Kaip perkrauti gyvenimą iš naujo ir pasiruošti naujiems metams?

Po darbų, ŠiandienDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Pokyčių metas
Šventės skatina susikurit naujus tikslus. Alexas Fotos/ Pexels nuotrauka

Patarimai norintiems pradėti iš naujo ir galbūt gyventi geriau nuo naujųjų metų

Naujų metų tikslai, įvykdytų ar mestų darbų sąrašo aptarimas yra įprasti šiam metų laikui ir laukiant senų metų palydėtuvių, ir naujųjų sutikimo. Dažnai pasikeitę metai yra naujos kelionės pradžia, kai pradedama užsiimti nauja veikla, lankyti sporto klubą, gyventi sveikiau. Dažniausiai tokie tikslai ir kelionės greitai subyra ir grįžtama prie senų įpročių[1].

Tačiau ne vienas po sunkių metų ar dėl tų pačių prastų įpročių kartojimo norime iškrovos. Norime perkrauti gyvenimą kaip kompiuterį iš naujo, kad viskas tiesiog prasidėtų naujai. Tai procesas, kurį atliekame, kai gyvenimas tampa per daug netvarkingas arba nuobodus.

Pavyzdžiui, kai nuolat galvojame apie laikus, kai gyvenimas galbūt buvo geresnis. Arba kai esme labai prisirišę prie praeities ir kitokio gyvenimo. Prie liaunesnio kūno, veido su mažiau raukšlių ar geresnės sveikatos, lengvesnio gyvenimo su mažiau kasdienių rūpesčių.

Filosofai, gyvenimo tiesų dėstytojai ir gyvenimo būdo treneriai tokiu metu dalina patarimus, kaip susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą. Vienas iš tokių yra ir Dan Koe, dalinantis patarimus žmonėms, kurie mano, kad reikia keisti dalykus iš esmės, kai gyvenime reikia kažko naujo. Arba sugriūva rutina ir atsiranda visos tos mažos užduotys, kurios atima visą dienos laiką[2].

Svarbus yra savęs įsivertinimas ir jausmų išsigryninimas

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės. Self-awareness labai daug reiškia, nes suvokiame, kaip jaučiamės, galvojame apie tai, kaip konkretus įvykis, veikla, žmogus mus veikia. Taip galime keisti dalykus ir savo reakcijas arba atsisakyti mus neigiamai veikiančių veiklų ir žmonių. Tai gali labai paveikti mūsų norą gyventi ir norą gyventi kokybiškai, laimingai.

Išsitraukite užrašų knygelę ir užsirašykite ką tiksliai darote kasdien. Nepamirškite aprašyti savo pojūčių. Kaip jaučiatės ryte, po pietų ir vakare, po kokio nors įvykio ar veiklos. Skirkite 10 minučių ir pasidomėkite konkrečiai kaip ir kas jus veikia kiekvieną dieną. Tai svarbu norint nustatyti nesąmoningus parazitus – laiko ir energijos siurbikus.

Nustatykite prioritetus, pašalinkite tai, kas nereikalinga ir pertvarkykite savo gyvenimą. Jums reikia aiškiai nubrėžti ribas ir pašalinti iš gyvenimo dalykus, kurie trukdo. Gali būti, kad kažkokia nenaudinga veikla suryja daug jūsų laiko, kuris būtų skiriamas naudingai veiklai arba kokybiškam poilsiui. Taip eikvojate brangius resursus, kurių trūksta savęs puoselėjimui[3].

Priežastis, dėl kurios nepasiekiame tokių rezultatų, kokie buvo anksčiau, yra ta, kad dažnai jaučiamės spaudžiami laiko ir jo pritrūksta. Taip yra kai laiką švaistome ne tam kam reiktų ir būtų naudinga. Tai problema su prioritetais ir tuo, ką iškeliame į priekį pagal svarbą.

Pertvarkykite konkrečias užduotis ir įsipareigojimus, kad atlaisvintumėte daugiau laiko.

Neturite energijos rezultatams pasiekti, nes ją taip pat atiduodate ten, kur nereiktų. Gal susitinkate su draugais, kurie naudojasi jumis ir jūsų energija? Gal užsiimate veikla, kuri patinka partneriui ar draugei, bet ne jums? Tai eikvoja jūsų energiją ir neduoda nieko naudingo atgal.

Tikslai
Naujųjų metų tikslai. Breakingpic/ Pexels nuotrauka

Planavimo ir struktūrizavimo svarba gyvenime

Sukurkite savaitės planą, kad galėtumėte sudėlioti laiką pagal tai, kas yra svarbu ir privalo būti padaryta. Taip galėsite žinoti, kad niekas nelieka pamiršta. Taip galėsite suplanuoti ir poilsio minutes ar rasti laiko veiklai, kuri yra seniai pamiršta.

Šioje chaotiškoje gyvenimo vietoje atsidūrėte dėl entropijos. Jūsų gyvenimo organizacija linksta į netvarką, jei neatliekate proto tvarkymo darbų. Tai pavojinga, nes pakeliui galite įgyti blogų įpročių.

Įpročių sunku atsikratyti. Tačiau šį procesą galite palengvinti aiškumu. Skirkite tam bent 10 minučių. Surašykite kiekvieną dalyką, kurį ketinate daryti kitą savaitę. Tai neturėtų skambėti beprotiškai ar sudėtingai. Taip sumažinsite trintį priimant geresnius sprendimus.

Sudėliokite savo rytinę rutiną, darbo laiko planą, įterpkite kitas užduotis ir susitikimus. Išgryninkite savo nakties rutiną, poilsio laiką. Kartais gal net ir turėsite eksperimentuoti su naujais ir kitokiais dalykais, kad rastumėte dalykus, kurie tinka jums.

Jei rutina nevyksta, grįžkite prie užrašų knygelės ir užsirašykite, ką ketinate daryti kitą dieną. Taip sukursite savo gyvenimo sistemą. Laikui bėgant ji taps veiksmingesnė, jei šią jausmų ir minčių praktiką paversite nuolatine. Kai atsiras dalykai, kurie pasiteisina jums ir veikia būtent jums, viskas bus daug lengviau