Suprasti akimirksniu
  • Fizikos mokytojas su mokine sukūrė legendinę muzikos grupę
  • Grupė „Dinamika“ Išgyveno nemažai dramatiškų meilės istorijų
  • „Dinamika“ grįžo į sceną
Šaltiniai
Dinamika
Lyg feniksas iš pelenų į žvaigždžių padangę vėl kyla grupė „Dinamika“. Grupės „Dinamika“ facebook paskyros nuotrauka

Fizikos mokytojas su mokine sukūrė legendinę muzikos grupę

Muzikinę grupę „Dinamika“ žino kiekvienas vidutinio amžiaus lietuvis. Prieš tris dešimtmečius Kaune sukurta muzikinė grupė Lietuvos šou pasaulio padangėje žibėjo ryškiausia šviesa.

„Tai buvo mūsų aukso laikas. Buvome tikros žvaigždės, bet apie tai, kas dėjosi tada, iki šiol buvo žinoma ne viskas“, – atviravo grupės įkūrėjas Gintautas Brokas.

Nuo ankstyvos vaikystės muzikuojantis vyras scenos baimės nejautė net ir žengdamas pirmuosius žingsnius į didžiąją sceną. Iš Vilkaviškio į Kauną išsikraustęs ir jau po studijų dirbdamas fizikos mokytoju vienoje iš Šilainių mikrorajone esančių mokyklų jis suprato, kad mokytojavimas – ne jo sritis, todėl paskatintas mokyklos direktoriaus subūrė muzikalių vaikų grupę „Saulės vaikai“. Pirmosiomis grupės vokalistėmis ir tapo tuomet dar moksleivės Viktorija Mauručaitė ir Irma Jurgelevičiūtė. Po kurio laiko I. Jurgelevičiūtei išvykus studijuoti į Vilnių, grupėje „Dinamika“ liko vienintelė mergina Viktorija.

Ilgų metų darbas atsipirko gana greitai. Radijo stotyse sukosi „Dinamikos“ hitai, žurnalistai prašė interviu, kvietė į televizijos laidas, o gerbėjai būriais prašė autografų.

Grupė „Dinamika“ Išgyveno nemažai dramatiškų meilės istorijų

„Dinamikos“ vokalistė išgyveno nemažai dramatiškų meilės istorijų. Grupės „Dinamika“ facebook paskyros nuotrauka
„Dinamikos“ vokalistė išgyveno nemažai dramatiškų meilės istorijų. Grupės „Dinamika“ facebook paskyros nuotrauka
„Pirmasis didelis šuolis ir grupės išpopuliarėjimas įvyko su Viktorija. Kai tik atėjo Irma, išleidome su ja pirmąjį albumą ir pardavėme gana daug kopijų, bet su Irma nebebuvo tokios sėkmingos koncertinės veiklos. Tuo metu viskas buvo gana naivu: be ypatingų priemonių, ne viskas gerai veikė, bet visada žinojome, kad bus pilnos salės. Buvome tikrai sėkmingi ir visur surinkdavome pilnas sales. Koncertai vyko kasdien, o mūsų grupė buvo tarsi šeima. Dirbdavome ir laisvalaikį leisdavome kartu, draugavome šeimomis“, – prisiminimais dalijosi G. Brokas.

Grupės įkūrėjas neslėpė, kad su Irma jie buvo artimi ir jautė vienas kitam simpatijų, tačiau neleido sau peržengti ribų, nes tai būtų garantavę grupės griūtį. Tačiau dramatiškų meilės istorijų, kuriomis buvo apipinta grupė savo auksinio žinomumo laikais, netrūko.

I. Jurgelevičiūtė su savo pirmuoju vyru Almantu Safarovu susipažino Šilalėje, kur ji su grupe atvyko koncertuoti. Jam priklausiusioje viešbučio kavinėje muzikantai ateidavo pavalgyti, todėl netrukus jie susidraugavo ir, kaip sako G. Brokas, tuo metu gimė vienintelė ir tikra atlikėjos meilė.

