Pasižadėjimai kitiems metams, kuriuos tikrai galite ištęsėti

Suprasti akimirksniu
Pasižadėjimai ir tikslai
Pasižadėjimai naujiems metams. Freestocks.org/ Pexels nuotrauka

Naujų metų pasižadėjimai, kuriais galėsite didžiuotis juos lengvai įvykdę

Ne vienas šventiniu metu galvojame apie tai, ką pasiekėme per praėjusius metus ir kokius tikslus galime išsikelti atėjus naujiems. Deja, dažnai bandome šokti aukščiau bambos ir pasižadame tai, ko neištęsime. Tada gailimės ir graužiame save, kad kažko neįvykdėme. Tačiau yra galimybių užsibrėžti realius ir įvykdomus tikslus, dėl kurių neteks gailėtis ir nejausime kaltės, nes viskas bus padaryta ir išpildyta[1].

Duoti pažadus sau neturi būti sunku ir nereikia jų susukti laiko pinklėmis. Pavyzdžiui, jei nori įveikti savo pirmąjį maratoną, tereikia jam nusiteikti ir treniruotis. Bet rezoliucijoms geriau tinka paprastesni dalykai. Galite pagalvoti apie rūpinimąsi savimi, tarsi būtumėte sodas: jūsų nereikia kasmet buldozeriu nušienauti ir visiškai atnaujinti, tik šiek tiek atgaivinti, kad galėtumėte žydėti.

Tikslai ir pasižadėjimai neprivalo prasidėti sausio mėnesį ar pirmadienį. Tai gali būti savaitiniai tikslai arba dalykai, kuriuos pradėsite tik po mėnesio ar vėliau, bet jau pasiruošite iš anksto. Pasiekiami tikslai įkvėps imtis kažko sunkiau, o įvykdyti pažadai tikrai padės pasistūmėti toliau, pasitikėti savimi siekiant didesnių dalykų[2].

Naujieji metai
Tikslai naujiems metams. Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka

Keletas naujametinių rezoliucijų, kurios neatsidurs gėdos krūvoje

Atsikelkite naktį tuoj pat nusišlapinti, jei tik prabudote. Šis patarimas tikrai naudingas, nors ir skamba kiek įdomiai. Žinoma, kad lovoje malonu ir šilta, o už lovos ribų šalta, ypač jei stovyklaujate ir miegate miegmaišyje, bet tikslas yra gerai išsimiegoti, o tas noras nusišlapinti, kuris dažnai ir prabudina, nepraeis pats savaime. Kuo greičiau atsikelsite, tuo greičiau galėsite nusilengvinti ir toliau pulti į miegus. Jei to nepadarysite, dažnai teks vartytis norint vėl užmigti[3].

Siųskite daugiau atvirukų. Juk šaunu, kai laiškus gauna tikras žmogus, tiesa? Kitą kartą keliaudami pasiimkite atviruką ir jį kam nors išsiųskite. Tai greitas ir paprastas būdas sulaukti džiugaus atsakymo tekstine žinute ar skambučiu. Taip pradžiuginsite ir žmones, kurie nerimauja dėl jūsų, kai keliaujate svetur ir nebūnate su artimaisiais. Tai geras būdas pasakyti, kad galvojate apie juos.

Skirkite dėmesio savo stiliui. Kad ir ką jums reikštų mada ar stilius, tai yra svarbu. Kai pats žmogus pasitiki savo stiliumi, jo išvaizda neša visai kitokią žinutę ir spinduliuoja geresne energija. Eksperimentuokite ir išbandykite skirtingus drabužius, kad atrastumėte savitą stilių. Neprivalu vaikytis madų ir gatvės stiliaus tendencijų. Tiesiog pasidarykite nuotaikų lentelę ir pasidžiaukite savimi, įvertinkite, kaip drabužiai ar siluetai verčia jus jaustis.

Sekite vaizdų gaudytojus socialinėje žiniasklaidoje. Riebių meškų savaitė gali būti kiekvieną savaitę, jei sekate pakankamai laukinės gamtos biologų arba fotografų, kurie stebi gamtą ir kuria įrašus socialinėje erdvėje. Galite pamatyti draudžiamus didžiųjų kačių pilvus, kurie netikėtai pasirodo, kad yra pūkuoti.

Galima stebėti, kaip laksto maži vilkų jaunikliai ar supasi skunkai. Jei jūsų sekami socialinės žiniasklaidos kanalai kelia jums stresą, galite apsvarstyti galimybę atsisakyti kai kurių žurnalistų, žinovų ir influencerių sekimo, o vietoj jų sekti kokias nors takų kameras arba nacionalinius parkus. Tai sumažins stresą gyvenime.

