Ilgąjį Vėlinių savaitgalį ministrai nusprendė ilsėtis
Lietuvos ministrai pasijuto pervargę ir dauguma jų pasinaudodami proga nusprendė pasimėgauti ilguoju Vėlinių savaitgaliu. Kone visi ministerijų vadovai apsisprendė nedirbti spalio 31-ąją, o kai kurie iš jų išeina dar ir ilgesnėms atostogoms. Vienintelis energetikos ministras Dainius Kreivys šiuo metu jaučiasi it įkalintas komandiruotėje Jungtinėse Amerikos valstijose, kai, priešingai nei kiti kolegos, negali pasirinkti laisvadienių ilgajam Vėlinių savaitgaliui. Tuo tarpu situacija Lietuvos savivaldybėse nepavydėtina – žmonės, skubantys tvarkytis dokumentus dėl kompensacijų už šildymą, plūste plūsta į savivaldybių socialinius skyrius, stovi eilėse net po kelias valandas, tad apie laisvesnį vakarą čia dirbantys asmenys gali tik pasvajoti.
Skelbiama, kad iš viso Vėlinių savaitgalį prasiilgino 8 ministrai. Pora jų atostogauti pradėjo dar penktadienį, o penki iš jų nusprendė nedirbti tik spalio 31 d. Dar kiti ilsėsis jau po Vėlinių savaitgalio, mat dabar tam galimybių neturi.
Savaitgalį prasiilginti pasiimdamos atostogų spalio 31-ąją nusprendė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, finansų ministrė Gintarė Skaistė, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Šį pirmadienį tėvadienį nusprendė pasiimti ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Ilgiau ilsėsis ir teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, kuri savo darbotvarkėje numatė papildomą poilsio dieną – mamadienį.
Ilgesnių atostogų prireikė skandalų nuolat sekinamam užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, kuris nusprendė užtarnauto laikino poilsio išeiti jau spalio 28 d. ir į darbus sugrįš tik lapkričio 4 d.
Dar anksčiau atostogauti pradėjo susisiekimo ministras Marius Skuodis, kuris savo poilsį nusprendė pradėti dar antradienį ir atostogas tęs iki lapkričio 4 d.
Visgi, kaip jau minėta, energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pasisekė mažiau. Kadangi jis šiuo metu vieši JAV, o jo komandiruotė tęsis ir lapkričio 1-ąją, jam teks atostogauti vėliau. Todėl ministras nusprendė pailsėti grįžęs – lapkričio 3–7 dienomis.
Vieni dirba dieną naktį, kiti – atostogauja
Kritikos ministrams, nusprendusiems atostogauti nepaprastosios padėties akivaizdoje, nepagailėjo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Politikė vienu metu išėjusiems atostogų ministrams sarkastiškai palinkėjo gero poilsio, o juos pavaduojantiems – sėkmės.
Politikė taip pat pridūrė, kad šiuo metu vis dar Lietuvoje galioja pratęsta nepaprastoji padėtis, o valdantieji ir žmonės, panašu, gyvena „dviejose skirtingose Lietuvose“.
Ilsisi krizės akivaizdoje
Ir tai jau ne pirmas ministrų akibrokštas, kai šie, užuot sprendę neatidėliotinus valstybės valdymo klausimus, nusprendžia imti ir pailsėti nuo darbų. Pačiame Kaliningrado tranzito įkarštyje vasarą pailsinti savo galvą nusprendė užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Politologai tokį ministro užmojį tuomet įvertino kaip skandalingą[1], o pats politikas, panašu, bėdos tame neįžvelgė.
O štai kai Lietuvai buvo reikalingi staigūs ir neatidėliotini sprendimai, apie savo būsimą net dviejų savaičių trukmės poilsį pranešė ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kirtęs, kad „ministrai irgi žmonės“. Tąkart mūru savo vyro stojo ginti ir ministro žmona Lina Anušauskienė[2].
Tačiau dauguma ministrų pasirinko atostogas paskutinįjį vasaros mėnesį – rugpjūtį ir nusprendė poilsiauti vienas po kito. Iš pradžių apie savo atostogas pareiškė premjerė Ingrida Šimonytė, kurią laikinai pavadavo G. Landsbergis, o po jos atostogauti nusprendė ir ministrai A. Bilotaitė, S. Gentvilas, A. Anušauskas, S. Kairys, K. Navickas, M. Navickienė ir G. Skaistė[3].
Tad panašu, kad dabar tikrai ne pirmas ir, veikiausiai, ne paskutinis kartas, kai Lietuva trumpam liko be savo ministrų.