. Orbanas lankysis Rusijoje kaip ES Tarybai pirmininkaujančios šalies, kuria Vengrija tapo liepos pradžioje, vadovas.
Dėl V. Orbano ir V. Putino susitikimo valdininkai ir diplomatai atsitvėrė tylos siena – informacijos nekomentuoja
Vengrijos premjero spaudos tarnyba nei patvirtino, nei paneigė informacijos apie V. Orbano vizitą, numatytą liepos 5 dieną, rašė TASS.[2]
Šalies vyriausybės atstovas spaudai Bertalanas Havašis (Bertalano Havashi) ignoravo agentūros prašymą pakomentuoti minėtą informaciją. Rusijos ambasados Budapešte darbuotojai taip pat atsisakė komentuoti publikacijas šia tema.
Kremlius taip pat nebuvo linkęs daugžodžiauti.
„Neturiu jums ką pasakyti“, – nurodė Rusijos atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Europos Vadovų Tarybos vadovas Šarlis Mišelis (Charles Michel) savo paskyroje tinkle „X“ kritikavo galimą V. Orbano kelionę į Maskvą.[3]
Jis pažymėjo, kad iš eilės pirmininkavimą ES Tarybai gavusi Vengrija neįgijo mandato palaikyti ryšius su Rusija ES šalių vardu. Š. Mišelis taip pat pabrėžė, kad derybos dėl konflikto Ukrainoje sprendimo „negali vykti be Kijevo dalyvavimo“ (nors jas ne kartą rengta be Maskvos dalyvavimo – aut. past.).
Neseno vizito Kijeve metu V. Orbanas per susitikimą su V. Zelenskiu išdėstė savo viziją, kaip išspręsti Rusijos ir Ukrainos konfliktą. Vėliau Ukrainos prezidento biuro vadovo pavaduotojas Ihoris Zhovkva sakė, kad Ukraina nepriims V. Orbano pasiūlymo dėl paliaubų prieš prasidedant taikos deryboms.
Vengrijos premjeras – dažnas sisteminės žiniasklaidos kritikos taikinys
V. Orbanas seniai garsėja tuo, kad turi „stuburą“ ir vykdo pragmatišką, į savo šalies interesus orientuotą, politiką. Tai lemia, kad jį nuolat kritikuoja sisteminė žiniasklaida ir neokomunistiniai leftistai.
Įdomu tai, kad kritikos Vengrijos premjerui negaili ir nacionaliniu transliuotoju turintis būti, bet realiai vienos partijos ir vienos ideologijos ruporu tapęs LRT. Dar praėjusiais metais jis skelbė:
„Viktoro Orbano vadovaujama Vengrija dažnai patenka į laikraščių antraštes dėl heterodoksinės užsienio politikos ir gerų santykių su Rusija bei Kinija, neretai lemiančių šalies nesutarimus su kitoms ES ir NATO narėmis. Labai svarbu suprasti realias tokios strategijos priežastis.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Vakaruose garsėja kaip neliberalus probleminis lyderis, dėl kurio išpuolių prieš LGBT+ bendruomenę, šalies žiniasklaidos ir demokratinių institucijų konsolidavimo bei nepritarimo sankcijoms Rusijai dažnai kyla nesutarimų su Briuseliu ir Vašingtonu.“[4]
Tokio pobūdžio publikacijos leidžia teigti, kad V. Orbanas eina teisingu keliu, jo vykdoma politika atliepia visuomenės lūkesčius ir būtent tai siutina globalistus bei jų vasalus, įskaitant ir dalį Lietuvos politikų…