Davose „Pfizer“ vadovas sulaukė nemalonaus žurnalistų dėmesio
JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ direktorius Albertas Bourla šiuo metu dalyvauja Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) susitikime Davose. Vis dėlto, jo pasirodymas šiame kontraversiškai visuomenės vertinamame renginyje sukėlė ne tik naujų sąmokslo teorijų antplūdį, bet ir paskatino naujas diskusijas vakcinos klausimais.
O tokias diskusijas iššaukė keli žurnalistai, kurie sustabdę A. Bourla Davoso gatvėje uždavė jam aibę klausimų – tiek apie vakcinos poveikį ir efektą, tiek apie iš vakcinų sukrautus „Pfizer“ direktoriaus turtus. Žurnalistai taip pat paklausė A. Bourlos apie jo slaptus susitikimus Davose su kitais pasaulio galingaisiais.
Likus vos kelioms valandoms iki šio netikėto interviu buvo paskelbta ne tik apie už uždarų durų vykstančios susitikimus, bet ir apie tai, kad „Pfizer“ didins vaistų ir vakcinų kiekį, kurį esą nekomerciniais pagrindais parduos skurdžiausioms pasaulio šalims. Be to, keisis ir vakcinos dozės kaina.
Tokie pokyčiai vyksta kompanijai ir toliau kraunantis didžiulį pelną iš COVID-19 vakcinų. Neseniai paskelbta, kad pats „Pfizer“ generalinis direktorius 2021-2022 m. asmeniškai uždirbo 50 mln. dolerių premiją, o bendrovės pajamos nuo 2019 m. patrigubėjo iki daugiau nei 100 mlrd. dolerių.
„Pfizer“ vadovas ignoravo žiniasklaidos klausimus apie vakcinos efektyvumą ir savo paties turtus
„Pfizer“ generalinis direktorius buvo apipiltas žurnalistų klausimais, kai paliko Pasaulio ekonomikos forumo metinę konferenciją Davose. A. Bourla tylomis skubėjo Davoso gatvėmis, o paskui jį ėjo pilietinės visuomenės žurnalistais prisistatantys vyrai, kurie uždavinėjo jam klausimus apie COVID-19 vakciną, jos veiksmingumą bei efektyvumą viruso užkirtimui, pateikė klausimus ir apie A. Bourlos asmeninius turtus.
„Rebel News“ žurlistai teigia, kad nėra akredituoti žiniasklaidos atstovai, tačiau sutikę A. Bourlą gatvėje, kreipėsi į jį: „Pone Bourla, ar galiu jūsų paklausti?“
Tuomet jie „Pfizer“ vadovui uždavė aibę klausimų.
Kada sužinojote, kad vakcinos nesustabdė infekcijos plitimo?
Kiek laiko tai žinojote viešai to nesakydami?
Kodėl laikėte paslaptyje, kad jūsų vakcina nesustabdė infekcijos plitimo?
Sakėte, kad ji buvo 100 proc. veiksminga, paskui 90 proc., 80 proc., 70 proc., o dabar žinome, kad vakcinos visiškai nesustabdo perdavimo. Kodėl tai laikėte paslaptyje?
Ar atėjo laikas atsiprašyti pasaulio? Grąžinti pinigus šalims, kurios juos išleido neveikiančiai vakcinai?
Ar jums gėda dėl to, ką padarėte per pastaruosius kelerius metus?
Ar didžiuojatės tuo, ką padarėte per pastaruosius kelerius metus?
Užsidirbote milijonus, koks jausmas vaikščioti gatvėmis kaip milijonieriui?
Ką galvojate apie savo jachtą? Ką galvojate apie savo privatų lėktuvą?
Ar nerimaujate dėl atsakomybės už savo gaminius?
Ar nerimaujate dėl miokardito?
O kaip dėl staigių mirčių?
Ką manote apie jaunus vyrus, kasdien mirštančius nuo širdies smūgių?
Kodėl neatsakote į šiuos pagrindinius klausimus? Neatsiprašote?
Ar manote, kad už kai kuriuos savo poelgius, prie kurių prisidėjote, jums turėtų būti iškelta baudžiamoji byla?
Kiek pinigų asmeniškai uždirbote iš vakcinos?
Kiek, jūsų manymu, reikės skiepų, kad būtumėte pakankamai patenkintas savo uždarbiu?
Su kuo čia slapta susitikote?
Ar atskleisite, su kuo susitikote?
Kam mokėjote komisinius?
Anksčiau „Pfizer“ sumokėjo 2,3 mlrd. dolerių baudų už apgaulingą rinkodarą. Ar vėl ėmėtės tokio paties elgesio?
Ar jums atliekamas tyrimas, kaip ir anksčiau, dėl apgaulingos rinkodaros?
Jei bet kuris kitas produktas pasaulyje neveikia taip, kaip žadėta, jums grąžinami pinigai. Ar neturėtumėte grąžinti pinigų šalims, kurios moka milijardus už jūsų neveiksmingą vakciną?
Ar esate įpratęs kalbėti tik su simpatizuojančia žiniasklaida, todėl nemokate atsakyti į klausimus?
Vis dėlto, toks interviu buvo gana vienpusis. A. Bourla tik padėkojo klausimus jam uždavinėjusiems vyrams ir palinkėjo jiems geros dienos[1].
Pats A. Bourla iš vakcinų susikrauna milžiniškus turtus
Šis interviu įvyko iš karto po to, kai „Pfizer“ paskelbė, kad išplės savo vaistų ir vakcinų, kuriuos nekomerciniais tikslais parduoda skurdžiausioms pasaulio šalims, tiekimą. Per Pasaulio ekonomikos forumo susitikimą „Pfizer“ teigė, kad pradės siūlyti 45 mažas pajamas gaunančioms šalims naujas priemones nuo viruso.
Amerikos farmacijos milžinė teigė, kad ši plėtra padės spręsti 1,2 mlrd. žmonių, „ligų naštos ir nepatenkintų pacientų poreikių“ problemą[2]. O kol skelbiama apie tokią „dovaną“ neturtingoms šalims, kompanija ir toliau džiaugiasi milijardiniu pelnu. Praėjusiais metais „Pfizer “finansų direktorius Davidas Dentonas investuotojams sakė:
„Manau, kad, žvelgiant į ilgesnį laikotarpį, ši franšizė bus daugiamilijardinė franšizė, nes koronavirusas bus šiek tiek panašus į gripą, ilgalaikį gripą, bet iš tikrųjų mirtingesnį už gripą. Manau, kad „Pfizer“ sukurti produktai, tiek vakcinos, tiek terapijos požiūriu, bus gana svarbūs dar daugelį metų“[3].
A. Bourla pritarė šiai nuomonei, sakydamas investuotojams, kad COVID-19 franšizės artimiausioje ateityje ir toliau generuos milijardines pajamas.
Pernai spalį bendrovė paskelbė, kad 2023 m. patrigubins savo vakcinos kainą iki 130 JAV dolerių už dozę. Tai yra gerokai daugiau nei maždaug 19-30 JAV dolerių už dozę, kuriuos anksčiau mokėjo JAV vyriausybė. Taip pat teigta, kad dėl šių sparčiai augančių pajamų A. Bourla 2021 ir 2022 m. asmeniškai uždirbo 50 mln. dolerių kompensacijas.