Liuksemburgo delegacija į NATO susitikimą Vilniuje atvyko „Depeche Mode“ privačiu lėktuvu
Trečiadienį pasibaigė Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas. Nors susitikimo metu dėmesio centre buvo Ukrainos narystės Aljanse klausimas, kuris iki galo išspręstas taip ir nebuvo, ne mažiau dėmesio sulaukė ir susitikimo užkulisiuose figūravusios detalės.
Pavyzdžiui, faktas, kad Liuksemburgo delegacija į Vilnių atvyko gana netradiciniu transportu – „Depeche Mode“ lėktuvu, papuoštu milžiniška raudona kaukole bei didelės raidės DM bei MM – nuorodos į grupės pavadinimą ir naujausią albumą, pavadinimu „Memento Mori“[1].
Liuksemburgo delegacija į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atskrido lėktuvu, kuriuo neseniai į pasaulines gastroles vyko britų muzikos grupė ir kuris buvo išpuoštas grupės logotipais. „Depeche Mode“ garsėja savitu stiliumi: grupė per savo karjerą naudojo įvairius vaizdinius elementus, įskaitant ir kai kuriuos asmenis papiktinusius religinius simbolius, taip pat, ir tokią simboliką kaip kaukolės[2].
Kai antradienį į Vilniuje vykusį NATO viršūnių susitikimą atvyko Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavieras Bettelis, užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas ir gynybos ministras Francois Bauschas, oro uoste susirinkę žurnalistai bei smalsuoliai ne menkai nustebo pamatę didelę raudoną kaukolę ant lėktuvo, kuriuo naudojosi oficiali, vienos mažiausių Europos šalių Liuksemburgo delegacija.
Kilus dideliam susidomėjimui, kodėl gi Liuksemburgo atstovai į NATO susitikimą atvyko tokiu neįprastu transportu, šalies atstovams neliko nieko kito, kaip patiems pasiaiškinti.
Paaiškėjo, kad Liuksemburgo vadovų saugos tarnybos bandė užsisakyti skrydį per Europos oro transporto vadavietę, tačiau ji tiesiog negalėjo gauti pakankamai privačių lėktuvų dideliems tarptautiniams renginiams, todėl Liuksemburgui teko išsinuomoti bet kurį kitą laisvą lėktuvą. Tuo metu laisvas kaip tik buvo „Depeche Mode“ privatus orlaivis. Grupė šiuo lėktuvu naudojasi nuo 2023 m. kovo mėnesio, kai pradėjo savo naujausią koncertų turą.
O dėl tokios situacijos stebėtis nereikia. Liuksemburgas yra turtinga, tačiau maža Europos valstybė, pati neturinti didelio lėktuvų parko, kokiu paprastai pasigirti gali didesnės Europos šalys. Dėl to, Liuksemburgo delegacijos nariai buvo priversti keliauti lėktuvu, išpuoštu akį traukiančia „Depeche Mode“ simbolika.
„Depeche Mode“ privatų lėktuvą naudoja savo pasaulinių gastrolių metu
Tiesa, Liuksemburgo politikai „Depeche Mode“ lėktuvu nuolatos naudotis negalės, mat grupė šiuo metu yra įpusėjusi savo pasaulines gastroles. „Depeche Mode“ po penkerių metų pertraukos leidosi į naujausias gastroles ir iš viso, iki šių metų gruodžio 17 d. grupė planuoja surengti 78 koncertus. Šio turo metu grupė kaip tik pristatinėja patį naujausią savo albumą.
„Depeche Mode“ išgarsėjo dar aštuntojo dešimtmečio pradžioje. Grupės pavadinimas kilo iš prancūziško mados žurnalo „Dépêche mode“, kuris angliškai reiškia „greitoji mada“.
„Depeche Mode“ yra laikomi synth-pop žanro pradininkais. Manoma, kad jie padarė didelę įtaką elektroninės muzikos išpopuliarėjimui.
Grupės diskografijoje yra daugybė sėkmingų albumų, o visame pasaulyje jie pardavė daugiau nei 100 milijonų įrašų. Tai reiškia, kad „Depeche Mode“ yra viena iš geriausiai parduodamų muzikos grupių istorijoje. Dar 2020 m. grupė buvo įtraukta į Rokenrolo šlovės muziejų, taip pripažįstant jos didelę įtaką ir poveikį muzikos pramonei.
Vilniaus oro uoste – ir daugiau įdomių transporto priemonių
NATO susitikimo metu Vilniuje netrūko ir daugiau įdomių transporto priemonių. Pavyzdžiui, didžiausi aviacijos gerbėjai galėjo stebėtis JAV prezidento Joe Bideno delegaciją į Lietuvą atskraidinusio orlaivio „Air Force One“ vaizdiniu. Tai milžiniškas lėktuvas, kurio erdvė siekia apie 400 kv.m[3].
Šio milžino interjeras yra padalytas į tris lygius. Jame yra prezidento apartamentų patalpa, taip pat yra atskiros erdvės pirmajai poniai, vyresniajam personalui, Slaptosios tarnybos agentams ir žiniasklaidai.
Vis tik, daugiausiai vietos užima orlaivyje įrengti dideli prezidentiniai apartamentai, į kuriuos įeina biuras, sporto salė, dvi virtuvės, vonios kambarys ir konferencijų salė. Taip pat įrengtos patalpos iki 70 keleivių. Orlaivyje visada yra gydytojas ir medicinos reikmenų rinkinys, taip pat įranga, kuri kritiniais atvejais, gali veikti kaip operacinė.
„Air Force One“ įrengti 85 telefonai, kelių dažnių radijo imtuvai, „WiFi“, įrengta kitokia pažangi saugaus ryšio įranga. Kitaip tariant, lėktuve yra įrengtas visas mobilusis komandų centras, kuris leistų prezidentui vadovauti iš oro bet kokio išpuolio prieš JAV atveju.
Be to, skelbiama, kad pilnai užpildžius orlaivį kuru, jis gali be sustojimo nuskristi bent 12 tūkst. kilometrų. Degalai į lėktuvą gali būti įleidžiami per specialų zondą, esantį ant orlaivio nosies. Tiesa, šis manevras paprastai skirtas avarinėms situacijoms.
Vis tik, yra pažymima, kad tikslesnės detalės ir lėktuvo galimybės yra saugomos prezidento ir kitų aukščiausio lygio JAV politikų apsaugos sumetimais, tad viešai prieinama informacija gali neapimti naujausių orlaivio naudojamų funkcijų ir technologijų.