Suprasti akimirksniu
 • Įvairūs Europos kampeliai puikiai tinka kelionėms su vaikais
 • 7 geriausios vietos atostogoms su vaikais
 • Svarbiausi patarimai keliaujant su vaikais, kurie turėtų praversti kiekvienai šeimai
Šaltiniai
Kelionės su vaikais
Keliaujant su vaikais būtina apgalvoti svarbiausius tokių atostogų aspektus. Alexandro Podvalny/Unsplash nuotrauka

Įvairūs Europos kampeliai puikiai tinka kelionėms su vaikais

Prasidėjus vasarai daugelis žmonių trokšta kur nors pakeliauti, tačiau turint mažų vaikų itin svarbu tinkamai susiplanuoti kelionę. Europa veikiausiai yra pats mėgstamiausias žemynas keliaujant su vaikais. Juk joje yra neįtikėtinai daug skirtingų kultūrų, nepakartojamo maisto, taip pat Europa gali pasigirti gilia istorija ir įdomiais žmonėmis. O daugelis vietų yra puikiai pritaikytos mažamečiams.

Bet keliavimas po Europą su vaikais yra kiek kitoks nei keliavimas poroje. Tai nereiškia, kad tokios kelionės yra neįmanomos ar labai varginančios, tačiau vis tiek reikia apgalvoti daugiau dalykų. Be to, reikia nusiteikti, kad keliaujant su mažamečiais labiau gyvensite kaip vietiniai, o ne turistai.

Juk atmintyje išliks visai kitokie prisiminimai. Pavyzdžiui, prisiminsite, kaip stebėjote savo vaikus, kurie žaidė su naujais „draugais“ vietinėje žaidimų aikštelėje. Arba kaip išbandėte įvairių skonių ledus, vaikštinėdami po parką. O galbūt prisiminimuose iškils įdomūs momentai, kai turėjote progą išmėginti visokias vaikiškas pramogas, tik todėl, jog to norėjo jūsų atžalos.

Galima rasti daugybę vietų, kurios puikiai tinka atostogauti su mažamečiais. Vidaro Nordli-Mathiseno/Unsplash nuotrauka
Galima rasti daugybę vietų, kurios puikiai tinka atostogauti su mažamečiais. Vidaro Nordli-Mathiseno/Unsplash nuotrauka

Bijoti tokių kelionių tikrai neverta. Juk dauguma restoranų ir kavinių šiais laikais turi vaikiškus meniu ir žaidimų kampelius. Vaikus priimantys Europos viešbučiai taip pat dažniausiai gali pasiūlyti vaikiškas loveles ir įvairių žaidimų. Net ir viešasis transportas dažnai vaikams būna nemokamas arba yra suteikiama didelė nuolaida.

Kelionių metu taip pat gali pasitaikyti įvairių nesklandumų, bet iš anksto apgalvojus vietas, kur norite nuvykti, apsistoti, papramogauti ar pavalgyti, tokių problemų bus kur kas mažiau. Jei nežinote nuo ko pradėti, siūlome pasirinkti vieną iš septynių geriausių vietų Europoje, kurios bus tinkamos įvairaus amžiaus vaikams.

7 geriausios vietos atostogoms su vaikais

Kiekvienas keliautojas gali turėti savitą nuomonę ir parsivežtus visiškai skirtingus įspūdžius. Tačiau kai kurie Europos kampeliai daug dažniau įvardijami kaip puikus kelionės tikslas su vaikais. Tad pagal tai sudarėme net septynių vietovių sąrašą, kuris gali padėti išsirinkti šių metų atostogų kryptį[1]:

