- Teksaso įstatymų leidėjai dar kartą pateikė Bitcoin rezervo prašymą
- „SB 21“ pataisa suteikia daugiau kontrolės finansų ekspertams
- Žengiami dideli žingsniai: D. Trumpas formuoja kriptovaliutų reguliavimo komandą
![Kripto rezervas Kripto rezervas](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/images/e82bdd5e6f429992135bed78685cd8c7acc11b6131d00c419b75a49ddb54a9ea.jpg)
Teksaso įstatymų leidėjai dar kartą pateikė Bitcoin rezervo prašymą
D. Trumpui pradėjus vėl vadovauti JAV ir garsiai kalbant apie planuojamus pokyčius kriptografijos industrijoje, virtualių valiutų šalininkai sukluso. Dabar valstijos viena paskui kitą skuba būti pradininkėmis. Jos visos siekia tapti pirmąja, kuri užtikrins Bitcoin strateginį rezervą.
Šiuo metu 19 JAV valstijų yra pateikusios įstatymų projektus, susijusius su kriptovaliutų rezervais ar investicijomis. Didžiausią pažangą padarė Arizona ir Juta, kurios savo įstatymų projektus perkėlė iš Atstovų Rūmų komiteto stadijos[1].
Teksaso įstatymų leidėjai vėl pateikė įstatymo projektą, kuriuo siekiama sukurti strateginį bitkoinų rezervą, tačiau šį kartą jo taikymo sritis platesnė. Atnaujintas įstatymo projektas SB 21 leistų valstybei investuoti ne tik į bitkoinus, bet ir į kitas kriptovaliutas, atitinkančias tam tikrus kriterijus[2].
„SB 21 leistų Teksasui tapti pirmąja valstija, įsteigusia strateginį bitkoinų rezervą, ir padėtų skatinti inovacijas, augimą ir finansinę laisvę“, vasario 12 d. sakė Teksaso valstijos senatorius Charlesas Schwertneris. Jis taip pat padėkojo gubernatoriui leitenantui (vicegubernatoriui) Danui Patrikui už tai, kad jis pripažino įstatymo projekto svarbą ir įtraukė jį tarp 40 prioritetinių Senato įstatymų projektų.
Satoshi Action Fund įkūrėjas Dennis Porteris patvirtino, kad vicegubernatoriaus biuras šį įstatymo projektą laiko vienu iš svarbiausių prioritetų. „Man ne kartą buvo pasakyta, kad šis įstatymo projektas yra pagrindinis dėmesys“, pasidalijo jis įrašu X.
„SB 21“ pataisa suteikia daugiau kontrolės finansų ekspertams
SB 21 yra pataisyta SB 778, panašaus įstatymo projekto, pateikto sausio mėnesį versija. Ankstesniame pasiūlyme Teksasui buvo leista tik pirkti ir laikyti Bitcoin kaip strateginį turtą, tačiau nebuvo leista jų naudoti kitoms valstybės operacijoms, nebent tam būtų aiškiai pritarta.
Vasario 12 d. pateiktame atnaujintame įstatymo projekte išplečiama rezervo paskirtis. Dabar juo valstybės kontrolieriui suteikiami įgaliojimai investuoti į kriptovaliutas kaip valstybės finansinės strategijos dalį. Tai reiškia, kad Teksasas galėtų aktyviai pirkti, parduoti ir valdyti kriptovaliutų turtą, kad sustiprintų savo ekonomiką.
Tačiau yra vienas kabliukas, nes į investicijas gali pretenduoti tik tos kriptovaliutos, kurių rinkos kapitalizacija per pastaruosius 12 mėnesių buvo ne mažesnė kaip 500 mlrd. dolerių. Šiuo metu šį reikalavimą atitinka tik bitkoinas.
Naujuoju įstatymo projektu SB 21 sprendimų priėmimo galia perduodama finansų ekspertams, o ankstesniuoju įstatymo projektu SB 778 kontrolė buvo paliekama valstijos įstatymų leidėjams ir nustatomos griežtesnės saugumo, priežiūros ir finansavimo taisyklės[3].
