Tatuiruotės neleidžia susirasti darbo, dėl to kenčia net moters dukra
Tatuiruotės yra populiari šių dienų kūno puošybos, stiliaus, žmogaus saviraiškos dalis. Daugeliui tai nekelia jokios nuostabos, tačiau viskam, regis, yra saikas.
Viena net 800 tatuiruočių pasidariusi moteris sako, kad jai dėl tatuiruočių sunku susirasti darbą, o tai yra ypač pavojinga dabar, kai moters dukra serga ir jai reikia brangaus gydymo[1].
46-erių metų Melissa Sloan, kilusi iš Velso Jungtinėje Karalystėje, anksčiau dirbo valytoja, tačiau dėl tatuiruočių, kurių ant jos kūno ir veido dabar yra vis daugiau, moteris negali rasti stabilios darbo vietos.
„Aš negaliu gauti darbo. Kreipiausi dėl darbo valyti tualetus ten, kur gyvenu, bet manęs nepriima dėl mano tatuiruočių. Žmonės sako, kad niekada gyvenime neturėjau darbo, bet vieną kartą jį turėjau, deja, tai truko neilgai. Jei kas nors rytoj man pasiūlytų darbą, eičiau ir dirbčiau, priimčiau bet kokį pasiūlymą“, – teigia M. Sloan.
Moteris tatuiruotėmis susižavėjo būdama vos 20-ies metų ir greitai tapo nuo jų priklausoma. Dabar teigia, kad net būdama 70-ies, nepaisant dėl tatuiruočių jai keliamų problemų, ji vis tiek rinksis taip puošti savo kūną ir veidą.
„Ant veido turiu tris sluoksnius. Tikriausiai aš turiu daugiausiai tatuiruočių pasaulyje, o jei ne, tai tokiu tempu, kokiu tai darau, galiausiai tikriausiai turėsiu. Norėčiau būti rekordininkė, tai tiesiog kažkas kitokio. Bandau patekti į Gineso rekordų knygą“, – kalba moteris.
Tačiau tokį jos entuziazmą greitai keičia liūdesys, mat ji pati pripažįsta, kad dėl tatuiruočių jai ne tik sudėtinga rasti darbą, bet taip pat uždrausta lankytis vietos užeigoje ar net jos vaikų mokykloje.
O dabar jos dukros sveikatai net gresia pavojus, mat moteris nedirba, neturi pinigų ir negali sau leisti gydyti atžalos. Su dviem dukromis ir partneriu gyvenanti moteris vos suduria galą su galu, o 11-metei jos dukrai Autumn buvo diagnozuota akių liga, dėl kurios ateityje ji gali apakti.
M. Sloan teigia, kad jos dukra šiuo metu nešioja paprastus akinius, nes ji tiesiog negali sumokėti už specialius, gydomuosius, kurie kainuoja apie 270 svarų.
O laikui bėgant mergaitės regėjimas tik blogės: mergaitei buvo diagnozuota sunki trumparegystė, kuri, atsižvelgiant į jos jauną amžių, gali lemti visišką aklumą iki paauglystės pabaigos.
Tatuiruotės darbo vietose daugelyje sričių nepatogumų nesukelia
Nors nustatyti, kurios pasaulio valstybės gyventojai labiausiai mėgsta tatuiruotes sudėtinga, remiantis negalutiniais duomenimis, daugiausia tatuiruotų žmonių yra Italijoje, kur net 48 proc. piliečių turi bent vieną tatuiruotę. Po Italijos seka Jungtinė Karalystė, o mažiausiai tatuiruotų asmenų gyvena Izraelyje.
Taip populiarėjant tatuiruotėms, visuomenėje jau daug metų pastebimas pokytis, pakitęs požiūris į tokią veido ar kūno puošybą bei to santykį su profesija ar darbu. Anksčiau tatuiruotės buvo kritikuojamos, ypač tokiose profesijose kaip sveikatos ir vaikų priežiūra, verslas, kariuomenė ir teisė.
