Diuseldorfo picerijoje buvo galima nusipirkti ne tik picos, bet ir kokaino
Vokietijos policija paskelbė, kad vienoje Diuseldorfo miesto picerijoje klientams buvo tiekiamos picos su kokainu.
Diuseldorfo senamiestyje įsikūrusi picerija tokią ypatingą picą valgiaraštyje buvo pavadinusi kaip variantą Nr. 40, o ir pačios picerijos, kuri šiuo metu jau yra uždaryta, reklaminis šūkis buvo iškalbingas – „Mes į namus jums pristatome viską“[1].
Remiantis Vokietijos policijos pranešimais, pareigūnai suėmė 36 metų picerijos-restorano vadovą. Policijos pareigūnai paskambino į vyro buto duris, norėdami jį sulaikyti, o jis, kaip teigiama, pro langą išmetė maišelį su narkotikais, kuris nukrito tiesiai policijos pareigūnams į rankas.
Iš viso policija konfiskavo 1,6 kg kokaino, 400 g kanapių ir 268 tūkst. eurų grynaisiais. Atlikdami tolimesnius tyrimus policijos pareigūnai susekė dar tris įtariamus narkotikų tiekėjus ir bent 12 įtariamųjų. Vienas jų – ir 22 metų rusų kilmės mišrių kovos menų kovotojas.
Jis jau buvo žinomas policijai dėl to, kad prekiavo kokainu ir dideliais kanapių kiekiais. Be to, vyras įtariamas ne kartą užpuolęs ir apiplėšęs konkuruojančius prekiautojus, o vieną iš jų, kaip įtariama, dvi naktis laikė įkaitu, kol iš jo namų pavogė didelį kiekį hašišo.
Savo ruožtu Vokietijos žiniasklaida atkreipė dėmesį į šios bylos panašumą į 2001 m. kultinę komediją „Lammbock“, kurioje du picerijos savininkai pradeda tiekti pyragus su kanapėmis, suvyniotomis į aliuminio foliją.
Policijai įkliuvo ir taksistas, kokainą pardavinėjęs gėrimų skardinėse
Kiek anksčiau Berlyno policija sučiupo kokaino prekeivį-taksi vairuotoją. 24 metų jaunuolis nelegalias prekes slėpė tiesiog gaiviųjų gėrimų, tokių „Coca Cola“ ar „Fanta“ skardinėse. Patruliuojantys pareigūnai vyrą pastebėjo per įtariamą narkotikų sandorį viename iš centrinių miesto rajonų[2].
Per kratą policija rado kelias gaiviųjų gėrimų skardines, kurių kiekvienoje buvo po 11 ar 15 vienetų kokaino maišelių, taip pat rasta „Sprite“ limonado skardinė su 20 ekstazio tablečių. Automobilyje taip pat buvo rastas cigarečių pakelis su 620 eurų grynaisiais pinigais ir mobilusis telefonas.
Policija konfiskavo automobilį, narkotikus, grynuosius pinigus ir mobilųjį telefoną bei suėmė vyrą, tačiau tokie ir panašūs verslai toliau klesti, ypač didžiuosiuose Vokietijos miestuose. Teigiama, kad taksi vairuotojai-narkotikų pardavėjai yra verbuojami per žinučių programas, pavyzdžiui, „Telegram“.
Už tokio verslo slypintys asmenys vilioja pardavėjus milžiniškais pinigais: iki 10 000 eurų per mėnesį. Narkotikų perdavimas visada vyksta pagal tą pačią schemą: klientas ir tiekėjas susitaria dėl susitikimo, o paskui susitinka namų ar biuro adresu. Klientas įsėda į tiekėjo automobilį, čia ir įvyksta sandoris.
Nusikalstamumas, siejamas su narkotikais, Vokietijoje auga
Pastarosiomis savaitėmis vykusių reidų metu visoje vakarinėje Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje, kuriai priklauso ir Diuseldorfas, iš viso dalyvavo 150 policijos pareigūnų. Policija reidų metu aptiko dvi kanapių auginimo vietas, konfiskavo peilių, grynųjų pinigų ir brangių laikrodžių.
Tai tampa didele problema Vokietijoje, kurią vis dažniau užplūsta Europą tiesiog užplūsta kokainas iš Pietų Amerikos. 2023 m. Vokietijos tyrėjai konfiskavo net 43 tonas kokaino, todėl federalinė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser paskelbė „karą narkotikų karteliams“.
Tačiau problema išlieka. Dar šią vasarą Vokietijos tyrėjai per didžiausią šalies istorijoje narkotikų reidą sulaikė 35,5 tonos kokaino, kurio rinkos vertė siekia maždaug 2,6 mlrd. eurų. Apie neteisėtą prekybą Vokietijos tyrėjus informavo Kolumbijos valdžia.
Šių metų vasario mėnesį Vokietijos muitinė Hamburgo uoste konfiskavo daugiau nei pusę tonos kokaino, paslėpto tiesiog bananų krovinyje. O praėjusiais metais, pašte supainiojus siuntas, vienas pietų Vokietijos gyventojas gavo siuntinį, kuriame vietoje jo užsakyto virtuvės prietaiso buvo keletas gramų marihuanos ir hašišo.