Jolanta BLAŽYTĖ: provakarietiški ar vis tik prolietuviški?

NuomonėsJolanta Blažytė
Suprasti akimirksniu
Jolanta Blažytė
Jolanta Blažytė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvoje prasidėjo nauja „rusai puola“ dramos serija

UR ministras G. Landsbergis skaičiuoja valandas iki karo, NATO vykdo karines pratybas (nes gi rusai puola), o naujai iškepti karo ekspertai siūlo skaičiuoti bulves rūsyje.

Labai suprantu ir užjaučiu žmones, kurie visus 30 metų gyvena pasijungę prie patriarcho ir jo anūko sukurto mentalinio lauko, kuriame dominuoja nepalaužiamas naratyvas „rusai puola“. Mat jeigu rusai nepuls tai nebus ko bijoti. O jei nebus ko bijoti, tai kaip tada gyventi ir apie ką su poliklinikos sesute kalbėtis? O jei rusai nepuls, tai galiausiai ir TS-LK partija nebus reikalinga. Nebus reikalingi ir žurnalistai, kurie jau Sąjūdžio laikais ištikimai tarnavę svyruojančiam komunistų režimui, šiuo metu užsiima baimių kurstymu ir etikečių klijavimu pagal TS-LK partijos užsakymų stalo poreikius.

Na, vienu žodžiu, jūs ten, gerbiamieji patriotai, bijokite, kiek jums širdis leidžia, o savo post‘us aš skiriu adekvatiems žmonėms. Tam, kad juos skaitytų ir galvotų. Ir pasidarytų savo išvadas.

Leidinys The American Conservatives dėl nutrūkusių taikos derybų Stambule kaltina Vakarus

Leidinys The American Conservatives rašo:

„Rusijos ir Ukrainos atstovai patvirtino, kad Rusija su Ukraina buvo pasiekusi taikos susitarimą 2022 metų balandžio mėnesį vykusiose derybose Stambule. Nors versijos dėl šių derybų nutraukimo priežasčių šiek tiek skiriasi, tačiau daugelis šaltinių liudija tą patį faktą: derybas Stambule nutraukė Vakarų įsikišimas.
Jau anksčiau V. Putinas ir S. Lavrovas tvirtino, kad taika su Ukraina buvo pasiekta 2022m balandį. Galima būtų tuo netikėti, tačiau tą patį tvirtina ir Ukrainos oficialūs atstovai“.

Leidinys primena ir buvusio V. Zelenskio patarėjo O.Arestovič pareiškimus apie tai, kad po derybų Stambule Ukrainos delegacija atidarė butelį šampano, nes vienintelis belikęs klausimas, kurį dar reikėjo sutarti, buvo Ukrainos armijos dydis. Apie Ukrainos sutikimą likti neutralia mainais už Vakarų suteiktas saugumo garantijas anksčiau buvo kalbėjęs ir partijos „Tautos tarnas“ vadovas D. Arachamija ir pats V. Zelenskis.

„Nors Ukrainos politikų ir pareigūnų versijos dėl derybų nutraukimo šiek tiek skiriasi, tačiau daugybė gerai informuotų šaltinių patvirtina vieną aiškią versiją – tai versija apie Vakarų sąjungininkų įsikišimą. Šią versiją patvirtina ir derybose dalyvavę Turkijos politikai.
Tuo tarpu buvęs Izraelio premjeras N. Bennett, karo pradžioje tarpininkavęs Rusijos ir Ukrainos deryboms, taip pat patvirtino, kad „sprendimą dėl ugnies nutraukimo užblokavo Vakarai“.

Buvęs JT generalinio sekretoriau patarėjas taikos misijoms M. Shulenburg savo ruožtu patvirtino, kad „Specialiame NATO viršūnių susitikime 2022m kovo 24 dieną NATO priėmė sprendimą nepalaikyti taikos derybų“ „, – rašo The American Conservatives.

Pentagonas pinigų tolesniam Ukrainos rėmimui nebeturi, todėl kviečia savo 5O sąjungininkų „pakratyti kišenes“

O štai naujienų agentūra AP praneša, kad Pentagonas pinigų tolesniam Ukrainos rėmimui nebeturi, todėl kviečia savo 5O sąjungininkų „pakratyti kišenes“.

Taip sakant, gaunasi panašiai, kaip kokiame budulių baliuje: „balių užsakėme mes, už karštus patiekalus susimokėjom mes, bet už sudaužytus indus ir baliaus pratęsimą privalės susimokėti aptarnaujantis personalas“. [1]

Proukrainietiškoje Ukrainoje karo nebūtų buvę

P.S. Analizuodama karo Ukrainoje priežastis, aš jau seniai turiu savo išvadą: jei Ukraina būtų buvusi proukrainietiška, o ne „provakarietiška“ ar „proamerikietiška“ ir būtų besirūpinusi savo interesais, o ne tais, kuriuos primeta dėdės iš Amerikės, karo nebūtų. Ir rusai būtų nepuolę.

Ir dabar mes turime galimybę rinktis, kokie politikai kurs mūsų ateitį: ar tie, kurie pasiruošę bet kokia kaina savo šalį pakišti po tankais (nes taip Amerika nori) ar vis tik tie, kurie pasakys: mes esame prolietuviški, ir mūsų interesas, pirmiausia, yra Lietuvos saugumas. Ir dar žinos, kad saugumą galima užtikrinti ne tik bunkeriais ir dronais, bet ir stipriais diplomatiniais įgūdžiais.

Ir galiausiai prisimins auksinius Karlo Gustavo Manerheimo žodžius: „Prieš išleidžiant didžiulius pinigus šalies gynybai, dar reikia sukurti žmonėms tokį pragyvenimo lygį, kurį jie norėtų ginti“. [2]