Žmonių populiacijai toliau augant, kai kurie ekspertai įžvelgia ne vieną problemą
„Jei norime daugiau laisvės, turime turėti mažiau žmonių“. „Turbūt galime turėti net 8 ar 9 milijardus (žmonių), jei turėsime labai stiprią diktatūrą, kuri yra protinga“. Ne, čia ne citatos iš siaubo filmo apie žmonijos pavergimą ar sunaikinimą ir ne sąmokslo teorijos. Šiomis milijardus pavergti siūlančiomis kalbomis švaistosi ne bet kas, o „garbus“, įtakingajam „Romos klubui“ priklausantis mokslininkas Dennisas Meadovsas.
Dalis globalistinių idėjų kupinų mokslininkų, vis kelia nerimą dėl augančio žmonių skaičiaus, o kiti – nevengia prabilti itin kontraversiškai vertinamomis temomis: jau viešai nevengiama kalbėti apie anksčiau sąmokslo teorija laikytą „auksinio milijardo idėją“ , kada žmonių skaičius turėtų būti sumažintas iki vos 1 ar 2 mlrd. Taip pat, tarsi iš juodžiausio siaubo filmo scenarijų „pakvaišę mokslininkai“ kalba ir apie „taikius“ bei „civilizuotus“ būdus šiam tikslui pasiekti.
Tokias kalbas reikšti, žmonijos lygintojais save laikančius mokslininkus, paskatino praėjusių metų lapkričio 15 d. pasaulyje pasiektas naujas raidos etapas: remiantis Jungtinių Tautų (JT) skaičiavimais, būtent šią dieną pasaulio gyventojų skaičius pasiekė 8 mlrd. žmonių ribą.
JT atstovai šį pasiekimą pavadino „svarbiu žmonijos vystymosi etapu“ ir priminė, kad vos per 12 metų pasaulio gyventojų padaugėjo ištisu 1 mlrd. – 7 mlrd. gyventojų buvo užfiksuoti 2010 m.
„Šį precedento neturintį augimą lėmė laipsniškas žmonių gyvenimo trukmės ilgėjimas dėl visuomenės sveikatos paslaugų, mitybos, asmens higienos ir medicinos gerinimo bei progreso. Jis taip pat yra didelio ir nuolatinio gimstamumo kai kuriose šalyse rezultatas“, – buvo teigiama oficialiame JT pareiškime.
Vis dėlto, dabar jau aišku, kad tokio pat spartaus populiacijos augimo artimiausius dešimtmečius neišvysime. Manoma, kad iki 2037 m. pasaulis taip ir nepasieks 9 mlrd. žmonių ribos. Remiantis JT prognozėmis, tik 2080-aisiais pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią tašką – apie 10,4 mlrd. žmonių ribą, kuri nebus viršyta iki pat 2100 m.
Tačiau net ir daliai ekspertų kalbant, kad ilgainiui pasaulio gyventojų populiacijos proveržis lėtės, kiti leidžia sau teigti, kad šiuo metu, žmonių skaičiui vis dar augant, būsime priversti susidurti su vis didesnėmis problemomis.
Atsižvelgiant į nevat „mažėjančių išteklių“ ir augančios populiacijos grėsmes, į viešumą yra iškeliamos įvairios ir sveiku protu nesuvokiamos idėjos. Įvairūs ir „novatoriški“ kliedinčių mokslininkų siūlomi būdai populiacijai pažaboti ne vieną pasaulio pilietį gali priversti jaustis nejaukiai. Būtent tokios yra Denniso Meadowso – žymaus amerikiečių mokslininko idėjos.
Žmonių populiacijos mažinimas gali vykti „civilizuotai“
D. Meadowsas išgarsėjo kaip pagrindinis analizės „Augimo ribos“ autorius. 1972 m. pristatytoje analizėje, vėliau tapusioje bestseleriu, kurioje aprašoma, kokiu tempu „vartojame gamtos išteklius , naudojame maistą ir teršiame aplinką“. Ši rašliava paskatino nevienareikšmiškai vertinamų aplinkosaugos grupių kūrimąsi ir suteikė įvairiems „gamtosauginiams ir žaliesiems“ judėjimams pagrindo.
„Augimo ribos“ analizėje pateikti teiginiai suponuoja apie ilgalaikes eksponentinio ekonomikos ir gyventojų skaičiaus augimo pasekmes nevat ribotiems Žemės ištekliams.
