Prancūzija prašo ES atidėti žmogaus teisių ir aplinkosaugos verslo reglamentų taikymą
Penktadienį Prancūzija paprašė Europos Sąjungos „neapibrėžtam laikui“ sustabdyti naujus aplinkosaugos ir žmogaus teisių reglamentus, taikomus tiekimo grandinėms, teigdama, kad jos per daug apkrauna įmones.
Briuselis pažadėjo palengvinti gyvenimą įmonėms, besiskundžiančioms pertekline reguliavimo našta tuo metu, kai 27 šalių blokas stengiasi sustiprinti savo ekonominį konkurencingumą.
„Mūsų įmonėms reikia supaprastinimo, o ne papildomų administracinių sunkumų“, – rašė Prancūzijos Europos reikalų ministras Benjaminas Haddadas „X“ platformoje, informuodamas apie Paryžiaus prašymą.
Jis taip pat prašė peržiūrėti antrąjį įmonių tvarumo ataskaitų taisyklių rinkinį, sulaukusį Europos verslo lobistų grupių kritikos.
Briuselis nerimauja, kad ES atsilieka nuo Jungtinių Valstijų ir susiduria su grėsminga Kinijos konkurencija, neskaitant įvairių iššūkių, įskaitant žemą produktyvumą, lėtą augimą, aukštas energijos kainas ir menkas investicijas.
Ursula von der Leyen Davose pasisakė už verslo sąlygų palengvinimą
ES vadovė Ursula von der Leyen šią savaitę Davose vykstančiame pasaulio elito susitikime sakė, kad Briuselis „privalo visoje Europoje ženkliai palengvinti verslo sąlygas“.
„Per daug įmonių stabdo investicijas Europoje dėl nereikalingo biurokratizmo“, – pabrėžė ji ir pridūrė, kad Europos Komisija pradės „plataus masto supaprastinimą“, paminėdama „deramo patikrinimo“ reglamentus, kuriuos Prancūzija kaip tik ir prašo sustabdyti.
Pagal vadinamąją Įmonių tvarumo deramo patikrinimo direktyvą (angl. Corporate Sustainability Due Diligence Directive, CSDDD) didelės įmonės privalo identifikuoti ir spręsti savo tiekimo grandinių visame pasaulyje daromą „neigiamą poveikį žmogaus teisėms ir aplinkai“.
Devynios pagalbos ir aplinkosaugos grupės, įskaitant „Oxfam France“ ir „Bloom“, pasmerkė „neatsakingą“ Paryžiaus raginimą atidėti direktyvos taikymą, nes tai gali „paspartinti“ teisės aktų, būtinų klimato ir socialinėms problemoms spręsti, sužlugdymą.
„Tokia Prancūzijos pozicija tiesiog nesuderinama su Europos klimato kaitos tikslais“, – pabrėžė aplinkosaugininkai.
Praėjusių metų kovo mėnesį patvirtinta CSDDD – vienas iš daugelio pastaraisiais metais bloko priimtų plataus masto teisės aktų, skirtų kovai su klimato kaita ir verslo praktikų gerinimui, kurie dabar vėl pakartotinai peržiūrimi.
Įmonių tvarumo ataskaitų direktyva – tai „Pragaras įmonėms“
B. Haddadas taip pat paprašė peržiūrėti Įmonių tvarumo ataskaitų direktyvą (CSRD), pagal kurią didelių įmonių vadovų reikalaujama pateikti investuotojams ir kitoms „suinteresuotosioms šalims“ informaciją apie jų įmonių daromą poveikį klimatui, taršą bei priemones, kurių imtasi jai mažinti.
Šią savaitę Prancūzijos vyriausybė apibūdino CSRD taisykles kaip „pragarą įmonėms“, prisijungdama prie vis didėjančio kritikų būrio, tvirtinančio, kad šie reikalavimai yra pertekliniai.
Didelės įmonės CSRD pirmą kartą turės įgyvendinti 2024-ųjų metinėse ataskaitose.
Šią savaitę Vokietijos didžiųjų įmonių lobistų grupė įspėjo, kad Europos įmonės prieštarauja abiem šiems ES taisyklių rinkiniams, teigdama, kad „jos neturėtų būti taikomos neproporcingai“, lyginant su užsienio konkurentais, ir ragindama siekti dereguliacijos.
Šią nuomonę pakartojo ir „BusinessEurope“ – pagrindinė ES verslo lobistų grupė, trečiadienį pareiškusi, kad įmonėms skubiai reikia „drąsaus signalo“, jog ES rimtai ketina sumažinti reguliavimo naštą.
Parengta remiantis elta.