Moteris su dviguba gimda nešioja po kūdikį kiekvienoje jų

Pasaulis, SveikataRosita Kvietkevičienė
Suprasti akimirksniu
nėštumas
Kelly Sikkema/ Unsplash.com nuotrauka

Dvigubas nėštumas – vienas iš milijono

Amerikietė Kelsey Hatcher, gimusi su dviguba gimda, paskelbė, kad laukiasi dviejų mergaičių. Tačiau ar jos bus dvynukės, dar neaišku, mat viena mergaitė vystosi vienoje gimdoje, o kita mergaitė – kitoje gimdoje.Moters gydytojas konstatavo, kad tikimybė, kad jauna moteris pastoti su dviem atskirais kūdikiais vienu metu yra viena iš milijono.

Moteris, kuriai šiuo metu yra 32 metai, jau turi tris vaikus. Interviu spaudai Hatcher pareiškė, kad nežinojo, kad tokia galimybė įmanoma, kol praėjusį pavasarį sužinojo esanti nėščia.

Ankstesnių nėštumų kūdikį tik vienoje įsčioje nešiojusi Hatcher teigė kol kas negalinti suteikti jokios informacijos apie tai, ar kūdikiai bus dvyniai. Sužinojusi apie savo situaciją, Hatcher atidarė privačią socialinių tinklų paskyrą, kad galėtų pasidalinti savo nėštumu ir jo procesu, ir pradėjo aukojimo kampaniją[1].

Kai K. Hatcher buvo paauglė, dar 2008 m. lapkritį aspilankiusi pas gydytoją ginekologą ji sužinojo, kad turi dvi gimdas ir du atskirus gimdos kaklelius. Tokia būklė pasitaiko vos 0,3 proc. visų moterų.

Gydytojai perspėjo K. Hatcher, kad dėl šio sutrikimo jai gresia didesnė persileidimų ir priešlaikinių gimdymų rizika. Vis dėlto moteris jau turi tris vaikučius. Visi ankstesni moters nėštumai vystėsi vienoje iš gimdų ir buvo sklandūs. 

K. Hatcher sakė neplanuojanti turėti daugiau vaikų. Tačiau kai kovo mėnesį netikėtai pastojo, ji ir vyras ėmė svarstyti, kaip jiems pavyks išlaikyti keturis vaikus. Vis dėlto ultragarsas parodė, kad moteris laukiasi ne vieno, o dviejų vaikų, tad šeimos ratas pagausės labiau, nei tikėtasi. 

K Hatcher pasakojo, kad kai gydytoja jai pasakė, kad ji abiejose gimdose nešioja po vaisių, negalėjo patikėti naujienomis ir pradėjo juoktis. Slaugytoja paskambino akušerei, kuri kelis kartus peržiūrėjo vaizdus, ​​kol įsitikino, kad kiekvienoje moters gimdoje yra vaisius.

Gydytojai teigia, kad daugelis moterų, turinčių dvi gimdas, turi tik vieną visiškai išsivysčiusią ir funkcionalią gimdą. Ji sakė, kad K. Hatcher kiaušinėliai greičiausiai pateko per atskirus kiaušintakius ir į skirtingas gimdas.

Neaišku, ar vaikai iš skirtingų gimdų gims vienu metu

Kadangi vaisiai vystosi skirtingose gimdose, yra nemaža tikimybė, kad jų vystymasis nebus vienodas. Tad užgimti viena dukrelė gali būti pasiruošusi anksčiau, nei kita.

Kiekviena gimda gali susitraukti skirtingu laiku, o tai reiškia, kad kūdikiai gali gimti valandų, dienų ar net savaičių skirtumu. Jei vienas kūdikis gims anksčiau nei kitas, K. Hatcher sakė, kad jai greičiausiai bus atliktas Cezario pjūvis. 

Nors moters nėštumo apžiūros metu visi medikai teigė niekada anksčiau nesusidūrę su tokiu nėštumu, vis dėlto galima džiaugtis, kad abi mergaitės auga gerai, o nėštumas kol kas yra visiškai sklandus. 

Kūdikių numatoma gimimo data yra Kalėdos, bet K. Hatcher tikisi, kad jie užgims greičiau, kad šeima galėtų švęsti šventę savo namuose.

Tuo pačiu metu K. Hatcher sakė, kad ji stengiasi nesusimąstyti, koks neįprastas yra jos nėštumas.

„Jei per daug apie tai galvosiu, gali imti lįsti negeros mintys, baimė ir nerimas. Tačiau stengiuosi sutelkti dėmesį į teigiamus dalykus ir žinau, kad esu geriausių medikų rankose, todėl tikiu, kad gimdymas bus sklandus“, – kalbėjo moteris[2].

