JAV norima motinas paversti „kiaušialąsčių gamintojomis“

Pasaulis, ŠiandienEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
J. Bidenas
JAV pataikauja LGBTQ+ ideologijai. ELTOS nuotrauka

JAV siūloma atsisakyti sąvokos „motina“

Pasaulį pamažu tuoj iš proto išves nauja mada netapatinti savęs su jokia lytimi – nei moteriškąja, nei vyriškąja. Naujoji lyčių ideologija ypatingai palietė prezidento Joe Bideno valdomas Jungtines Amerikos Valstijas, kuriose jau norima nebevartoti sąvokos „motina“, o vietoje to savo gimdytojas vadinti tiesiog „kiaušialąsčių gamintojomis“. Panašu, tokių sąvokų vartojimas mus vis labiau priartins prie biologijos vadovėlių, bet tuo pačiu išves iš „normalaus“ ir įprasto pasaulio.

Tokia geniali idėja kilo ne pelno siekiančiam LGBTQ+ bendruomenės centrui „Identity Alaska“, įsikūrusiame Aliaskoje. Būtent jame apsilankė ir Bideno suformuotos vyriausybės sveikatos apsaugos sekretoriaus pavaduotoja, 65-erių translytė Rachel Levine.

Tiesa, tokie naujadarai šiam centrui toli gražu nesvetimi – būtent jis teikia pasiūlymus vaikams, kad šie sugebėtų ne tik atpažinti abėcėlėje esančias raides, bet ir kūdikių lytį. Taip pat teikia rekomendacijas mokytojams bei auklėtojams ugdant mažuosius neapsiriboti tik dvejomis lytimis ir neįtikėti, kad visi tam tikros lyties asmenys neva yra vienodi arba bent jau panašūs.

Tuo tarpu šis centras, panašu, taip pat nespinduliuoja pagarba motinoms – vietoje įprasto „mama“, jei gyvenate JAV, jau greitai galite tapti tiesiog „kiaušialąsčių gamintoja“. Ir niekam nerūpės, kad sugebėjote ne tik užmegzti naują gyvybę, ją išnešioti devynis mėnesius, o vėliau – maitinti, auginti, rūpintis jos ugdymu – vis tiek tebūsite daiktas, kuris kaupia/gamina/nešioja kiaušialąstes.
Motina
Greitai gali nebelikti termino „motina“. Bethany Beck/Unsplash nuotrauka

Vyrus norima paversti varpos ir sėklidžių „rinkiniais“

Genialios idėjos neaplenkė ir vyriškosios lyties – mat dabar propaguojama lyčių lygybė. Štai tas pats centras taipogi pasiūlė žmoniją dažniau atsigręžti į tikrus biologinius terminus, o ne buitines sąvokas, kurias įpratome vartoti savo kasdieniame gyvenime.

Vietoje termino „vyriški lytiniai organai“ siūloma vartoti LGBTQ+ bendruomenei palankų „varpos ir sėklidžių“ derinį.

Bet tai dar ne viskas – jau greitai galėsite ištekėti ne už vyro, o už „XY individo“, mat tokį apibūdinimą asmeniui, turinčiam varpą ir sėklides, pasiūlė LGBTQ+ bendruomenės interesus atstovaujantis centras.

Sugrįžtant prie lyčių temos taip pat norima atsisakyti ir stipriai išpopuliarėjusio lyties atskleidimo (angl. „gender reveal“) vakarėlio. Tiksliau, neuždrausti tokio rengti būsimiesiems tėvams, o pervadinti jį į „embriogenezės vakarėlį“ arba „chromosomų vakarėlį“.

Tokiai nepilnamečių „priežiūrai“ ugdymo klausimais jau anksčiau pritarė ir J. Bideno administracija.
LGBTQ+
Siekiama atsisakyti visų lytis išskiriančių terminų. Ian Taylor/Unsplash nuotrauka

Diskusijos kaip įvardyti vaikus auginančius tėvus užvirė dar 2021-aisiais

Siūlymai vartoti LGBTQ+ bendruomenės nariams palankų „žodynėlį“ neatsirado per naktį. Dar 2021 metais labdaros organizacija „Pro-Trans“ pasiūlė darbdaviams darbinėje aplinkoje nebevartoti termino „motina“, o vietoje to tokią moterį pavadinti „gimdytoja“, mat tokia sąvoka neva yra tikslesnė.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi ne pelno siekianti LGBTQ+ teises ginanti organizacija „Stonewall“ pareiškė, kad įmonės pamažu turėtų atsisakyti šio prieštaringai vertinamo termino tam, kad jos esą galėtų patekti į organizacijos sudaromą Darboviečių lygybės indeksą.

Įmonės pakeisti „motinas“ į „gimdytojas“ motyvuotos apdovanojimais – neva į šimtuką patekę darbdaviai gali pasipuošti „TOP 100“ darbdavio logotipu ir taip demonstruoti savo pasiekimus.

Tais pačiais metais savo rekomendacijas pateikė ir Mančesterio universitetas, pasiūlęs tokius lyčiai neutralius terminus giminystės ryšiui nusakyti kaip antai „vienas iš tėvų“ ar „globėjas“. Aukštojo mokslo įstaiga taip pat nesibodėjo pateikti ir daugiau lyčiai neutralių rekomendacijų, pavyzdžiui, „jis“ arba „ji“ pakeisti į „jie“, vietoje „vyro“ arba „moters“ vartoti „žmogus“ arba „asmuo“, „ponai“ ir „ponios“ pakeisti į kreipinį „kolegos“, vietoje „vyras“ arba „žmona“ vartoti „partneris“ ir pan.