Naujasis „Nothing“ telefonas tituluojamas keisčiausiu telefonu pasaulyje

PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
„Nothing Phone“
Naujasis „Nothing Phone 2“ modelis nustebins savo dizainu. Thai Nguyen/Unsplash nuotrauka

„Nothing 2“ telefonas – ieškantiems išskirtinio dizaino

Technologijų pasaulyje viena karščiausių temų pastaruoju metu yra „Nothing 2“ telefonas, kuris, jį išbandžiusių ekspertų teigimu, yra itin unikalus įrenginys.

Kompanija „Nothing“ praėjusiais metais pristatė savo pirmąjį telefoną ir sulaukė didžiulės sėkmės. Dabar atėjo metas antrajam produktui, kuriuo ir tapo „Nothing 2“ telefonas.

Apie jį bendrovė paskelbė 2023 m. vasarą, o dabar gaminys jau oficialiai pristatytas daugelyje pasaulio valstybių, prieinamas jis yra ir Lietuvoje[1].

„Nothing Phone“
Telefoną „Nothing 2“ galima įsigyti ir Lietuvoje. „Telia“ ekrano nuotrauka
„Nothing Phone“
Telefoną „Nothing 2“ galima įsigyti ir Lietuvoje. „Topo centras“ ekrano nuotrauka

Naujasis „Nothing 2“ išsiskiria savuoju dizainu: telefonas nėra sulankstomas, tačiau išsiskiria neįprasta išvaizda, nes vietoje tradicinio galinio dangtelio, jis turi skaidrų stiklą, o už jo yra baltos šviesos diodų juostelės, kurios įjungtos, labai traukia akį.

„Nothing 2“ modelio dizainas yra pakankamai modernus ir dėl jo apvalintų briaunų. Tiesa, verta paminėti, kad telefonas nėra atsparus vandeniui, nors jo kūrėjai ir pasirūpino, kad dulkės ar lietaus lašai jo nepažeistų. 

Žinoma, be išorės, dėmesys skirtas ir vidui. Mobiliojo telefono techninė įranga yra gana galinga: „Snapdragon 8+ Gen 1“ procesorių palaiko 12 GB operatyvios atminties[2]

Telefonas sukurtas naudojant patentuotą „Nothing OS 2.0.2a“ platformą, pagrįstą „Android 13“. Dėl to, prietaisas yra itin stabilus, pakankamai greitas ir turi pakankamai galios, kad veiktų be problemų.

Net geriausi žaidimai su 3D grafika, daug išteklių reikalaujanti navigacijos programinė įranga ir itin didelės raiškos HDR medijos failai veikia be trikdžių.

Be to, maždaug 17 cm OLED ekrane atkuriama daugiau nei milijardas spalvų ir atspalvių, tad vaizdo ryškumu skųstis tikrai nereikės. 2412 x 1800 taškų raiška taip pat užtikrina pakankamą detalumą, judesių nepriekaištingumą.

50 megapikselių pagrindinė kamera su optiniu stabilizavimu leis daryti puikios kokybės nuotraukas net ir tamsoje. Tiesa, ekspertai vertina, kad tokios pat raiškos itin plati kamera tinka tik esant palyginti ryškiam apšvietimui.

Nors tai gali būti didelis minusas tiems, kuriems telefone ypač svarbi yra kamera ir filmavimo galimybės, kitiems, ypač tiems, kuriems svarbu telefono išorė, „Nothing 2“ turėtų tikrai patikti.

„Nothing Phone“
Kompanija „Nothing“ pristatė savo antrąjį išmanųjį telefoną. Shawn Rain/Unsplash nuotrauka

Bendrovė „Nothing“ – naujas žaidėjas nustebinti negalinčių išmaniųjų telefonų rinkoje

Kompanija „Nothing“ arba oficialiai – „Nothing Technology Limited“ yra Londone įsikūrusi Didžiosios Britanijos elektronikos gamintoja.

Kompaniją įkūrė Carlas Pei, vienas iš Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojo „OnePlus“ įkūrėjų. Tarp kitų bendrovės investuotojų yra ir „iPod“ išradėjas Tony Fadellas, vienas iš „Twitch“ įkūrėjų Kevinas Linas, „Reddit“ generalinis direktorius Steve’as Huffmanas ir „YouTube“ vaizdo tinklaraštininkas Casey Neistatas[3].

2021 m. vasarį bendrovė paskelbė, kad jos steigėja tapo „Teenage Engineering“. Netrukus, tų pačių metų vasarą buvo paskelbta, kad pirmasis kompanijos gaminys taps ausinės „EAR 1“. Jos buvo pristatytas 2021 m. liepos 27 d.

2021 m. spalį bendrovė surinko 50 mln. dolerių investicijų ir taip pat paskelbė apie partnerystę su „Qualcomm“. 2022 m. kovą, tą pačią dieną, kai „Nothing“ užsitikrino B serijos finansavimą, bendrovė paskelbė, kad netrukus praneš apie plėtrą.

Neilgai trukus buvo paskelbta, kad bendrovė kurs savo pirmąjį išmanųjį telefoną, o praėjusių metų pabaigoje „Nothing“ atidarė ir savo pirmąją fizinę parduotuvę Londono Soho rajone.

