Patarimai norintiems tapti turinio kūrėjais

Hobis, Jaunimas, Pasaulis, SaviugdaDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Turinio kūrėjai
Kurti turinį nori daugelis, bet ne visi gali. Ivan Samkvo/ Pexels nuotrauka

Ko imtis, kad 2023 taptumėte kūrėju, o ne tik vartotoju

Nuomonės formuotojai, turinio kūrėjai ir autoriai mus dažnai įkvepia ir padeda, bet jų sėkmė atrodo nereali ir mums nepasiekiama[1]. Tačiau skirtumas tarp jūsų ir kūrėjų, kuriuos sekate, yra tas, kad jie tiesiog kuria, o jūs vartojate. Skaityti jų turinį, žiūrėti jų vaizdo įrašus ir sekti jų keliones taip įkvepia, bet realiai tą daryti gali daugelis.

Nathan Barry, vienas iš tokių kūrėjų, dalinasi įžvalgomis ir patarimais, kurie gali padėti žmonėms norintiems kažko pasiekti tokioje industrijoje[2]:

„Daug metų stebėjau ir mokiausi. Ypatingą dėmesį skyriau kiekvienam kūrėjui ir tam, kaip jie sukūrė savo auditoriją ir perėjo nuo vartotojo prie kūrėjo. Šį perėjimą pernelyg supaprastinau. Maniau, kad prieš tapdamas kūrėju turiu tapti iš esmės kitu žmogumi. Iš tikrųjų man tereikėjo atlikti nedidelius pokyčius.“

Žinoma, tai nėra paprasta ir veikla reikalauja daug darbo. Būti turinio kūrėju nėra darbas nuo 9 iki 17 valandos, tad turite pasiruošti, kad laiko, skirto darbui ir šiai veiklai, pradžioje reikės daug daugiau nei šiaip hobiui. Tai viena iš priežasčių, kuri priverčia žmones viską mesti anksčiau nei veikla pradeda duoti rezultatus. Tad pirmas patarimas – pasiryžti.

Šūsnis patarimų, kaip pradėti savo kelionę kuriant turinį

Pasiimkite lipnų lapelį ir užrašykite sau priminimą kažką šiandien sukurti.

Priklijuokite jį prie monitoriaus. Jūsų tikslas – tiesiog padaryti ką nors. Tai gali būti naujo duonos kepimo recepto laikymasis, vaizdo įrašo sukūrimas, sienos, kurios dažai jau kelis mėnesius guli garaže, nudažymas arba idėjos užrašymas į trumpą tinklaraščio įrašą. Tiesiog ką nors padarykite. Nusistatykite žemą kartelę ir darykite tai kasdien.

Motyvacija
Žinutės sau dažnai motyvuoja. Polina Zimmerman/ Pexels nuotrauka

Dabar pažvelkite į tai, ką padarėte, nufotografuokite ir paskelbkite tai socialiniuose tinkluose kartu su keliais sakiniais apie tai, ką tai jums reiškia.

Ar tai buvo idėja, sklandžiusi jūsų galvoje kelis mėnesius? Kodas, kuriam pagaliau radote sprendimą? Arba pasidaryk pats projektas, kurį stebėjote pastaruosius metus?

Pasidalykite nuotrauką ir papasakokite trumpą istoriją.

Viena iš pagrindinių tokio darbo vertybių – dirbti viešai. Mums puikiai sekasi kurti dalykus, tačiau dalytis procesu ir kelione, reikia papildomų pastangų. Tai reiškia ne tik filmuoti dokumentuojant veiklą, bet ir dalytis procesu bei tuo, ko išmokome pakeliui.

Per dažnai atsisėdama prie kompiuterio ir galvojama, ką turėčiau dirbti? Tai pavojinga. Paprastai tai prasideda nuo socialinės žiniasklaidos tikrinimo ir elektroninio pašto laiškų skaitymo.

Gudrybė nuspręsti, ką ketinate daryti, prieš prieinant prie kompiuterio.

Darydami rytinę kavą parašykite paprastą darbų sąrašą, kuriame būtų 3-4 dalykai. Tada, kai prieisite prie kompiuterio, iš karto imkitės pirmosios užduoties, be, atrodytų, privalomo socialinės žiniasklaidos patikrinimo.

Kai baigsite, pasirinkite kitą užduotį ir kibkite į ją. Tada, atlikę dvi ar tris užduotis, nedvejodami padarykite įprastą pertrauką socialinės žiniasklaidos srityje. Bet palikite ją tada, kai jos užsitarnausite, o ne dienos pradžioje.

Pasitelkite tinkamas priemones savo darbui

Kurkite ir vartokite skirtinguose įrenginiuose.

