Suprasti akimirksniu
  • Pastarosiomis dienomis LT žiniasklaidoje – vėl antraščių paūmėjimas
  • "Paūmėjimas" sutapo su Zelenskio vizitu į JAV
  • Ir tai (kad Putinas okupuos Europą, jei nebus sustabdytas Ukrainoje) buvo sisteminės žiniasklaidos melas, palaikomas paties V. Zelenskio
  • Vizitas JAV Zelenskiui nebuvo sėkmingas - negavo jokių konkrečių JAV įsipareigojimų
  • V. Zelenskis, kuris prieš metus JAV Kongrese buvo sutiktas ovacijomis, antradienį iš JAV įstatymų leidėjų sulaukė šaltesnio priėmimo uždaruose susitikimuose
  • Nenusibodo tikėti???
Šaltiniai
Jolanta Blažytė
Jolanta Blažytė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Pastarosiomis dienomis LT žiniasklaidoje – vėl antraščių paūmėjimas

Štai TV3 portalas rašo: 

„Estija ruošiasi karui su Rusija: bus kita invazija“ [1]

Nu, psio, tai ir mums jau ruoštis, ar tik Estijos vėliavėles kabintis? 

"Paūmėjimas" sutapo su Zelenskio vizitu į JAV

Tik noriu išreikšti vieną pastebėjimą, kad šis „paūmėjimas“ labai sutapo su Zelenskio vizitu į JAV, kur Ukrainos prezidentas vėl prašė paramos. Ne tik prašė, bet ir suko jau žinomą melodiją: „jei JAV nesuteiks Ukrainai paramos ir Putinas nebus nugalėtas Ukrainoje, tai tada jis puls Europą, puls Baltijos šalis, sudarys pavojų JAV“ ir bla bla bla... Na vnž, jau girdėta. 

Taigi, čia belieka tik vienas klausimas: ar verta tikėti tomis antraštėmis, kurios jau trejus metus mums melavo: apie virusus, apie „saugias ir efektyvias“, apie „Putino sutriuškinimą“ apie „veikiančias“ sankcijas ir pan. Ar verta tikėti tais, kurie bet kokius blaivesnius klausimus užduodančius žmones čia pat prilygindavo Putino marionetėms ir Kremliaus agentams?

Apie tai – įdomesnis leidinio The Hill straipsnis. Jame rašoma:

„Bet kuris žmogus, kuris karo pradžioje bandė ieškoti konflikto priežasčių ir įžvelgti jame istorinį kontekstą, buvo vadinamas Putino marionete. Bet gi dabar JAV žiniasklaidos priemonės pačios kartoja tą patį, ką dar neseniai vadino Kremliaus propaganda“. 

Štai citatos iš Hill TV laidoje dalyvavusių pašnekovų pokalbio:

„ Tokie žmonės, kaip John Mearsheimer, dar konflikto pradžioje teigė, jog Rusija turi kur kas stipresnes savo interesų gynimo pozicijas, nei Vakarai. Ir kad šitas proxy karas niekada nesibaigs Ukrainos naudai. 
Ir mes žinome, kad dar konflikto pradžioje Rusija su Ukraina buvo pasiekusi susitarimus, kurie tada buvo naudingi Ukrainai. Tada, t.y. prieš dvejus metus, kai dar nebuvo tiek mirčių, tiek sugriautų miestų, tiek į dulkes paverstų istorinių paminklų, tiek sužlugdytų žmonių likimų. Ir mes žinome, kad tas derybas nutraukė Vakarai, konkrečiai JAV ir D. Britanija, pažadėjusi Ukrainai pagalbą „tiek, kiek reikės“. 

Mes suprantame, kad jeigu Rusija pradės užiminėti Europos šalių teritorijas ir keisti ten esančias vyriausybes, tai ateis laikas, kai mes mesime visus resursus tam, kad šiuos žingsnius sustabdyti, netgi nebijodami branduolinio karo. Tai politinio pragmatizmo balansas ir rusai tai supranta. Jie netgi nepasiima visos Ukrainos, o tik jos dalį. 