Šeimos mėgsta rinktis ramesnes vietas atostogoms. Limoro Zellermayerio/Unsplash nuotrauka
Šeimos mėgsta rinktis ramesnes vietas atostogoms. Limoro Zellermayerio/Unsplash nuotrauka
 1. Budapeštas. Ši spalvingoji Vengrijos sostinė priblokš savo pramogų gausa ir grožiu. Juk ne šiaip sau Budapeštas laikomas vienu gražiausių Europos miestų! Suaugusiesiems patiks terminės pirtys, Žvejų bastionas, tradiciniai turgūs ir įvairiausi kultūriniai renginiai. O vaikus nudžiugins didžioji ekskursija autobusu, mini traukinys, vaikų geležinkelis ir Budapešto zoologijos sodas. Miestas yra lengvai pasiekiamas pėsčiomis, taip pat turi platų viešojo transporto tinklą ir yra tinkamas įvairaus amžiaus ir įvairių skirtingų pramogų ištroškusiems žmonėms.
 2. Nyderlandai. Nors galbūt yra kiek per platu kalbėti apie visą šalį, tačiau daug kas rekomenduoja keliauti po Nyderlandus. Tikrai neverta apsiriboti vien Amsterdamu, nes mažesni miesteliai alsuoja gyvybe bei gali padėti susikurti itin spalvingus prisiminimus. Nuo gyvybingo Amsterdamo iki dviračių takų, tulpių pilnų laukų, sūrių fermų, istorinių vėjo malūnų ir smėlio paplūdimių – Nyderlandai yra puiki vieta šeimoms. Verta paminėti, kad Nyderlandų žmonės yra labai draugiški, o visoje šalyje lengvai susikalbėsite angliškai.
 3. Vokietija. Jei norite švarios, sutvarkytos ir nuostabiais statiniais gausios vietovės, būtinai apsvarstykite Vokietiją. Pietų Vokietija puikiai tiks pilių mėgėjams, o vaikams čia rasite daug žaidimo aikštelių. Galėsite tradiciškai pasivaikščioti basomis miške, kur daugybė natūralių medžiagų džiugins ir stimuliuos jūsų pėdas. O galbūt nuspręsite išmėginti kalnų vežimėlį ir patirti, ką reiškia skrieti vėjui kedenant plaukus. Vokiečių kultūra yra išties draugiška šeimoms. Bet kurio festivalio ar renginio metu pastebėsite daug puikios veiklos vaikams.
 4. Portugalija. Vos atsidūrus Portugalijoje į akis kris itin draugiški ir šilti žmonės, kurie tiesiog dievina vaikus. Nors Portugalija vargu ar yra pirmoji Europos šalis, kuri ateina į galvą norint atostogauti su vaikais, tačiau jos gamta ir architektūra tikrai užgniaužia kvapą. Nuo ryškių Penos rūmų ir žemiau esančios maurų pilies spalvų iki didingų uolų Algarvės pakrantėje su nuostabiais Sacharos paplūdimiais ir pakrantės arkomis. Nors čia nerasite tiek daug patogumų su mažais vaikais (pavyzdžiui, gali būti keblu rasti aukštas kėdes ar mamoms su kūdikiais skirtus tualetus), tačiau Portugalijos gyventojai mielai padeda visais įmanomais būdais. Girdėjome daug istorijų apie poras, kurios mėgaujasi skania ir tylia vakariene, kol restoranų darbuotojai užsiima su vaikais ir vakarienės pabaigoje nustebina juos skanėstais.
 5. Suomija. Šią šalį ypač rekomenduojama aplankyti gruodžio mėnesį, nes Rovaniemio mieste įsikūręs pasakiškas Kalėdų Senelio kaimas. Juk tai puiki žiemos stebuklų vieta, kuri sužavės visus vaikus! Galite išsinuomoti namelius su saunomis, apsilankyti Kalėdų Senelio dirbtuvėse, žaisti su įspūdingu kiekiu sniegu, pasivažinėti šunų kinkiniais, slysti rogėmis per sniegą, kurias traukia Kalėdų Senelio elniai arba važiuoti naktiniu Kalėdų Senelio traukiniu į Helsinkį ir iš jo! Be to, vaikai galės treniruotis su Senelio elfais parke, kur išmoks būti elfu mokiniu, papuošti sausainius ir kurti įvairius papuošalus. O keliaujantiems vasarą, Suomija taip pat yra pasirengusi dovanoti neišdildomus įspūdžius. Pavyzdžiui, su vaikais būtina aplankyti Trolių mumių slėnį, kuriame atgimsta Tuvės Janson knygų personažai.
 6. Šveicarija. Tai šalis, kurioje niekada nereikės nukeliauti daugybės kilometrų, kad pagaliau išvystum neapsakomą kraštovaizdžio grožį. Tai viena iš brangiausių vietų, bet jei esate lauko pramogų ir gamtos entuziastai, būtų nuodėmė jos neaplankyti! Šveicarijoje verta praleisti laiką kalnuose, taip pat būtina aplankyti fantastišką transporto muziejų Liucernoje. O vaikai tikrai dar ilgai prisimins pamatytą šokolado ir sūrio traukinį.
 7. Italija. Ši šalis pilna draugiškų vietinių gyventojų, bene pačio geriausio maisto pasaulyje ir kultūriškai praturtinančių patirčių. Nuo kvapą gniaužiančio Koliziejaus Romoje iki atviruko vertų Sardinijos paplūdimių – Italija šeimas priima išskėstomis rankomis[2]. Tad pasirinkę Italiją pasiruoškite atsipalaiduoti ir mėgautis itin lengvomis, streso nekeliančiomis atostogomis.
Atostogos su vaikais bus malonios, jei pasirinksite vaikams pritaikytas vietas. Vitoldos Klein/Unsplash nuotrauka
Atostogos su vaikais bus malonios, jei pasirinksite vaikams pritaikytas vietas. Vitoldos Klein/Unsplash nuotrauka