O tokios diskusijos ilgainiui privedė prie su bet kokiomis etikos ir humaniškumo normomis prasilenkiančiomis temomis, pavyzdžiui, prie populiacijos kontrolės idėjos. Bėgant metams, kalbėdamas apie populiacijos augimą, vis drąsiau pasisakyti ėmė ir pats D. Meadowsas, kuris vieno interviu metu neseniai pareiškė, kad idealiausia žmonijos populiacijos riba galėtų būti 1 mlrd.
Kaip žinome, dabar žmonių skaičiui jau pasiekus 8 mlrd. ribą kyla klausimas: ką gi daryti su kitais 7 mlrd. Pasirodo, D. Meadowsas tam turi „taikų pasiūlymą“.
„Planeta gali padėti milijardui žmonių. Galbūt dviem milijardams, priklausomai nuo to, kiek laisvės jie turės ir kiek medžiagų galės suvartoti“, – teigia žmonių populiaciją norintis reguliuoti mokslininkas.
Plačiau kalbėdamas apie planetos gyventojų skaičiaus mažinimą, D. Meadowsas teigė besitikintis, kad tai vyks „civilizuotai“, „be smurto“ ir „taikiai“. Jo teigimu, populiacijos mažėjimas turi vykti lėtai ir tolygiai, kol galiausiai, bus pasiektas jo nuomone „saugus“ žmonių skaičius.
Baisu net įsivaizduoti prie ko gali privesti tokios įtakingų mokslininkų idėjos „civilizuotai“ aštuoniais kartais pamažinti gyventojų skaičių- pasaulinės diktatūros, masinės vakcinacijos neaiškiais preparatais, dirbtiniais virusiais, biologiniais ginklais? Tokių užmojų pavydėti gali ir milijonus žmonių anapilin pasiuntę A. Hitleris, J. Stalinas ar M. Dzedongas. Šių tironų užmačios tik „pumpurėliai“ su šio D. Meadowso idėjomis „be smurto“ nušluoti milijardus.
Vėliau kalbėdamas šia tema D. Meadowsas pridūrė, kad iš tikrųjų reikia keisti ir požiūrį. Jo teigimu, dabarties politiniai lyderiai turi suvokti, kaip gi galėtų atrodyti funkcionuojanti visuomenė, kurioje mažėja darbo jėga. Tuomet, pasak eksperto, ir tolygus populiacijos mažėjimas nesukels jokios panikos.
Romos klubas: globali organizacija, skatinanti žmoniją išnykti
D. Meadowsas yra kontraversiškai vertinamo Romos klubo narys: pasaulinio analitinio centro, kurį sudaro įvairių sričių specialistai, įskaitant mokslininkus, ekonomistus, politikus ir verslo lyderius. Jį 1968 m. įkūrė italų pramonininkas Aurelio Peccei ir škotų mokslininkas Alexanderis Kingas.
Pagrindinis Romos klubo tikslas yra analizuoti ir spręsti sudėtingas pasaulines problemas ir skatinti tvarų vystymąsi, tačiau didžiausio dėmesio organizacija sulaukė būtent 1972 m., kai ir buvo pristatyta analizė „Augimo ribos“. Beje, ši ataskaita buvo parengta būtent Romos klubo užsakymu.
Tačiau ir po jos paskelbimo Romos klubas toliau aktyviai tęsė savo veiklą ir daro tai iki šių dienų. Pavyzdžiui, Romos klubo užsakymu neseniai atliktame tyrime prognozuojama, kad pasaulio žmonių populiacija XXI a. viduryje toliau augs ir pasieks maždaug 8,8 mlrd. Tuomet ji pasieks piką ir pradės sparčiai mažėti.
Ši organizacija nuolat kartoja populiacijos kontrolės naratyvą. o kaip žinia tai dažnai apima prievartinius metodus ir pažeidžia asmens autonomiją, reprodukcines teises, sveiką protą ir natūralius gamtos dėsnius.
Kuo puikiausiai šio klubo veiklą ir užmojus apibūdina jo įkūrėjo Aurelio Peccei siūlomi 3 žingsnių sprendimai „žmonių populiacijos problemai“ (1969 m.): — 1. Biologinis „gemalas arba virusas“ — 2. „Masinė sterilizacija“ — 3. „Visų perteklinių žmonių pašalinimas“