Sparčiai besivystantis „turbo vėžio“ reiškinys šiurpina: galimos sąsajos su COVID-19 vakcina
Gerbiamas onkologas ir kruopštus vėžio tyrinėtojas daktaras Williamas Makis neseniai atkreipė visuomenės dėmesį į didėjantį „turbo vėžiu“ pramintų atvejų skaičių. Šis terminas vartojamas apibūdinti neįprastą ir nerimą keliančią labai agresyvaus ir greitai progresuojančio vėžio tendenciją, aptinkamą asmenims, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19.
Per savo didelę karjerą, kai jis buvo atsakingas už maždaug 20 000 vėžiu sergančių pacientų diagnozavimą, daktaras W. Makis išreiškė, kad niekada nematė, kad vėžys elgtųsi taip, kaip dabar. Remiantis jo pranešimais, net jauni asmenys, įskaitant 20, 30 ir 40 metų amžiaus žmones, nėra apsaugoti nuo šių agresyvių turbo vėžio formų[1].
Vienas ypač širdį draskantis atvejis, kuriuo jis pasidalino, buvo susijęs su dvylikos metų berniuku. Gavus vienkartinę Moderna COVID-19 vakcinos dozę, vos po keturių mėnesių berniukui buvo diagnozuotas 4 stadijos smegenų vėžys, kuris galiausiai pasidavė šiai ligai dar po šešių mėnesių. Ši tragiška istorija atskleidžia šių vėžio formų sunkumą ir greitą progresavimą.
Daktaro Makio tyrimai rodo, kad smaigalio baltymas, COVID-19 vakcinose esantis komponentas, gali turėti įtakos DNR struktūrų pokyčiams, dėl kurių išsivysto įvairios vėžio formos. Atsirandantys susirgimai yra ne tik agresyvūs, bet ir pasižymi anksčiau nematytomis vėžio mutacijos savybėmis.
Nerimą keliančios vėžio diagnozavimo tendencijos: vėlyvos stadijos ir neveiksnus gydymas
Gydytojas W. Makis užfiksavo ir ištyrė staigias ir netikėtas kitaip sveikų asmenų, įskaitant vaikus, paauglius, kūno rengybos instruktorius ir sveikatos priežiūros specialistus, mirtis[2]. Šie asmenys, kai kuriems net 16 ar 20 metų, buvo geriausios sveikatos būklės prieš jiems skiepijantis ir vėliau diagnozuojant vėžį.
Pastaruoju metu išaugęs įvairių vėžio formų, įskaitant žarnos, krūties, kepenų ir kasos vėžio, skaičius ne tik kelia nerimą, bet ir glumina medicinos bendruomenę. Šios srities profesionalai stengiasi suprasti ir paaiškinti šių vėžio protrūkį. Sunku suvokti kodėl vėžys pasireiškia taip staigiai ir itin greitai juda tolyn. Ekspertai tiria ir galimą jų ryšį su COVID-19 vakcinomis.
„Turbo vėžys“ dažnai pasireiškia pažengusiose stadijose, paprastai trečioje ar ketvirtoje, todėl juos veiksmingai gydyti yra neįtikėtinai sudėtinga. Sudėtingumą ir susirūpinimą dar labiau padidina pradinių simptomų subtilumas, kuris dažnai imituoja nedidelius skausmus. Šie iš pažiūros nereikšmingi simptomai neskatina asmenų skubiai kreiptis į gydytoją, todėl dažnai vėluojama diagnozuoti ir pradėti gydyti.
Onkologai visame pasaulyje, įskaitant daktarą V. Makį, pastebėjo, kad įprastiniai vėžio gydymo būdai yra neveiksmingi kovojant su vėžiu. Agresyvus šių vėžio pobūdis ir greitas augimo tempas labai trukdo dabartinių gydymo būdų veiksmingumui, o tai dažnai sukelia pražūtingus rezultatus pacientams.
Ekspertai atmeta pretenzijas, susijusias su COVID-19 vakcinomis ir „turbo vėžiu“
Turbo vėžio atsiradimas ir galimos jų sąsajos su COVID-19 vakcinomis kelia didelį susirūpinimą ir reikalauja skubaus tyrimo. Daktaro Williamo Makiso pastebėjimai suteikia neįkainojamų įžvalgų apie šią nerimą keliančią tendenciją. Tačiau norint visapusiškai suprasti reiškinį ir jo pasekmes, reikia bendradarbiauti iš pasaulinės medicinos ir mokslo bendruomenės, kartu su išsamiais tyrimais ir analize.