Ir tai (kad Putinas okupuos Europą, jei nebus sustabdytas Ukrainoje) buvo sisteminės žiniasklaidos melas, palaikomas paties V. Zelenskio

Jie lipdė feikinius Putino kalbos pranešimus, kuriuose jis neva nori sukurti Rusijos imperiją ir okupuoti Europą. Ir mes vėl matome kokios feikinės istorijos metamos į viešumą tam, kad pateisinti vis besitęsiantį karą. Ir aš tikiuosi, kad mes pagaliau nustosime būti tokie naivūs ir tikėti tais melais. Ir, žinoma, pagaliau nustosime užkišinėti burnas objektyviajai žurnalistikai, kaltindami kiekvieną, kuris nori išanalizuoti istorinius įvykius, atvedusius į šią krizę. Ir kuris nori suprasti Rusijos motyvus, kuriuos Rusija pateikė aiškiai ir skaidriai. 

Ir dabar visi, tame sk ir Washinton Post, kartoja Rusijos naratyvus. Dabar mes visi esame Putino marionetės“.

P.S. Nu, tai dabar beliko atrasti, kad leidinį The Hill kontroliuoja Kremlius. Turėtų būti sunkoka....

Vizitas JAV Zelenskiui nebuvo sėkmingas - negavo jokių konkrečių JAV įsipareigojimų

O kaip sekėsi V. Zelenskiui, kuris viešėdamas JAV ir prašinėdamas pinigų, vėl suko tą pačią plokštelę: „jei neduosite pinigų, tai Putinas puls Europą“? 

Panašu, kad ne kaip...

Štai leidinys Bloomberg rašo: 

„Bendraudamas už uždarų durų, Zelenskis JAV įstatymų leidėjų maldavo skirti Ukrainai gyvybiškai svarbią 61 milijardo dolerių paramą. Tačiau, nežiūrint į J. Bideno pažadus, Zelenskis išvyko iš Vašingtono, negavęs jokių konkrečių JAV įsipareigojimų dėl Ukrainos palaikymo.

V. Zelenskis, kuris prieš metus JAV Kongrese buvo sutiktas ovacijomis, antradienį iš JAV įstatymų leidėjų sulaukė šaltesnio priėmimo uždaruose susitikimuose

Šį kartą Zelenskis Kongreso nariams pasakojo, kad į armiją bus šaukiami vyrai nuo 45 metų amžiaus ir kad Ukraina, nesulaukusi pagalbos iš JAV ir Europos, pereis prie partizaninio karo“. [2]

P.S. Beje, tuo metu, kai V. Zelenskis Baltuosiuose rūmuose sakė savo įkvepiančią kalbą, J. Bidenas labiau rūpinosi savo varvančia nosimi, nei Putino puolimu. (Video – mano Telegram)

O štai laidos Fox News vedėja V. Zelenskį prilygino finansiniam sukčiui ir stambiausios pasaulyje finansinės piramidės kūrėjui Bernie Madoff. Jos žodžiais tariant, amerikiečiai ir toliau raginami maitinti korumpuotą Ukrainos vyriausybę pinigais, vis gąsdinant Putino pergale. 

P.S. Prisimenu 2020-ųjų pabaigą. Tada garsiosios antraštės skelbė, kad „be išganingųjų vakcinų visi numirsime“. Dabar kažkas panašaus: ir vėl numirsime, tik šį kartą „be išganingos JAV pagalbos Ukrainai“. 

Nenusibodo tikėti???

O tiems, kuriems nusibodo, tik dar kartą primenu, kad objektyvios informacijos apie Ukrainą, Gazą ir tas pačias „saugiau ir efektyvias“ vertėtų pasiieškoti nuo propagandos laisvesnėse platformose, tokiose, kaip X (Twitter), Teleg-ram, 77.lt. Žinoma, ir ten reikia mokėti atsirinkti, bet vis tik geriau rinktis iš kelių alternatyvų, nei iš vieno propagandinio katilo, kurio naratyvas vienas: „jei jūs nedarysite taip, kaip aš sakau, tai mes visi numirsime“.