Dabar viskas kitaip. Juk beveik pusė Jungtinių Valstijų tūkstantmečio (angl. millennial) kartos atstovų turi bent vieną tatuiruotę. Vis daugiau Z kartos atstovų dabar taip pat ateina į darbo rinką, o jie taip pat itin mėgsta tatuiruotes.
Būtent todėl sparčiai didėja tatuiruotes turinčių ir darbo aplinkoje jas slėpti nebandančių žmonių procentinė dalis[2].
Neseniai net JAV kariuomenė panaikino vadinamąją 25 proc. taisyklę, pagal kurią kariškiams buvo neleidžiama tatuiruotis ant daugiau kaip 25 proc. savo kūno. Panaikinus šį apribojimą, tarnybos kariai dabar gali tatuiruotis praktiškai bet kurioje kūno vietoje, išskyrus rankas, kaklą ir veidą.
Kita vertus, pakeisti kai kuriais atvejais vis dar neigiamą darbdavių požiūrį gali prireikti daugybės metų. 2014 m. „Workopolis“ atlikta apklausa atskleidė, kad 51 proc. respondentų manė, jog greičiausiai į žmogų, turintį tatuiruočių, žiūrės mažiau rimtai. Ta pati apklausa parodė, kad 14 proc. teigė, jog mažiau tikėtina, kad jie įdarbins tatuiruotą asmenį.
O 2007 m. Jungtinėse Valstijose net 85 proc. respondentų manė, kad tatuiruotės ar kūno auskarai trukdo susirasti darbą.
Tuomet 19 proc. JAV apklaustųjų sakė, jog slepia savo tatuiruotes, 15 proc. teigė, jog patyrė diskriminaciją darbo vietoje dėl jų, o 2 proc. buvo atleisti iš darbo būtent dėl tatuiruočių. Tuo metu atlikto tyrimo duomenys taip pat parodė, kad net 55 proc. iš 2 700 apklaustų JAV gyventojų manė, jog auskarai darbuotojams yra net blogiau nei tatuiruotės[3].
Rekordininkai stebina – tatuiruotėms gyvenimą pašventė net senjorai
Tačiau nors požiūris į itin tatuiruotus kūnus vis dar gali būti neigiamas, daugelio tai nesustabdo. Galima kritika neatbaido net garbaus amžiaus tatuiruočių entuziastų, kurie dėl savo aistros yra tapę tikrais rekordininkais.
Lucky Diamond Richas yra gana gerai žinomas Australijoje kaip aborigenų kilmės atlikėjas, tačiau galbūt menkiau žinoma tai, kad jis yra Gineso rekordininkas, turintis daugiausiai kūno puošybos elementų pasaulyje.
Vyras yra pasidaręs daugiau kaip 1000 tatuiruočių, įsivėręs įvairių auskarų. Jis prisijungė prie vienos cirko trupės būdamas vos 16 metų, tad ši patirtis ir paskatino jį pamilti tatuiruotes, kūno meną ir puošybą.
Pasidaręs pirmąją tatuiruotę, kurioje buvo pavaizduota maža žongliravimo lazdelė, jis daugiau nei dvejus metus laukė, kol vėl pasidarys naują tatuiruotę, o tada jau nesustojo.
Dabar jo tatuiruotės dengia visą kūną, įskaitant odą tarp kojų pirštų, akių vokus, ausų kanalus ir net dantenas. Jis taip pat pakeitė dantis sidabrinėmis faneromis.
Būdamas labiausiai tatuiruotu asmeniu pasaulyje, Lucky Diamond Richas sako, kad nesigaili nė vienos savo tatuiruotės ir mano, kad visas jo kūnas yra padengtas tiesiog viena milžiniška tatuiruote[4].
Savo ruožtu 69-erių metų Charlotte Guttenberg dar 2015 m. pagerino Gineso pasaulio rekordą kaip daugiausiai tatuiruočių turinti moteris. Tatuiruotėmis padengta daugiau kaip 98,75 proc. jos kūno, įskaitant galvą.
Ch. Gutenberg pirmąją tatuiruotę pasidarė tik per savo 50-ąjį gimtadienį ir iš karto suprato, kad nori jų turėti tiek daug, kad jos padengtų visą kūną.