Besivystant situacijai, labai svarbu į šias išvadas žiūrėti atvirai, bet kritiškai, atsižvelgiant į neatidėliotiną sprendimų poreikį ir didžiulį visuomenės sveikatos sumetimą visame pasaulyje. Išplitus ne vienam interviu su pačiu W. Makis ir kitais medikais vėžio susirgimų mutacijas siejančiais su vakcinomis, padaugėjo ir kitų ekspertų nuomonių.
Ekspertų vertinimais, teiginiai, kad vakcinos nuo COVID-19 sukelia agresyvaus vėžio formą, vadinamą „turbo vėžiu“, yra nepagrįsti mokslu[3]. Vaizdo įraše su daktaru Charlesu Hoffe’u, kuris yra tiriamas dėl tariamo netinkamo elgesio, susijusio su dezinformacijos apie COVID-19 vakcinas ir priemones skleidimu, buvo pateikti šie nepagrįsti teiginiai.
Per valandą trukusį podcast’ą, daktaras Hoffe’as padarė nerimą keliančius pareiškimus apie vakcinas nuo COVID-19. Jis teigė, kad šios vakcinos ne tik skatina agresyvių naujų vėžio formų vystymąsi, bet ir sukelia recidyvus asmenims, kuriems anksčiau buvo remisija. C. Hoffe nurodė pavyzdį, kai 61 metų pacientas, kuriam praėjus metams po vakcinacijos buvo diagnozuotas plaučių ir stuburo vėžys, kaip įrodymą, patvirtinantį savo argumentą.
Ekspertų nesutarimai skirtingos nuomonės reikalauja daugiau pagrįstumo faktais
Penki ekspertai, su kuriais konsultavosi „Reuters“, vienbalsiai ginčijo daktaro C. Hoffe teiginius[4]. Dr. Gigi Gronvall, vyresnysis mokslininkas ir imunologijos ekspertas iš Johnso Hopkinso sveikatos apsaugos centro, pabrėžė, kad yra „nulinio pagrindo bet kokiems teiginiams“, pavadindamas pasakojimą išgalvotu ir nepagrįstu.
Be to, keturi papildomi ekspertai, įskaitant Justiną Stebbingą, „Oncogene“ vyriausiąjį redaktorių; profesorius Neilas Mabbottas iš Edinburgo universiteto; Dr. Nicky Thorp iš Karališkojo radiologų koledžo; ir „The Vaccine Knowledge Project“ atstovas spaudai sutiko su Dr. Gronvall vertinimu. Šie ekspertai bendrai sutarė, kad nėra patikimų įrodymų, kad COVID-19 vakcinos sukelia vėžį arba sukelia vadinamojo „turbo vėžio“ atsiradimą.
Kaip pažymėjo profesorius Stebbingas ir daktaras Thorpas, termino „turbo vėžys“ nėra pagrindinėje, recenzuojamoje mokslinėje literatūroje. Jie pripažino, kad nors kai kurios vėžio rūšys iš prigimties yra agresyvesnės nei kitos, nėra jokių įrodymų, rodančių ryšį tarp vėžio agresyvumo ir vakcinacijos nuo COVID-19. Tam reiktų išsamių tyrimų, kurie galėtų trukti metų metus.
Ekspertų grupė pripažino, kad vėlyvosios stadijos vėžio diagnozės padaugėjo ir šią tendenciją siejo su medicinos paslaugų sutrikimu pandemijos metu, o ne su vakcinomis. Pradiniais pandemijos metais labai sumažėjo vėžio patikrų, laiku pradėtų gydymo ir diagnozių, kaip pranešama moksliniuose žurnaluose. Dėl šių sutrikimų buvo diagnozuojamos pažengusios vėžio stadijos, todėl gydymo procesas tapo sudėtingesnis.
Teiginiai, rodantys ryšį tarp COVID-19 vakcinų ir „turbo vėžio“, nors ir neturi empirinio pagrindo ir buvo diskredituoti šios srities ekspertų, turėtų būti giliau tiriami idant būtų patvirtinti. Labai svarbu, kad visuomenė remtųsi įrodymais pagrįsta informacija, ypač sveikatos krizių metu, kad priimtų pagrįstus sprendimus dėl skiepijimo ir kitų prevencinių priemonių.