Suprasti akimirksniu
  • Transseksualai bando įtikinti visuomenę, kad hormonais sukeltas vyrų pienas yra toks pats kaip žindyvių
  • Kritikai reikalauja nustoti eksperimentuoti su vaikais ir žeminti moteris
  • Ekspertai teigia, kad transseksualų pienas nėra tinkamai ištirtas, o vaistai kenkia sveikatai
Šaltiniai
Kūdikio žindymas
Moterimis nusprendę tapti vyrai irgi panoro žindyti kūdikius (asociatyvi nuotrauka). Weso Hickso/Unsplash nuotrauka

Transseksualai bando įtikinti visuomenę, kad hormonais sukeltas vyrų pienas yra toks pats kaip žindyvių

Kūdikio žindymas nuo seno visiems buvo žinomas kaip natūralus reiškinys, atliekamas žindyvių moterų. Tačiau pastaraisiais metais, kai ypač išpopuliarėjo įvairios LGBTQ bendruomenei būdingos idėjos, į žindymą bandyta pažvelgti kitaip. Genderizmo ideologijos skleidėjai ėmė tvirtinti, jog vyrais gimę, tačiau moterimis užsimanę tapti transseksualai gali žindyti kūdikius lygiai taip pat, kaip ir tikros žindyvės.

Paviešintame Didžiosios Britanijos Sasekso universiteto ligoninių Nacionalinės sveikatos tarnybos fondo patikos („NHS Foundation Trust“) laiške, kurį rašė šio fondo medicinos direktorius, buvo teigiami šokiruojantys dalykai. Laiške tiek moterų, tiek vyrų pienas yra aprašomas kaip „žmogaus pienas“ ir sakoma, kad tai yra „idealus maistas kūdikiams“[1]. Tad „NHS Trust“ iš esmės bando aiškinti, kad hormonais sužadintas vyrais gimusių, bet vėliau transseksualiomis moterimis tapusių asmenų pienas yra toks pat geras kaip ir natūralus motinos pienas.

Šis laiškas buvo išsiųstas NHS patikos fondo vadovo vardu, atsakant į gautą skundą dėl fondo lyčių politikos. NHS patikos fondas gina prieštaringai vertinamą „sukeltos laktacijos“ praktiką naudojant stiprius vaistus, kurie padeda transseksualioms moterims imituoti žindymą.

NHS ligoninė dar 2021 metais tapo pirmąja įstaiga Didžiojoje Britanijoje, kuri pradėjo naudoti tokius lyties nenurodančius terminus kaip „žmogaus pienas“ ir „maitinimas krūtine“. Tuo metu NHS aiškino, kad sukūrė „pirmąsias klinikines ir kalbines gaires, remiančias translyčius ir nebinarinių lyties tapatybių gimdančius žmones“[2]. Praėjusiais metais NHS taip pat karštai gynė mintį, kad žmogaus pienas yra geresnis pasirinkimas kūdikiui nei pieno mišiniai.

O neseniai paviešintame laiške teigiama, kad terminas „žmogaus pienas“ yra „neutralus ir nėra šališkas lyčių atžvilgiu“. Turėdamas omenyje tiek motinos pieną, tiek biologinių vyrų stipriais vaistais sukeltą laktaciją, medicinos direktorius laiške rašė, jog „yra aiškių ir didžiulių įrodymų, kad žmogaus pienas yra idealus maistas kūdikiams“. NHS patikos fondo vadovas netgi pabrėžė, kad vyrų pienas yra toks pats kaip pagimdžiusių moterių:

„Turimi įrodymai rodo, kad [vaistais išprovokuotas] pienas yra panašus į pieną gimus kūdikiui.“

Tačiau nepaisant NHS diktuojamos politikos, ekspertai nesutinka su laiške išdėstytomis mintimis. Jie aršiai kritikuoja fondą dėl siekio aklai ginti LGBTQ bendruomenę, visiškai neatsižvelgiant į vaikų gerovę.

Kritikai reikalauja nustoti eksperimentuoti su vaikais ir žeminti moteris

Kritikai teigia, jog LGBTQ bendruomenė nuėjo per toli, bandydami eksperimentuoti su kūdikiais. Brielle French/Unsplash nuotrauka
Kritikai teigia, jog LGBTQ bendruomenė nuėjo per toli, bandydami eksperimentuoti su kūdikiais. Brielle French/Unsplash nuotrauka

Tokios skandalingos NHS patikos fondo mintys sužavėjo nebent LGBTQ bendruomenės narius ar didelius jų gynėjus, bet ne mokslininkus ar apie vaikų sveikatą galvojančius žmones. O tiek įvairūs aktyvistai, tiek mokslininkai stebisi NHS politika ir perspėja apie galimą žalą. Atsakydama į laišką, Jungtinės Karalystės parlamento narė Rosie Duffield teigė:

„Kūdikiai negali būti naudojami kaip jūrų kiaulytės dėl kažkieno kito gyvenimo būdo pasirinkimo. Jei vyras [savyje] neužaugino ir negali užauginti kūdikio, kodėl, po velnių, mes tai kurstome? Kam tai naudinga? Ne vaikams. Mes nedarytume jokių kitų medicininių eksperimentų su kūdikiais. Kūdikio biologinės motinos pagamintas pienas yra pritaikytas tam kūdikiui.“

R. Duffield taip pat perspėjo dėl neišbandytų medžiagų naudojimo su vaikais etiškumo. Ji pridūrė, kad „NHS Trust“ naudodamas „žmogaus pieno“ sąvoką apibūdinant tiek motinų, tiek translyčių moterų pieną, gali apskritai kone išnaikinti moteris ir jų svarbą kūdikio gyvenime.

