Mis Nepalas konkursą laimėjo apvalių formų mergina
Mis Nepalas, Jane Dipika Garrett, tapo pirmąją didesnio dydžio mergina, kuri laimėjo mis konkursą ir dalyvauja Mis Visatos grožio konkurse. Nepaisant to, kad jauna, 22 metų moteris, yra išties nepaprastai graži, jos svoris visuomenei vis dar kliūva – po pasirodymo mis Visada ji sulaukė labai daug patyčių ir pajuokos dėl to, kaip atrodo.
Pati Jane Garrett sako, kad nuo mažens žavėjosi Mis konkursais, stebėjo juos, sekė visas naujienas, o Mis Visata titulą laimėjusios gražuolės tapo jos įkvėpėjomis. Vis dėlto pati juose dalyvauti ji net nesvarstė, nes visada buvo apvalesnių formų.
„Buvau apkūni mergina, o liekniame apsėstame pasaulyje, kuriame mes gyvename, storumas ir grožis nesuderinami. Žvelgiu atgal ir juokauju, kad net drąsiausioje svajonėje neįsivaizdavau galimybės dalyvauti grožio konkurse. Tai manęs nepripildė jokio pasipiktinimo ar ilgesio; tai tiesiog buvo kažkas, kas ne man. Kaip gyvenimas Antiloje arba nusileidimas tamsiojoje mėnulio pusėje. Tai buvo skirta kitiems žmonėms“, – sako Mis Nepalas.
Ir vis dėlto jos svajonė išsipildė. Mergina ne tik laimėjo savo šalies grožio karalienės titulą, tačiau ir žingsniavo tarp gražiausių viso pasaulio moterų.
Savo figūra 22-ejų mergina atrodė visai kitaip, nei jos konkurentės, ir tikrai skyrėsi nuo tūkstančių anksčiau scenoje ėjusių gražuolių, tačiau ji pasitikėjo savimi[1].
Po pasirodymo scenoje Mis Nepalas sulaukė žinučių, kad yra „banginis“
Tačiau nors Mis Nepalas pateko į gražiausių visatos moterų 20-uką, sulaukė daug aplodismentų ir pritarimo, nenuostabu, kad buvo ir kitokių nuomonių. Žmonės nesibodėjo jas parašyti tiesiogiai jaunai moteriai.
„Tikrai nesitikėjau, kad scenoje sulauksiu tiek plojimų ar tiek dėmesio. Ir aš nieko nesitikėjau. Aš buvau tik tam, kad atstovaučiau savo šaliai ir atstovaučiau moterims visame pasaulyje. Ir tai buvo mano tikslas.
Kai kurios gaunamos žinutės nėra tokios teigiamos ir netgi žiaurios. Mane vadina banginiu, sako, kad esu šlykšti, kad pamatę mane nori vemti, kaltina, jog skatinu nutikimą, klausia, kodėl neinu į sporto salę ir panašiai“, – sakė Mis Nepalas ir pridūrė, kad žmonės taip rašo, nors net nežino jos istorijos.
J. Garrett paaiškino, kad ji turi būklę, vadinamą policistinių kiaušidžių sindromu (PCOS), kai kiaušidės gamina daugiau androgenų, vyriškų lytinių hormonų, nei paprastai būna moterims. PCOS pasekmės yra svorio padidėjimas, menstruacijų sutrikimai, spuogai ir per didelis plaukų augimas.
„Taigi mums labai lengva priaugti svorio. Net jei tik pažiūrėtume į pyrago gabalėlį, galime priaugti svorio. Visuomenė gali būti labai žiauri. Žmonės kartais gali būti labai žiaurūs“, – neslepia gražuolė.
„Pastaruoju metu dėl hormoninių problemų priaugau daug svorio. Ir tai taip pat labai pablogino mano psichinę sveikatą ir savigarbą, nes maniau, kad nesu pakankamai gera arba kad nesu pakankamai graži. Bet aš tikrai turėjau išmokti turėti teigiamą mąstymą ir mylėti save, nepaisant to, kad nesijaučiu geriausia“, – sakė ji[2].
