Kinija panaikins COVID-19 karantino taisykles atvykstantiems keliautojams

Saugumas, ŠiandienMiglė Tumaitė
Suprasti akimirksniu
Pandemija
Pokyčiai pandemijos akivaizdoje: Kinija panaikins COVID-19 karantino taisykles atvykstantiems keliautojams. Mufid Majnun/Unsplash nuotrauka

Valdžios institucijos sušvelnino kelionių apribojimus šalyje

Kinija paskelbė, kad planuoja atsisakyti mandato, pagal kurį visi atvykstantys keliautojai iš užsienio turi būti karantine[1].

Detaliau kalbant, pranešta, jog Nacionalinė sveikatos komisija paskelbė apie naujausias pastangas sušvelninti Kinijos priemones COVID-19 kontrolei. Ir nors šalis kovoja su koronaviruso infekcijų banga, smarkiai paveikusia pagyvenusius žmones, tačiau Vyriausybė iš naujo apibrėžė kriterijus, pagal kuriuos skaičiuojamos COVID-19 mirtys.

Esant dabartinėms sąlygoms, visi atvykstantys keleiviai turi būti karantine viešbutyje penkias dienas, o grįžę namo – dar tris dienas. Iki tol turistai turėjo būti karantine netgi iki trijų savaičių. Be kita ko, kiekvienas, atvykstantis į Kiniją iš toli, turi turėti neigiamą viruso testą likus 48 valandoms iki išvykimo ir skrydžio metu dėvėti kaukę.

Vis dėlto Kinijos Nacionalinė sveikatos komisija praėjusį mėnesį pareiškė, kad žmonės, kuriems yra besimptomiai COVID-19 atvejai, ir tie, kurie turi lengvus simptomus, dabar gali izoliuotis namuose. 

Kinija ir toliau didins vyresnio amžiaus žmonių skiepijimo dažnį

Kinijos COVID-19 karantino politikos pokyčiai vyksta šaliai lenktyniaujant, kad vyresni nei 60 metų žmonės būtų paskiepyti, mat Nacionalinė sveikatos komisija lapkričio 29 d. paskelbė, jog siekia padidinti vyresnio amžiaus kinų skiepijimo dažnį, kad būtų išvengta sveikatos priežiūros krizės. (Gruodžio 23 d. kasdien skiepijamų žmonių skaičius visoje šalyje išaugo iki 3,5 mln.)

Visgi daugelis vyresnio amžiaus kinų, kaip žinia, baiminasi galimo šalutinio poveikio, pavyzdžiui, kraujo krešulių ir karščiavimo, apie kuriuos neretai pranešama po vakcinacijos.

Įdomu tai, jog Kinija uždarė savo sienas nuo 2020 m. kovo, kad neva užkirstų kelią viruso plitimui, ir buvo linkusi laikytis pasaulinės izoliacijos, net kai likęs pasaulis vėl atsidarė. 

Užsieniečiams taipogi buvo uždrausta atvykti į Kiniją, išskyrus ribotą verslo ar šeimos vizitų skaičių. Tačiau dabar, atlaisvinus ribojimus, užsieniečiai galėtų lankytis Kinijoje darbo, verslo, studijų ar šeimos lankymo tikslais, be to, būtų suteikiamos palankios galimybės prašymams gauti vizą.

Taisyklės
Kinija ir toliau didins vyresnio amžiaus žmonių skiepijimo dažnį. Mufid Majnun/Unsplash nuotrauka

Karantino reikalavimus tarptautiniams atvykėliams panaikins nuo sausio 8 dienos

Kinija nuo sausio 8 d. panaikins karantino reikalavimus tarptautiniams atvykėliams, o tai yra svarbus žingsnis siekiant atnaujinti savo sienas, dėl kurių šalis beveik trejiems metams buvo atskirta nuo likusio pasaulio[2].

Sienų sušvelninimas, be kita ko, yra dalis platesnio Kinijos žingsnio, kuriuo siekiama panaikinti tai, kas liko iš ilgalaikės nulinės COVID-19 politikos, kurios buvo netikėtai atsisakyta šio mėnesio pradžioje po visoje šalyje vykstančių protestų dėl didelių socialinių bei ekonominių aukų.

Kita vertus, gana staigus politikos posūkis visuomenę ir trapią šalies sveikatos sistemą užklupo nepasiruošusią, todėl jau dabar trūksta vaistų nuo peršalimo ir karščiavimo, jog susidoroti su precedento neturinčiu infekcijų antplūdžiu.

Kelionių apribojimų panaikinimas taip pat yra didelis palengvėjimas Kinijos piliečiams, studijuojantiems ar dirbantiems užsienyje[3].

Kinijos COVID-19 valdymas bus sumažintas iki ne tokios griežtos B kategorijos nuo dabartinės aukščiausio lygio A kategorijos, nes liga tapo mažiau virulentiška ir palaipsniui peraugs į dažną kvėpavimo takų infekciją.

Nuo 2020 m. sausio mėn. Kinija priskyrė COVID-19 B kategorijos infekcinei ligai, bet ją valdė pagal A kategorijos protokolus, apimančius tokias ligas kaip maras ir cholera, suteikdama vietos valdžios institucijoms teisę karantinuoti pacientus ir jų artimus kontaktus bei užrakinti ištisus regionus.