Miesto meras įsivėlė į beprotišką korupcijos skandalą su būrėja

PasaulisEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
Meras
Agdės miesto meras įkliuvo į aiškiaregės aferą. Nuotrauka iš BFMTV

Vyrus kvailino moteris, galinti kalbėti vyriškais balsais

Pietų Prancūzijoje esančio Agdės miesto meras, einantis šias pareigas jau daugiau kaip dvidešimtmetį, įsivėlė į neįtikėtiną skandalą su mediume, kuriai, kaip kaltinama, iššvaistė miestelio pinigus ir suteikė privilegijų, o tą daryti ragino antgamtinės būtybės.c

Gilles d’Ettore buvo įkalintas po to, kai teismą pasiekė kaltinimai dėl korupcijos, kai šis, pasinaudodamas bendrais miesto pinigais, juos švaistė mokėdamas vienai ventrilogistei ir jos vyrui[1]. Įdomiausia dalis šioje istorijoje yra ta, kad skundą merui pateikė… buvusi jo žmona taip neva norėdama jį apsaugoti nuo „neigiamos įtakos“.

Skundas buvo pateiktas 2023 m. spalio mėnesį, o jame nurodoma, kad draugystė tarp Agdės miesto mero ir būrėjos Sofijos mero prasidėjo dar 2020-aisiais, o tuomet aglomeracijos prezidentas esą tapęs vienu iš artimiausių G. d’Ettore draugų.

Kaltinimai merui buvo pareikšti dėl šių veikų: sukčiavimo, turto pasisavinimo fakto slėpimo, korupcijos slėpimo ir siekio, kad visos šios nusikalstamos veikos neišvystų dienos šviesos. Visus kaltinimus jis esą pripažino, istorijos sūkuryje atsidūrusi mediumė taipogi patvirtino besinaudojusi privilegijomis.

Taigi, kaip būrėjai pavyko taip meistriškai apgudrauti pasikausčiusį valstybės pareigūną?

Vienas iš būdų, kurį ji naudojusi – tai balso keitimas su daugybę pašnekovų, įskaitant ir jos šeimos narius bei draugus. Sofija esą turi gebėjimą kalbėti visiškai jai nebūdingais balsais nepastebimai judindama lūpas. Pavyzdžiui, esant reikalui moteris galėjusi laisvai kalbėti vyrišku, storu balsu.

Būrėja
Būrėja sugriovė mero karjerą. Petr Sidorov/Unsplash nuotrauka

Į merą kreipėsi antgamtinės jėgos, prašiusios parūpinti Sofijos šeimos nariams svarbius postus

Ir tai – dar ne viskas, o absurdo šioje istorijoje išties netrūksta. Pasirodo, būrėja Sofija merui skambindavusi iš skirtingų telefono numerių ir apsimesdavusi, kad kitame laido gale – antgamtinė būtybė.

O ši „antgamtinė būtybė“ neva liepė politikui rūpintis Sofija it savo dukra. Tik, deja, labiau pasisekė moters sutuoktiniui, kuris išties sėkmingai jos dėka kilo karjeros laiptais – jis žaibiškai tapo techninių tarnybų direktoriumi, dėl ko jam taipogi buvo pareikšti kaltinimai dėl korupcijos ir valstybinių lėšų pasisavinimo.

Į vargšą Agdės miesto merą vėl pasikreipus „antgamtinei būtybei“, į miesto tarybą buvo įdarbinti dar keturi aiškiaregės šeimos nariai. Paaiškėjo, kad Sofija taip pat prisistatinėjusi ir kaip gydytoja, dėl ko iš mero gaudavusi grynųjų pinigų sumas.

Politikas tapo auka po savo tėvo mirties

Pasak su byla susijusio šaltinio, Gilles d’Ettore taip tikėjo šios antgamtinės būtybės egzistavimu, kad atvykęs į policijos areštinę, parkrito ant kelių. Skelbiama, kad į šios aferos schemą politiką pastūmėjusi tėvo netektis, po kurios šis kreipėsi į Sofiją, gebančią bendrauti su „anapusiniu pasauliu“.

Po šios istorijos paaiškėjo, kad tokių kaip Gilles d’Ettore tarp aukšto rango pareigūnų miestelyje – ne vienas. Štai į panašią istoriją po motinos mirties buvo įsisukęs vienos įmonės direktorius, su kuriuo esą taipogi buvo susisiekęs „balsas“, prisistatęs „arkangelu Mykolu“ ir paprašęs šio visuomenėje gerai žinomo žmogaus susisiekti su aukštas pareigas užimančiu savo pažįstamu, kad šis padėtų Sofijai. Iš viso jis teigė mediumei sumokėjęs 10 tūkst. eurų.

Visgi, bet kokiu atveju Gilles’ui d’Ettore’ui baudžiamosios bylos išvengti nepavyks ir, tuo atveju, jei byla būtų patvirtinta kaip kontrolės atvejis, bausmė galėtų būti sumažinta.

Aiškiaregystė – senas it gyvenimas sukčių verslas

Tai – ne pirmas atvejis, kai žmonės įkliūva į tokio pobūdžio pinkles ir palieka ne tik dideles sumas pinigų, bet ir reputaciją kartu. Tačiau kartais pačios būrėjos patenka į teisėsaugos rankas.

Štai 2018 metais viena aiškiaregė Ann Thompson galimai nenujautė savo ateities, mat taip ir liko namuose, kai į juos pasibeldė pareigūnai iš Niujorko policijos departamento. Būrėjai buvo pareikšti kaltinimai dėl 800 000 JAV dolerių vertės turto pasisavinimo[2].

Tuo metu buvo iškeltas klausimas, tai kas gi yra ta aiškiaregių apgavystė? Ar tokį atvejį, kai būrėjos žadėtas „aukštas ir gražus“ kandidatas į jaunikius taip ir nepasirodė, galima traktuoti kaip pinigų vagystę ir aferą? Tačiau aiškiaregį esą galima paduoti į teismą dėl kaltinimų stambia vagyste arba dėl apgaulės būdu išvilioto turto.