Kurkite fizinius objektus rankomis. Galbūt visą dieną dirbate gamindami fizinius daiktus? Tokiu atveju šis sprendimas ne jums. Bet jei esate vienas iš darbuotojų, kurie dirba prie kompiuterio ir dirbate spaudydamas mygtukus, gali būti labai malonu megzti megztinį, stebėti, kaip realiuoju laiku vyksta jūsų darbas, ir jį dėvėti, kai baigsite. Taip pat galite apsvarstyti dailidės, keramikos, akvarelės, tapybos ar maisto gaminimo galimybes – bet ko, kas teikia pasitenkinimą matant savo pasiekimus.

Išmokite naujų įgūdžių. Ne vienas žmogus kasmet stengiasi pakelti savo lygį įgūdžiuose ar kokioje nors srityje. Galite pasirinkti veiklą, kurioje norite įgusti arba pradėti domėtis kažkuo iš naujo ir tapti bent mėgėju mezgime ar programavime, dailėje. Įgūdis gali būti bet koks – išmokti programuoti, lankyti pirmosios pagalbos kursus, išlaikyti gyvą kambarinį augalą. Pats procesas padės jums daug labiau vertinti žmones, kurie yra įgudę, kad ir kas tai būtų.

Amatai
Nauji įgūdžiai. Andrea Piacquadio/ Pexels nuotrauka

Suteikite sau leidimą būti blogam kažkokioje srityje. Jei ketinate išmokti naujų įgūdžių, prieš pasiekdami sėkmę daug kartų patirsite nesėkmę. Taigi galbūt norite išmokti stovėti ant rankų, groti saksofonu arba plaukioti banglente? Bus daug lengviau, jei savęs nekankinsite! Tiesą sakant, niekada neprivalote būti geras ir puikus profesionalas. Galbūt visada būsite vienas iš lėčiausių bėgikų, bet lygintis su kažkuo kitu neprivaloma. Juk bėgioti smagu ir sveika. Jei ta yra jūsų mėgstama veikla, koks skirtumas, kiek daug geresnių už jus sutiksite.

Išbandykite naujus maisto produktus. Dažnai girdime, kad žmonės nemėgsta to ar ano produkto, patiekalo. Dar dažniau jie nėra to ragavę ir išbandę. Kai kitą kartą pamatysite ką nors, ko dar niekada nevalgėte, imkitės to. Kartais netikėti masisto produktų ir skonių deriniai yras labai skanūs. Tad jei kada matote meniu nurodytą keistą ir neįprastą derinį – išbandykite ir būsite nuveikęs šį tą naujo. Pasirodo, žmonės ne veltui tuos dalykus deda kartu. Tai juk ne eilinio padavėjo sugalvotas, o šefo ištobulintas pasirinkimas.

Kai pagalvosite ką nors malonaus kam nors už nugaros, eikite ir pasakykite į akis. Tai gali tapti jūsų mėgstamiausias naujametinis pasiryžimas. Kai pasakysite ką nors gražaus apie asmenį A asmeniui B, pasistenkite nueiti ir pasakyti tai pačiam asmeniui A. Komplimentas praverstų kiekvienam, o ypač kai nežinote, kokia sunki kažkam buvo diena. Tai gali padėti išvengti nesėkmės jų gyvenime ar pakelti nuotaiką visai savaitei. O ir mes darydami gerą jaučiamės geriau.

Galiausiai, padėkite sau būti geresniais

Pradėti keliauti į sporto salę nebūtina nuo sausio pirmosios, o ir šiaip neprivalu pradėti sportuoti ar keistis, jei to nenorite. Daugiau keliauti į užsieni išgalime ne visi, tad tokie tikslai nėra realūs.

Naujieji metai yra apie naujas pradžias ir savęs pagerinimą. Tačiau tai neturi būti drastiški pokyčiai ir savęs alinimas. Todėl imkitės paprastų tikslų. Bandykite atsikelti anksčiau, daugiau laiko skirti miegui eidami anksčiau į lovą, daugiau judėkite ar išbandykite daugiau naujų receptų.

Taip pat galite atrasti laiko senoms veikloms, kurios nešė jums džiaugsmą iki šiol, bet buvo pamirštos. Tai nėra taip sunku ir neįmanoma. Pasistenkite skirti laiko sau ir klausykitės, ko nori širdis, kūnas, siela. Jūsų kūnas geriausiai jums išduos, ko trūksta ir kodėl jaučiatės prastai. Kartais to ir tereikia – įsiklausyti į save. Nepamirškite, kad jūsų fizinė ir psichinė sveikata turi būti prioritetas tiek sausio mėnesį, tiek metų pabaigoje.