Moteris tris kūdikius pagimdė vieno mėnesio bėgyje

Tai – nėra pirmoji tokia istorija šiuolaikiniame pasaulyje. Dar 2019 metais moteris iš Bangladešo mėnesio eigoje pagimdė tris vaikelius. 

Praėjus dvidešimt šešioms dienoms po to, kai dvigubą gimdą turinti Bangladešo moteris pagimdė sveiką berniuką, ji su pilvo skausmais nuvyko į kitą ligoninę ir ten, atlikus Cezario pjūvį, ji pagimdė dvynukus, kurie augo kitoje jos gimdoje.

Daktaras McKenna sako, kad jo praktikoje per metus pasitaiko kelios moterys su dviejomis gimdomis.

Paprastai, mergaitės kūnui vystantis, jos gimda susidaro iš dviejų vamzdelių, kurie susilieja į vieną organą. Tačiau pasitaiko atvejų, kai jie auga atskirai, tai yra būklė, vadinama uterus didelphys. 

Moterys vis tiek gali sėkmingai pastoti daugeliu atvejų, tačiau nėštumo metu jas turėtų pasitikrinti motinos ir vaisiaus medicinos specialistas, nes dėl šios būklės gali kilti komplikacijų, pvz., priešlaikinis gimdymas, placentos problemos ar kūdikiai, pasiruošę gimti atbuline eiga (ne galvute į priekį, bet užpakaliuku į priekį, kitaip tariant, sėdima padėtimi). „Mamai ir kūdikiams labai pasisekė, kad jie yra sveiki ir kad kūdikiai buvo pakankamai toli, kad išgyventų“, – atvejį komentavo gimdymą priėmęs gydytojas.

Bangladešo gydytojai spėja, kad kūdikiai kiekvienoje gimdoje buvo apvaisinti tuo pačiu metu. Gydytoja McKenna sako, kad ultragarsu nėštumo metu būtų aptiktos dvi gimdos ir trys kūdikiai. Bangladešietė gyveno kaimo vietovėje ir anksčiau nebuvo tirta ultragarsu.

„Kiekvienai moteriai iki 12 savaičių turėtų būti atliktas ultragarsinis tyrimas, kad būtų galima nustatyti ir stebėti tokį dalyką“, – perspėja medikas. 

Apskritai besivystančių šalių moterims gresia didelė gimdymo komplikacijų rizika. „Akušerijos praktika ir toliau mane stebina. Kiekviena moteris ir kiekvienas nėštumas yra skirtingi. Aš tai vadinu „fascinova“ – žaviu atveju!“, – sakė medikas[3].

Kas toji dviguba gimda?

Moters vaisiaus gimda prasideda kaip du maži vamzdeliai. Vaisiui augant, vamzdeliai paprastai susijungia ir sukuria vieną didesnį, tuščiavidurį organą. Šis organas yra gimda.

Kartais vamzdžiai visiškai nesusijungia. Vietoj to, kiekvienas iš jų išsivysto į atskirą organą. Dviguba gimda gali turėti vieną angą vienoje makštyje. Ši anga vadinama gimdos kakleliu. Kitais atvejais kiekviena gimda turi savo gimdos kaklelį. Dažnai taip pat yra plona audinio sienelė, kuri eina per makštį. Tai padalija makštį į dvi dalis, turi dvi atskiras angas.

Moterys, turinčios dvigubą gimdą, dažnai gyvena pilnavertį gyvenimą, tačiau ši būklė gali padidinti persileidimo ar priešlaikinio gimdymo tikimybę.

Dviguba gimda dažnai nesukelia jokių simptomų. Būklė gali būti aptikta reguliariai atliekant dubens tyrimą. Arba jis gali būti rastas atliekant vaizdo testus, siekiant nustatyti pasikartojančių persileidimų priežastį.

Moterys, turinčios dvigubą makštį ir dvigubą gimdą, pirmiausia gali kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją dėl menstruacinio kraujavimo, kurio nesustabdo tamponas. Taip gali nutikti, kai į vieną makštį įdedamas tamponas, tačiau kraujas vis tiek teka iš antrosios gimdos ir makšties.

Sveikatos ekspertai tiksliai nežino, kodėl kai kuriems vaisiams išsivysto dviguba gimda. Genetika gali atlikti tam tikrą vaidmenį. 

Daugelis moterų, turinčių dvigubą gimdą, gyvena aktyvų seksualinį gyvenimą. Jie taip pat gali turėti įprastinį nėštumą ir sėkmingą gimdymą. Tačiau kartais dviguba gimda ir kiti gimdos veiksniai gali sukelti nevaisingumą, persileidimus, priešlaikinį gimdymą ir inkstų problemas[4].