Pierre Rochard, „Riot Platforms“ tyrimų viceprezidentas, naująją įstatymo projekto versiją pavadino „labai optimistine“. Jis atkreipė dėmesį, kad jame panaikinamas 500 mln. dolerių metinis pirkimo limitas. Tai reiškia, kad įstatymų leidėjai dabar gali skirti tiek kiek nori.
![D. Trumpas JAV prezidentas formuoja komandą, kuri spręs svarbiausius kriptovaliutų reguliavimo klausimus. ELTA](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/images/36b0d1a7c1b2e5022774ce799bb23960aa808b8a39a467cb1c780c35b12ba106.jpg)
Žengiami dideli žingsniai: D. Trumpas formuoja kriptovaliutų reguliavimo komandą
Dar pradėdamas savo politinę rinkimų kampaniją D. Trumpas akcentavo, kad sieks Ameriką padaryti pozityviau į kriptovaliutas žiūrinčia šalimi. Galiausiai teigė, kad jo tikslas yra padaryti JAV pasaulio kriptovaliutų sostine. Tam, kad šalis pasiektų kitą lygmenį kriptografijos srityje reikia aiškaus reguliavimo ir taisyklių.
Šiam tikslui JAV prezidentas pažadėjo įkurti kriptovaliutų reguliavimo komandą. Tai buvo vienas iš laukiamiausių vykdomųjų įsakų, kurį jis pasirašė pirmomis dienomis. Dabar šis planas juda tolyn nes JAV prezidentas paskelbė apie savo nominacijas šiems aukštiems postams[4].
JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė kandidatų į svarbiausias finansų reguliavimo pozicijas sąrašą, įskaitant kriptovaliutų priežiūrą vykdančias agentūras. Sąraše, kurį dar galutinai turės patvirtinti Senatas, yra Jonathanas Gouldas į Valiutos kontrolieriaus biurą (OCC) ir Jonathanas McKernanas į Vartotojų finansų apsaugos biurą (CFPB).
J. Gouldas, buvęs vyriausiasis OCC teisininkas, taip pat dirbo vyriausiuoju teisininku blokų grandinės bendrovėje „Bitfury“ po to, kai paliko ankstesnes pareigas D. Trumpo administracijoje. Jei būtų patvirtintas, jis imtųsi vadovauti OCC, kuri reguliuoja JAV nacionalinius bankus.
D. Trumpo pasiūlytas CFPB kandidatas J. McKernanas šiuo metu yra respublikonų FDIC narys. Anksčiau jis dirbo buvusiam senatoriui Patui Toomey, kuris buvo vienas iš pagrindinių stablecoins reguliavimo taisyklių šalininkų. J. McKernanas pakeistų Russą Voughtą, kurį D. Trumpas paskyrė laikinuoju CFPB vadovu, sukeldamas demokratų protestus.
D. Trumpo pasirinkti finansų reguliavimo specialistai rodo, kad jis siekia jog pagrindinėms agentūroms, įskaitant FDIC, OCC, SEC ir CFTC, vadovautų daugiau respublikonų. Daugelis šių laikinai tik nominuotų asmenų dabar vadovauja pagrindinėms finansų įstaigoms, kol Senatas patvirtins jų nuolatinius pavaduotojus.
Jei abu bus patvirtinti, jie atliks lemiamą vaidmenį formuojant kriptografijos politiką JAV, galimai palengvindami bankams įsitraukimą į skaitmeninio turto sektorių. Šios įstaigos padės D. Trumpui pasiekti savo tikslą padaryti JAV kriptovaliutų sostine ir pranašesne už kitas pasaulio šalis.
![avatar avatar](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/profiles/63749090a457a544694a905b/4c1a865bec774b478ca424b077660d666044901a87fd123b7fb98e5104d251cf.jpg)