„Jos pirmas vyras buvo beprotiškai pavydus. Ji turėjo pateikti ataskaitą už kiekvieną dieną, prisiminti ir nupasakoti kiekvieną žingsnį. Jis ją spaudė baigti karjerą, nors ir žinojo, kad muzika Irmai visada buvo svarbiausia. Ištekėjusi ji tikrai labai surimtėjo. Ko gero, tai ir buvo vienintelė tikra jos meilė. Iš pradžių verslininkas sužavėjo ją savo statusu, automobiliu ir panašiai, bet ji jį mylėjo. Kai reikėjo skirtis taip pat labai išgyveno. Ši santuoka nutrūko ir ne be mūsų įsikišimo. Pabuvusi namuose ir vėliau lipdama į sceną Irma atrodė prislėgta. Sakėme, kad nepaisant meilės, reikia baigti tai. Žmogus negali gyventi jausdamasis blogai. Buvo sunku, tačiau jie išsiskyrė“, – ne itin mielais prisiminimais dalijosi muzikantas.

Su antruoju savo vyru dainininkė taip pat susipažino gana įdomiomis aplinkybėmis. Interviu iš atlikėjos ėmė žinomas Kauno žurnalistas Darius Sėlenis. Tarp žurnalisto ir I. Jurgelevičiūtės užsimezgė santuoka ir jos išėjimu iš grupės pasibaigusi meilės istorija.

„Iš grupės Irma išėjo, nes išvyko medaus mėnesio. Mums buvo pasiūlytas darbas visai vasarai, išvykome koncertuoti, o ji – į povestuvinę kelionę. Tai tiesiog sutapo su gastrolėmis. Sakiau jai, kad atidėtų ir gerai pagalvotų, ką daro, bet ji nenorėjo nieko keisti. Laikiau tai išdavyste. Tuomet į grupę pakviečiau sugrįžti Viktoriją. Su Irma apie šią nuoskaudą dar pakalbame. Ji iki šiol mano, kad aš ją išvijau, o aš tai laikau išdavyste“, – mintimis dalijosi G. Brokas.

Nemažai problemų į garsios moters gyvenimą atnešė ir santuoka su kaliniu. Už Rolando Lavinsko ištekėjusi I. Jurgelevičiūtė sukėlė tikrą šoką visiems ją pažinojusiems. Tačiau vėliau dainininkei teko nuo jo bėgti ir net sulaukti šantažo.

Prisiminęs visas dramas ir meilės istorijas G. Brokas nuoširdžiai pripažino, kad jo sutuoktinei ištvėrusiai visas apkalbas reikėtų pastatyti paminklą.

Lietuvos muzikinėje istorijoje savo žymę palikusi grupė žada atgimti ir sužibėti iš naujo. Patyręs muzikantas žino, kad tai – vienintelis būdas susigrąžinti praeityje turėtą populiarumą[1].

„Dinamika“ grįžo į sceną

Po visų pakilimų ir nuosmukių ryškiausiu grupės „Sinamika“ veidu ir balsu iki šiol išliko būtent Irma. Grupės „Dinamika“ facebook paskyros nuotrauka
Po visų pakilimų ir nuosmukių ryškiausiu grupės „Sinamika“ veidu ir balsu iki šiol išliko būtent Irma. Grupės „Dinamika“ facebook paskyros nuotrauka

30-mečio proga „Dinamika“ grįžo į sceną ir jau pradėjo koncertinį turą po didžiausias šalies arenas. Pirmasis grupės koncertas įvyko vasario 14 dieną Panevėžyje.

Po visų pakilimų ir nuosmukių ryškiausiu grupės veidu ir balsu iki šiol išliko būtent Irma.

Pati dainininkė neslėpė, kad net pradėjusi solinę karjerą, ne kartą iš gerbėjų sulaukdavo klausimų, ar dar kada nors koncertuos su „Dinamika". Atlikėja tikina, kad ši grupė ir laikas joje jai yra labai brangus.

„Visa savo esybe, širdimi žinojau, kad ateis ta diena, kai mes vėl būsim kartu ir atgaivinsime senas dainas. Ankstesniais laikais aš buvau labai jauna, be gyvenimiškos patirties ir tik dainavau gražias dainas. O dabar prie viso to dar prisideda ir mano patirtis, branda, todėl daug kas skambės visai kitaip“, – pasakojo žymi atlikėja.

Nepaisant skaudžių patirčių ir klaidų, I. Jurgelevičiūtė teigė nenorinti nieko išbraukti iš savo gyvenimo repertuaro.

„Manau, kad visos tos klaidos mane užaugino tokią, kokia esu šiandien. Tos klaidos mane daug ko išmokė. Esu dėkinga, kad viskas taip baigėsi ir kad viskas dabar eina tokiu keliu, kokiu eina. Tos ankstesnės, senosios Irmos dabar net nenorėčiau pažinoti“, – atviravo scenos žvaigždė.

O ar atgimusi „Dinamika“ – vienkartinis projektas, parodys tik laikas[2].