Suprasti akimirksniu
  • Į Kauno klinikas atvežta pacientė yra surišama
  • Mergina dingo, mama dėl jos kreipėsi į policiją
  • Klinikos įvykio komentuoti nenori, pareigūnai kalba apie vaiko saugumo užtikrinimą
Šaltiniai
Įvykis
Kauno klinikose paauglė buvo pririšta prie lovos. Stop kadras

Į Kauno klinikas atvežta pacientė yra surišama

Socialiniuose tinkluose sparčiai plinta sukrečiantis vaizdo įrašas, padarytas Kauno klinikose, kaip manoma, priėmimo skyriuje.

Jame matoma, kaip ant ligoninės lovos paguldyta mergina yra surišama, ją laiko keturi policijos pareigūnai, o fone matosi ir medicinos personalas[1].

Peržvelgus vaizdo įrašą tampa aišku, kad įvykį filmuoja merginos motina. Pareigūnai filmuojančios moters keletą kartų prašo to nedaryti, pažymint, kad į vaizdo įrašą papulti gali kiti ligoninės pacientai.

Moteris atsako, kad tai vieša vieta, o kitų asmenų privatumo ji nepažeidžia bei jų nefilmuoja. Įrašą padariusi merginos motina taip pat teigia, kad ji neturi teisių dėl savo dukters, kuri kaip vėliau paaiškėjo yra nepilnametė, gydymo.

Mergina dingo, mama dėl jos kreipėsi į policiją

Šis vaizdo įrašas feisbuke sulaukė daugybės peržiūrų. Vieni komentarai piktinosi, dėl tokio ligoninės darbuotojų bei policijos elgesio, kaltino perteklinės jėgos panaudojimu ir nesuprato, kam gi į ligoninę pristatyta mergina yra surišama.

Kiti vis dėlto kvestionavo, kas gi iš tiesų nutiko, domėjosi, jog galbūt pacientė sutramdoma dėl jos pačios bei medikų saugumo.

Pacientę laikė keturi policijos pareigūnai. Stop kadras
Pacientę laikė keturi policijos pareigūnai. Stop kadras

Netrukus socialiniuose tinkluose pradėjo plisti ir šio vaizdo įrašo paaiškinimas. Teigta, kad mergina išėjo į lauką ir kurį laiką palaikė ryšį su mama.

Vis dėlto, po kelių valandų ryšys nutrūko, mergina motinai neatrašė. Išsigandusi mama kreipėsi į policiją, kuri ir surado paauglę bei prieš jos valią esą išvežė į psichiatrinę ligoninę[2].

Tokie teiginiai nėra patvirtinti, o kodėl gi iš tiesų policija ir medikai ėmėsi tokių kraštutinių priemonių kol kas taip pat neaišku.

Patvirtintų duomenų apie paauglės šeimą ar problemas joje nėra. Taip pat kol kas nėra duomenų ir apie tai, jog paauglė buvo apsvaigusi nuo alkoholio ar kitokios kilmės medžiagų nėra.

Klinikos įvykio komentuoti nenori, pareigūnai kalba apie vaiko saugumo užtikrinimą

Kauno klinikų atstovai, atsižvelgiant į faktą, kad kalbama apie nepilnametį asmenį ir jo sveikatos būklę, situacijos nekomentuoja.

Policija taip pat nedaugžodžiauja, tik pažymi, kad šeštadienį buvo gautas pranešimas dėl to, kad nepilnametė dingo, ketina pakenkti sau. Pareigūnams merginą radus, ji perduota medikams.

Vaiko teisių pareigūnai tikslių faktų taip pat neįvardija bei kalba nekonkrečiai. Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė tik pažymi, kad tėvų pareiga yra užtikrinti vaiko saugumą, priėjimą prie reikiamos medicininės pagalbos[3].

Tokiu atveju esą būtina atsižvelgti tiek į medikų, tiek į policijos ar kitų pareigūnų rekomendacijas. Vaiko teisių ekspertė taip pat teigia, kad jei tėvai negali priimti reikalingų sprendimų dėl pačio vaiko interesų, tai padaro vaiko teisių gynėjai.

„Itin svarbu, kad šioje konkrečioje situacijoje vaikui buvo suteikta tuo metu jam reikalinga pagalba. Vaiko teisių gynėjai šiuo metu aiškinasi šeimos situaciją, vertina, kokios pagalbos gali prireikti ir ją inicijuos bei nukreips pas reikiamus specialistus“, – teigia A. Vežbavičiūtė.