Svarbiausi patarimai keliaujant su vaikais, kurie turėtų praversti kiekvienai šeimai

Net ir pasirinkus konkretų kelionės tikslą, svarbu nepamiršti auksinių taisyklių, kurios padės labiau mėgautis atostogomis su vaikais. Siūlome įsidėmėti šiuos svarbiausius patarimus[3]:

 • Neskubėkite. Net jei esate įpratę skubėti iš lėktuvo į lėktuvą ar įvairiais kitais būdais trumpinti kelionės laiką, keliaudami su vaikais rinkitės lėtesnį variantą. Taip išvengsite nenumatytų problemų, nepatirsite streso ir tiesiog mėgausitės atostogomis. Be to, stenkitės rinktis tuos skrydžių laikus, kurie yra prieš pat vaiko miegą, nes tokiu atveju vaikas skrydžio metu miegos ir nelies ašarų. Taip pat rekomenduojame registruotis į skrydį internetu, nes tokiu atveju išvengsite eilių.
 • Sumažinkite savo bagažą. Įsidėmėkite, jog beveik viską galite nusipirkti atvykę į savo atostogų vietą. Tad kam prigrūsti lagaminus sauskelnėmis, drėgnomis servetėlėmis ir kitais daiktais, kuriuos rasite bet kurioje vietinėje parduotuvėje?
 • Išmintingai užsisakykite viešbutį/namus. Įvertinkite kokioje vietoje stovi pastatas, ar gausite visus norimus patogumus ir kitas detales. Viešbučiai suteikia įvairias papildomas privilegijas: maitinimą, kambarių aptarnavimą, vaikų priežiūros paslaugas ir t. t. Tačiau galbūt norite maistą gaminti patys arba mėgstate rinktis ramybę be jokių kaimynų?
 • Nepamirškite vaikų saugumo. Jeigu nerimaujate, kad jūsų vaikas gali pasiklysti, nupirkite jam apyrankę, ant jos užrašę savo kontaktus. Kai kurie tėvai netgi investuoja į GPS sekimo įrenginius. Jų būna įvairių, įskaitant apyrankes ar prisegamus prie kuprinės.
 • Atkreipkite dėmesį į baseiną. Net jei apsistosite netoli jūros, daugelis vaikų mėgsta baseinus. Tad išsiaiškinkite, ar ten, kur planuojate gyventi, yra baseinas ir ar jis pritaikytas mažiems vaikams.
 • Apsispręskite dėl vežimėlio ar nešyklės. Tai yra dažna dilema keliaujant su mažais vaikais. Deja, šiuo klausimu vienintelio teisingo atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo to, kur ketinate eiti. Ar gatvės bus lygios ir asfaltuotos, ar bus duobių ir žvyrkelių? O gal ketinate mėgautis čia pat esančia jūra ir įvairiomis pramogomis, kurios pasiekiamos vos per kelias minutes?

O svarbiausia – tiesiog nusiraminkite ir mėgaukitės atostogomis!

avatar
Raimonda Jonaitienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Packmoreintolife.com. Europe Travel with Kids Guide Packmoreintolife.com
3.arrow_upward