Jolanta BLAŽYTĖ: BRICS arba ko negalima žinoti

NuomonėsJolanta Blažytė
Suprasti akimirksniu
Jolanta Blažytė
Jolanta Blažytė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Kas yra tas durnas ir glušas?

„Durną glušą ir bažnyčioje muša“, – sako liaudies patarlė.

Žvelgdama, kaip veikia Rusijai pritaikytos sankcijos, nori nenori tenka užduoti vieną ir tą patį klausimą: kažin kas šioje situacijoje yra tas durnas ir glušas.

Kažkas karo Ukrainoje pradžioje tvirtino: sankcijos Rusijai sužlugdys ir Putiną ir Rusiją ir mes laimėsim. Kažkas iš labiau toliaregiškų „vatnikų“ siūlė atvirkščiai – kuo daugiau iš Rusijos pirkti pigių energetinių žaliavų, uždirbinėti pelnus ir juos skirti Ukrainai. Tačiau, kaip ir pridera pagal visus bandos įstatymus, tas kažkas tuoj pat būdavo pasiunčiamas paskui rusų laivą.

Leidinys The Washington Post rašo:

„Dėka žlugusių Vakarų sankcijų ir didžiulių pajamų iš naftos pardavimų, Rusija gali leisti finansuoti karinius veiksmus Ukrainoje dar keletą metų.“ [1]

Statistikos portalai (žr. mano Tel-gram) suskaičiavo:

ES finansavo Rusijos karą prieš Ukrainą ištisus 1,5 metų….

Nuo karo pradžios ES iš Rusijos nupirko energetinių resursų už 204 milijardus eurų

Tuo tarpu viena karo diena Rusijai kainuoja 363 milijonus.

Pagal paskutines 2024m TVF prognozes BRICS (Putino valdoma ekonominė sąjunga) šalių BVP augs kelis kartus greičiau, nei G7. Pavyzdžiui, Vokietijos BVP augimas – vos 0,2 proc, kai tuo tarpu Rusijos – 3,2 proc, Kinijos – 4,6, Indijos – 6,8 proc. Indija čia gerai prasisuko rusišką naftą „transformuodama“ į europietišką. (Diagrama – mano Telegram).

Vokietijos pramonė ir kartu visos ES „žemė maitintoja“ patiria visišką krachą. Buvęs ECB vadovas M. Draghi parašė raportą, kuriame kalba apie ES konkurencingumo kritimą ir apie tai, kad jo atstatymui reikės mažiausiai 800 milijardų eurų. Kur jų gausime? Taigi atsispausdinsime – juk per pandemiją atsispausdinome visus 3 trilijonus (ups, o iš kur čia tokia infliacija, gal kas žinote?). Ką už tuos 800 milijardų atspausdintų popieriukų pirksime? Skaityti tekstą toliau…

Bet mes vis dar tikime, kad sankcijos veikia, nes jei netikėsime, tai teks eiti paskui rusišką laivą.

Kažkas karo Ukrainoje pradžioje tvirtino: Putinas bus visame pasaulyje izoliuotas ir greitai numirs… Ania…???

Netgi iki kaulų smegenų leftistinė žiniasklaida CNN priversta pripažinti „Svarbų aukščiausiojo lygio susitikimą surengęs V. Putinas absoliučiai neatrodo izoliuotas.“ [2]

Čia apie tą praėjusią savaitę Rusijoje įvykusį ir Putino organizuotą BRICS šalių viršūnių susitikimą, kuris mūsų žiniasklaidoje buvo beveik nepastebėtas.

Bevartydami teisingos žiniasklaidos puslapius sužinojome tik tiek, kad į Putino surengtą aukščiausio lygio susitikimą atvyko net pats Jungtinių Tautų generalinis sekretorius A. Guterres ir kad dėl šio atvykimo mūsų vyriausybės atstovai labai pasipiktino. Bet sužinojome ir tai, kad Lietuva ir toliau lieka dalimi tos organizacijos, kurios vadovas lenkiasi Putinui (žr. foto).

Sužinojome, kad BRICS Summit‘as patyrė fiasko, nes taip sakė Zelenskis. O ko nesužinojome?

Nesužinojome įvairių sąmokslo teorijų, kurių platinimu, deja, tenka užsiimti man. Taigi, nesužinojome:

– BRICS Summit‘e 13 šalių gavo partnerių statusą. Tai: Kazachstanas, Uzbekistanas, Alžyras, Baltarusija, Bolivija, Kuba, Indonezija, Malaizija, Nigerija, Tailandas, Uganda, Vietnamas ir….. NATO narė Turkija

– Buvo nuspręsta atsisakyti nuo Swift mokėjimų sistemos ir sukurti alternatyvią „Brics Bridge“ sistemą, kuri būtų paremta tokenais bei įvairiomis skaitmeninėmis valiutomis.

– Buvo nuspręsta atsisakyti JAV dolerio ir sukurti savo valiutą, kuri būtų padengta auksu, sidabru, nafta bei kitomis žaliavomis, kai tuo tarpu doleris padengtas skolomis.

– Globalių pietų šalys valdo pusę pasaulio energetinių galingumų ir tai jiems leidžia tapti skaitmeninės ekonomikos lyderiais. Rusija gali tapti šio proceso vėliavos nešėju.

– Putinas padarė pirmą žingsnį, kurio niekas negalėjo padaryti per pastaruosius 100 metų – atrišti dolerį nuo naftos pardavimų. To padaryti nepavyko nei S. Huseinui, nei M. Kadafiui. Tai didžiausias iššūkis Amerikai ir jos doleriui, bei visai doleriu paremtai finansų sistemai.

– BRIC Summit‘e buvo padaryti pirmieji žingsniai: stambiausias Europos- Azijos žemyne duomenų centrų operatorius Rusijos kompanija BitRiver ir Rusijos tiesioginių investicijų fondas paskelbė apie duomenų centrų galingumų didinimą, įrengiant juos BRICS šalyse. Tai rodo, kad aukštųjų technologijų augimas BRICS šalyse bus viena iš geopolitinės įtakos instrumentų.

– BRICS Summit’e susitaikė du „neprieteliai”, t.y. Kinija ir Indija. Vardan bendro pasipriešinimo Vakarų hegemonijai.

P.S. O sofos ekspertams turiu atskirą prašymą: Šiukštu netikėkite tomis sąmokslo teorijomis, kurias čia surašiau. Sekite LRT Panoramą ir visada išlikite edukuotais. O aš ir toliau kantriai tylėsiu ir garsiai nesakysiu, kas vis tik šioje situacijoje yra „durnas ir glušas“, kurį bažnyčioje muša. Mes nugalėsim. Ir… och, kaip mes jiems parodysim.