Šių metų vasarį, per „Mobile World Congress“ (MWC) parodą Barselonoje „Nothing“ paskelbė, kad jų naujos kartos telefonai bus varomi „Snapdragon 8+ Gen 1“ technologija. Tuomet taip pat paskelbta, kad kompanijos nauji įrenginiai bus galingesni ir dėl to, kiek brangesni.

2023 m. pavasarį „Nothing“ paskelbė išleidžiantys savo antros kartos belaides ausines „EAR 2“, kurios žadėjo palaikyti didelės raiškos belaidį garsą, pagerinti baterijos veikimo laiką ir adaptyvią aktyvią triukšmo kontrolę. 2023 m. liepą bendrovė paskelbė ir apie savo antrąjį išmanųjį telefoną, pavadintą „Nothing Phone 2“.

Telefonai
Išmanieji telefonai ateityje gali keistis. Melvin Lauber/Unsplash nuotrauka

Ateities telefonai taps vis unikalesni

Pastaruoju metu išmaniųjų telefonų rinka išgyvena ne pačius geriausius laikus, o tai tiesiogiai veikia pardavimus. Per 2022 m. įprastai ypač pelningą šventinį žiemos sezoną, išmaniųjų telefonų tiekimas sumažėjo daugiau nei 18 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus[4].

Apskritai praėjusiais metais buvo užfiksuotas mažiausias metinis išmaniųjų telefonų pirkimo skaičius nuo pat 2013 m.

Tyrimų bendrovė IDC teigia, kad tai lėmė gerokai sumažėjusi vartotojų paklausa, infliacija ir ekonominis neapibrėžtumas, tačiau kaltinti galima ir pačius gamintojus, kurie išrankiems pirkėjams vis rečiau pasiūlo kažką naujo ir įdomaus.

Ekspertai mano, kad dėl to, netolimoje ateityje išmanieji telefonai turės stipriai keistis. Nors manoma, kad išmaniųjų telefonų rinka niekada nepajus tokio staigaus kilimo kaip 2010-aisiais, tačiau šis įrenginys prisitaikys prie to, kaip keisis mūsų visų gyvenimai.

T. Fadellas, „Build Collective“ direktorius, dirbantis ir su „Nothing“ telefonais, teigia, kad ateityje matysime vis geresnius ir geresnius ekranus, spalvos taps ryškesnės, gerės energijos valdymas ir panašūs dalykai.

„Sulankstomi įrenginiai toliau bus labiau nišiniai; jie bus labai brangūs, ir dėl mechaninių sistemų pobūdžio jie ir toliau bus masyvesni. Todėl manau, kad jiems bus skirta tam tikra vieta arba tam tikri poreikiai“, – sako jis.

Ayah Bdeir, „LittleBits“ įkūrėja, teigia, kad pastaraisiais metais technologijoms ir technologijų kūrėjams buvo leista kurti daiktus be jokių apribojimų, o tai reiškia, kad buvo daug tariamos pažangos, kuri nebuvo apgalvota ir atsakinga. Tačiau ekspertė teigia, kad ši technologija ir toliau tobulės:

„Manau, kad telefono ateitis yra išmanumas. Tam tikra prasme tai jau vyksta, pavyzdžiui, kaip jūsų „Apple Watch“ su jumis kalbasi. Ir manau, kad bandymai kurti išmaniuosius akinius sugrįš. Manau, kad ateityje nustosime nešiotis telefoną. Ir iš tikrųjų nebekalbėsime telefonu. Daug bendrausime balso užrašais ir remsimės prietaisais, kuriuose lengviau bendrauti balso užrašais. Išmaniojo telefono periferiniai įrenginiai taps svarbesni“.

Erika Hall, viena iš „Mule Design“ įkūrėjų teigia, kad išmanusis telefonas dabar yra panašus į automobilį, kuris beprotiškai sėkmingai įsiliejo į žmonių gyvenimus, suteikė tiek daug patogumo, kad mes visi tiesiog pertvarkėme visuomenę aplink tai, net atsižvelgdami į trūkumus. E. Hall manymu, tas pats jau įvyko su išmaniaisiais telefonais.

„Kad ir kokios technologijos aplink jį atsirastų, išmanusis telefonas išliks daiktas, kurį nešiosimės, nes mums visiems patinka juos nešiotis. Šiuo metu be jo sunku funkcionuoti visuomenėje, ir tai nepasikeis. Kai kurie žmonės įsigys naujausią aukštos klasės modelį, o kiti naudosis pigiu, baziniu telefonu, kol jis suges. Regioniniai reglamentai tikriausiai privers padaryti keletą pakeitimų, o pasiturintys vartotojai galės susimokėti už didesnį privatumą“, – apie išmaniojo telefono ateitį kalba ji.

Savo ruožtu Anshel Sag, „Moor Insights & Strategy“ analitikas, teigia manantis, kad po 10 metų išmanusis telefonas atrodys labai panašiai kaip šiandien, tik galbūt didelė dalis įrenginių taps sulankstomi. Vis dėlto, jo teigimu, pardavimai nesugrįš prie anksčiau fiksuotų rekordų:

„Ar manau, kad pardavimai pasieks tokį lygį, koks buvo pastaraisiais metais? Nemanau, kad taip. Pramonė ir toliau veiks numatytais pajėgumais, tačiau nematau didelio augimo, nebent tam tikru momentu įvyktų didžiulis pokytis pasauliniu mastu“.