Jai antrino ir psichoterapeutė bei knygų autorė Milli Hill:

„Žindymas nėra apie žindančiojo patirtį – tai kūdikio maitinimas ir puoselėjimas.
Nė vienas naujagimis neturėtų būti naudojamas kaip atrama, leidžianti patvirtinti suaugusiojo „moters“ tapatybę, kai akivaizdu, kad jis nėra moteris. Jei jie iš tikrųjų būtų moterys, jiems nereikėtų vartoti vaistų, kad iš spenelių išskirtų nedidelį pieno kiekį. Nė vienas vyras niekada nesugebėjo pagaminti tiek pieno, kad galėtų pilnai išmaitinti kūdikį, ir nėra tyrimų apie ilgalaikį tokios medžiagos teikimo kūdikiui saugumą.
Nėra jokios priežasties, kodėl suaugęs žmogus taip elgtųsi su kūdikiu, ir aš net norėčiau tai apibūdinti kaip smurtą. „NHS Trust“ remti tokį piktnaudžiavimą yra visiška gėda.“

Ekspertai teigia, kad transseksualų pienas nėra tinkamai ištirtas, o vaistai kenkia sveikatai

Didžiojoje Britanijoje veikiančios organizacijos „Lygybė ir tapatybė“ vadovė Lottie Moore pabrėžė:

„Šis laiškas yra nesubalansuotas ir naivus, nes jame teigiama, kad išskyros, kurias išskiria hormonus vartojantys vyrai, gali maitinti kūdikį taip, kaip tai geba motinos pienas. Vaiko gerovė visada turi būti svarbesnė už tapatybės politiką ir ginčijamas įsitikinimų sistemas, kurios nėra pagrįstos įrodymais. NHS neturėtų prisidėti prie šios nesąmonės. Tai kelia pavojų moterų teisėms ir vaikų apsaugai.“

Pasirodo, jog NHS grindė savo šokiruojančią politiką remdamiesi vos 5 mėnesiais trukusiu, 2022 metais paviešintu moksliniu tyrimu. Jame buvo išmatuota „kūdikių pieno testosterono koncentracija“ ir nustatyta, kad žindančių translyčių moterų kūdikiams „nebuvo pastebėtas šalutinis poveikis“.

Su stipriais vaistais išgaunamos vyrų išskyros negali atstoti motinos pieno (asociatyvi nuotrauka). Bia Octavia/Unsplash nuotrauka
Su stipriais vaistais išgaunamos vyrų išskyros negali atstoti motinos pieno (asociatyvi nuotrauka). Bia Octavia/Unsplash nuotrauka

Tačiau ekspertai atmetė tyrime užfiksuotus teiginius kaip pernelyg nerimtus ir tinkamai neištirtus. Jie nurodė, kad apskritai trūksta mokslinių tyrimų apie tokio tipo šalutinį poveikį. Be to, mokslininkai pabrėžė, jog galima rasti labai mažai publikacijų šia tema ir didžioji dauguma net nebando gilintis į pačio pieno sudedamąsias dalis.

Labiausiai šokiruoja tai, jog NHS vis tiek laikosi savo nuomonės dėl vyrų pieno naudingumo kūdikiams. Keista, jog Didžiojoje Britanijoje puikiai žinomas NHS fondas tarytum užmerkia akis prieš galimą žalą vaikams ir net patiems transseksualams. Juk ekspertai nerimauja ir dėl pačių vaistų, kuriuos vartoja žindyti norintys vyrai.

Transseksualios moterys turi vartoti hormoną progestiną, kad išsivystytų pieną gaminančios liaukos. Be to, norint paskatinti prolaktino gamybą, reikalingi tokie vaistai kaip domperidonas. Šis hormonas signalizuoja organizmui, jog reikia gaminti pieną. Pasirodo, kad tokie vaistai gali sukelti širdies problemų, o mainais gaunamas tik labai mažas pieno kiekis, kurio užtenka vos vienam maitinimui per dieną.

Verta pažymėti, kad „NHS Foundation Trust“ yra kontroversiškai vertinamos „Įvairovės čempionų“ (ang. Diversity Champions) programos narys. NHS pripažino, kad fondo politika pasikeitė po to, kai gavo „išorės organizacijų“ patarimą, bet atsisakė plačiau pakomentuoti ar atskleisti tikslius organizacijų pavadinimus.

Tačiau net ir nežinant tikslių organizacijų, ekspertai ir pavieniai žmonės puikiai mato, jog NHS pradėjo gilintis į transseksualų teises bei norus, visiškai ignoruodami vaikų gerovę. Tiesa, NHS patikos fondas atmeta tokius kaltinimus. Fondo atstovas spaudai aiškino, kad „labai rimtai žiūri į vaikų gerovę bei apsaugą“ ir toliau laikosi laiške išdėstytų minčių, nes jas esą patvirtina prieš tai minėtas 5 mėnesių trukmės tyrimas.