Kompiuteriai skirti kurti, o ne vartoti. Eikite į visas socialines svetaines ir atsijunkite. Nustatykite kompiuterį taip, kad juo būtų galima tik kurti. Tuomet nevaržomai naudokite telefoną ar planšetinį kompiuterį vartojimui. Tačiau tada bus akivaizdu, kada nedirbate. Vienas įrenginys naudojamas kurti, kitas – vartoti. Taip išgryninsite savo darbo ir poilsio valandas ir galėsite išvengti perdegimo nuo nuolatinio darbo su turinio kūrimu.

Suplanuokite kūrėjo laiką dirbti.

Kalendoriai užsipildo viskuo, kas skubu, bet nėra svarbu. Perimkite kontrolę ir pasilikite laiko kūrybai. Eikite į kalendorių ir atidėkite 30 minučių, pažymėtų tuo, ką planuojate daryti. Tada, kai gausite pranešimą, jau turėsite atidėtą laiką ir bus aišku, ką turėtumėte pradėti daryti. Bus lengviau ir pradėti kurti, kai turėsite tam atskirtą dalį dienoje.

Žinokite, kam tarnaujate. Jei bandysite kurti visiems, greitai pritrūksite ir idėjų, ir motyvacijos.

Vietoj to tiksliai išsiaiškinkite, kam tarnaujate. Pasirinkite nišą, ir idėjos pasipils.

Ką tik gavau elektroninį laišką iš skaitytojo, kuris daugiausia dėmesio skiria konkrečios statybų programinės įrangos mokymams. Štai jums ir niša! Jis tai daro puikiai. Jis nepradeda dar vieno bendro pobūdžio tinklaraščio apie savo gyvenimą, bet tiksliai žino, kam tarnauja ir kokį rezultatą siekia sukurti savo skaitytojams.

Nepamirškite savo tikslo ir jo siekite

Susikurkite grandinę ir jos nenutraukite.

Kaip sako Nathan Barry, visą savo tinklaraštį sukūrė vadovaudamasis vienu įpročiu: rašyti po 1 000 žodžių per dieną. Tai virto trijų knygų ir šimtų tinklaraščio įrašų rašymu:

„Galia atsirado dėl to, kad sukūriau dienų iš eilės seriją, kurios nenorėjau nutraukti. Piko metu pasiekiau 650 dienų iš eilės! Būtent noras nenutraukti savo 15 savaičių grandinės, kai kiekvieną savaitę publikuoju tekstus, paskatino dabar rašyti šį straipsnį. Sukurkite kūrybos seriją kiekvieną dieną.
Laiko planavimas
Planuoti savo dieną padeda susikaupimas. Judit Peter/ Pexels nuotrauka

Užblokuokite trukdančias svetaines.

Jei nepakanka tiesiog išsiregistruoti, galite naudoti programinę įrangą, kad užblokuotumėte visą svetainę. Pakeiskite statusą į „netrukdyti“, žinoma, jei galite. Konkrečiose platformose nuolatiniai pranešimai blaško užsiimant kitomis veiklomis. Tai gali padėti susikaupti[3].

Žinokite savo rezultatą nekurkite tik dėl to, kad kurtumėte.

Dirbkite ko nors siekdami. Nesvarbu, ar tai būtų kurso paleidimas, 500 „YouTube“ platformos prenumeratorių, socialinių tinklų sekėjų skaičius, knygos parašymas, ar naujos funkcijos paleidimas – turėkite konkretų tikslą, kurio sieksite. Jį galima išsigryninti etapais, kad turėtumėte ką vykdyti greičiau nei pagrindinis didelis tikslas.

Nustatykite galutinį terminą, tada padidinkite statymus.

Be galutinio termino tai nėra tikras tikslas. Iš anksto nustatykite starto datą. Tada duokite draugui 50 dolerių ir liepkite jam juos grąžinti tik tada, jei bus pasiektas tikslas. Tik įsitikinkite, kad pajusite skausmą, jei to nepadarysite. Tegul jie padega pinigus arba paaukoja juos kokiam nors jūsų nekenčiamam tikslui, jei nepavyks. Tai bus tarsi bausmė.

Paviešinkite dar geriau, padarykite šį iššūkį viešą.

Nathan Barry papildomai pataria įsipareigoti savo tikslams viešai. Tai padeda tiek sutelkti bendruomenę, bendraminčius, tiek pačiam sau užkirsti kelią viską mesti anksčiau nei kažką pasiekėte:

„Kai prieš šešerius metus pradėjau kurti, tai buvo Web App Challenge dalis. Tai buvo mano viešas iššūkis per 6 mėnesius sukurti interneto programėlę, kuri per mėnesį uždirbtų 5 000 JAV dolerių. Kadangi mano tikslas buvo viešas, žmonės susibūrė, kad padėtų jį įgyvendinti. Įkūrėjai savanoriškai skyrė savo laiką, kad galėtų mane mokyti ir padrąsinti. Bendruomenė susivienijo, kad padėtų man pasiekti sėkmę. Viskas dėl to, kad savo kelionę paverčiau viešu iššūkiu.“