Mis Visata konkurso savininkas – vyras, tapęs moterimi
O štai čia dar vienas naujas ir neįprastas dalykas. Nors gražiausių moterų rinkimo konkursus neretai kuruodavo vyrai, tačiau Mis Visata konkursas tapo išskirtiniu ne tik dėl pirmojo plius dydžio modelio, atstovaujančio savo šalį. Mis Visatos konkursui vadovauja vyras, tapęs moterimi – transseksualas Anne Jakkapong Jakrajutatip. Tailande įsikūrusios JKN Global Group generalinė direktorė, yra pirmoji transseksuali moteris, kuriai priklauso pasaulinė grožio konkursų organizacija.
Jakrajutatip teigė, kad jos įmonės „Miss Universe“ prekės ženklo įsigijimas yra „stiprus strateginis mūsų portfelio papildymas“.
„Siekiame ne tik tęsti jos palikimą – suteikti platformą aistringiems asmenims iš įvairios kilmės, kultūrų ir tradicijų, bet ir plėtoti prekės ženklą kitai kartai“, – pranešime spaudai sakė ji.
Organizaciją „Mis Visata“, kurią 1996–2015 m. bendrai valdė buvęs prezidentas Donaldas Trumpas, 2015 m. įsigijo „Endeavour“ IMG. Organizacijai toliau vadovaus dabartinė generalinė direktorė Amy Emmerich ir prezidentė Paula Shugart.
Pasibaigus susitarimui su JKN Global Group, „Endeavour“ prezidentas Markas Shapiro pareiškime sakė, kad „didžiuojasi organizacijos padaryta pažanga tapdama labiau įtraukiančia ir galingesne platforma, kurioje moterys gali siekti tiek savo verslo tikslų, tiek priežastimi pagrįstą darbą.
Emmerichas sutiko, sakydamas, kad „JKN Global“ padės toliau plėsti organizaciją[3].
Mis Visata konkurse – du translyčiai asmenys
Jei manote, kad plius dydžio modelis jau yra kažkas neįprasto, laikykitės. Kad jau Mis Visatai vadovauja translytis asmuo, nuspręsta, kad nuo šiol konkurse galės dalyvauti translyčiai asmenys – vyrai, kurie operacijų ir hormonų pagalba tapo moterimis.
Šių metų konkurse dalyvavo du vyrai, kurie savo identifikuoja moterimis ir atrodo, kaip moterys.
Tarp 90 konkurso dalyvių buvo ir Marina Machete, kuri praėjusią savaitę buvo karūnuota Mis Portugalija, ir Rikkie Valerie Kolle, kuri liepą tapo Mis Nyderlandais.
Marina Machete praėjusią savaitę tapo pirmąja translyte moterimi, laimėjusia „Mis Portugalija“, todėl ji tapo viena iš dviejų translyčių dalyvių, kurie iki šiol šiemet varžysis dėl „Mis Visatos“.
28 metų stiuardesė Machete padėkojo savo rėmėjams už „pozityvias ir įgalinančias“ žinutes, kurias gavo nuo ketvirtadienio karūnavimo.
„Visiems, kurie žiūrite, noriu pasakyti, kad, kaip ir visata, jūsų galimybės gyvenime yra neribotos“, – sakė ji savaitgalį „Instagram“ tinkle pasidalintame vaizdo įraše.
Ji pridūrė, kad labai džiaugiasi galėdama susitikti su kitomis delegatėmis 72-ajame konkurse „Mis Visata“, vyksiančio lapkritį Salvadore.
Liepą 22 metų Rikkie Valerie Kolle tapo pirmąja translyte moterimi, karūnuota Mis Nyderlandai.
„Taip, aš esu transė ir noriu pasidalinti savo istorija, bet aš taip pat esu Rikkie, ir tai man svarbu“, – tuomet rašė ji Instagram įraše . „Aš tai padariau savo jėgomis ir mėgavausi kiekviena akimirka“.
Tačiau ne visuose konkursuose galėjo dalyvauti translytės moterys. Liepą daugiau nei 100 transseksualių vyrų dalyvavo konkurse „Mis Italija“, konkurso organizatoriui pareiškus, kad „Mis Italija“ neleis transseksualėms moterims dalyvauti varžybose[4].