Vasario 16-ąją kauniečiai pasitinka šventiškai
Vasario 16-ąją laikinoji Lietuvos sostinė Kaunas pasitinka pakilia ir džiugia nuotaika, su gausiomis dovanomis miestiečiams bei miesto svečiams.
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kiekvienas kaunietis ar svečias, šiuo laisvadieniu sumanęs aplankyti miestą galės pasinaudoti nemokamu viešuoju transportu[1].
Kauno miesto autobusai ir troleibusai nemokamai veš visus bei važiuos įprastais maršrutais pagal sekmadienio arba šventinės dienos tvarkaraščius.
O nedarbo dieną penktadienį, gerai pailsėjus, bus galima nemokamai aplankyti ir Kauno muziejus: Vytauto Didžiojo karo muziejų, Kauno miesto muziejaus padalinius, Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą ir Tado Ivanausko zoologijos muziejus[2].
Mieste nepritrūks ir kitų įdomių renginių: tiek edukacinių veiklų bei minėjimų, tiek ir pramoginių koncertų bei žymių atlikėjų pasirodymų.
Pasinaudokite proga nemokamai nuvykti bei aplankyti populiariausius Kauno muziejus
Kaip rašoma Kauno viešojo transporto internetinėje svetainėje, viešasis transportas vasario 16-ąją visus veš nemokamai, važiuos įprastais šventinių dienų ir sekmadienio maršrutais.
O nemokamai atvykus į miesto centrą, lygiai taip pat nemokamai bus galima apsilankyti ir daugelyje miesto muziejų. Apsilankyti nemokamai kvies net keli Kauno miesto muziejai, tad veiklos tikrai nepritrūks.
M. ir K. Petrauskų namai (K. Petrausko g. 31) kvies pamatyti ekspozicijas „Valstybės teatras“ ir „Tautą burianti muzika“, kuriose daugiau kaip 200 eksponatų skirtų įvairiausiems Valstybės teatro, operų ir baletų pastatymams, dirigentams, artistams, šokėjams, muzikantams[3].
Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12) siūlo išskirtinę ekspoziciją, prasidedančią nuo skambančių laiptų. O kanklių ekspozicija leidžia susipažinti tiek su senąja, tiek vėlyvąja lietuvių kankliavimo tradiciją, taip pat muziejuje pristatomos ir pagrindinės postfolkloro kryptys[4].
Pilies skyrius (Pilies g. 17) siūlo apžiūrėti ekspozicijas „Kauno pilies istorijos mozaika“ ir „Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės“. Čia pristatomi reikšmingiausi istoriniai faktai bei asmenybės, pilies pastatų metamorfozės, jos funkcijų kitimas nuo XIV amžiaus iki šių dienų[5].
J. Gruodžio namai (Salako g. 18) leidžia užsukti į žinomo kompozitorius namus, kuriuose jis gyveno iki pat savo mirties 1948 m Muziejuje įrengti du memorialiniai kambariai: vienas jų – J. ir S. Gruodžių svetainė, kitas –kompozitoriaus darbo kambarys. Čia eksponuojamas J. Gruodžio šeimos genealoginis medis, profesinė kompozitoriaus veikla[6].
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33) Vasario 16-ąją atidaro naują ekspoziciją „Didžiausia garbė pasveikinti: dovanos Lietuvos Respublikos prezidentui Antanui Smetonai“. Ji veiks Prezidento dovanų kambaryje. Dovanos ekspozicijoje sugrupuotos į šešias kategorijas, o atskiro dėmesio verta pristatomų dovanų išsaugojimo istorija[7].
Kauno Tado Ivanausko muziejus (Laisvės al. 106), savo ekspozicijose turintis apie 14 tūkst. eksponatų, o moksliniuose fonduose – net 200 tūkst., siūlo laisvą nuo darbų dieną susipažinti bei iš naujo atrasti gamtą[8]. Be to, muziejuje nuo vasario 13 d. eksponuojama menininkų Guodos Kvietinskaitės ir Juozo Kvietinsko vitražo ir tapybos darbų paroda.
O Vytauto Didžiojo karo muziejus (K. Donelaičio g. 62) lankytojams siūlo susipažinti su pasauline ginkluotės istorija, laikotarpiu nuo Lietuvos okupacijos ir aneksijos 1940-aisiais, ekspozicijomis „Pirmojo pasaulinio karo veiksmai Lietuvoje 1914–1915 m.“, „Nepriklausomybės kovos 1918–1923“. Sukilimų salėje lankytojai taip pat sužinos, kaip buvo siekiama atkurti mūsų šalies valstybingumą XVIII a. pabaigoje–XIX a., susipažins su LDK karybos istorija, priešistorės ekspozicija[9].
Vasario 16-ąją Kaune vyks tradiciniai minėjimai bei net keli muzikiniai pasirodymai
Vasario 16-osios šventinę dieną nestigs ir kitokių pramogų. 10 val. šventė prasidės Šv. Mišiomis Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje ir Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje.
Nuo pastarosios po Mišių prasidės pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ vedama Kauno studentijos, moksleivių bei visuomeninių organizacijų eisena į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį[10].
Tuo pat metu Kauno įgulos rikiuotė pajudės nuo vadinamojo Soboro ir per Laisvės alėją atžygiuos iki pagrindinio renginio vietos.
Susirinkusiuosius Karo muziejaus prieigose priešpiet pasveikins Austėjos Staniunaitytės-Proietta kariljono varpų muzikos koncertas.
Vidurdienį čia vyks iškilmingas Vasario 16-osios minėjimas – Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, gėlių padėjimas, jaunesniųjų karininkų vadų mokymų priesaikos ceremonija.
12.50 val. prasidės renginys, kuriame koncertuos Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas, Gabrielė ir Simas, Kauno kultūros centro mišrus choras „Gintaras“ su solistais.
Šventinę programą paruošė ir Kauno kultūros centras. Čia vyks koncertas „Šokanti laisvė”, skirtas paminėti mūsų tautos laisvę. Koncerte pasirodys liaudiškų šokių kolektyvai „Suktinis” „Pušynėlis”, „KauKas” bei neoklasikinio šokio teatras „Releve“.
17.30 val. Kauno kino centre „Romuva“ vyks „Kino piknikas: Velnio nuotaka“, o 19.30 val. Žalgirio arenoje vyks šventinis koncertas ir apdovanojimų ceremonija „Aš – dalis tavęs“. Tiesa, nemokami bilietai į šį koncertą jau išdalinti.