Gyvą aligatorių gabeno lagamine į Singapūrą
Gyvas albinosas aligatorius buvo rastas amerikiečio lagamine Vokietijoje. Trijų pėdų ilgio gyvūnas aptiktas Muniko oro uoste, kai darbuotojai patikrino keliautojo lagaminą rentgenu ir pamatė viduje keistą krovinį[1]. Atidarę lagaminą jie išvydo, kad aligatorius suvyniotas į plastiko plėvelę. Oficialus oro uosto pranešimas apie įvykį nebuvo publikuotas, bet rentgeno nuotrauka ir kitos galimai susijusios naujienos ėmė plisti socialiniuose tinkluose šalia kitų panašių istorijų[2].
Užsienio šaltiniai ir Vokietijos žiniasklaida teigia, kad aligatorius buvo suvyniotas panaudojus lipnią juostą ir plastiko plėvelę, bet jo šnervės buvo laisvos, kad galėtų kvėpuoti.
Kai oro uosto darbuotojai rado roplį, jo būklė buvo kritiška, tačiau jį atgaivinti pavyko. Profesionalai gyvūnų prižiūrėtojai sugebėjo atstatyti jo būklę.
Kas yra amerikietis, bandęs keliauti su aligatoriumi lagamine, neskelbiama, bet pasak Vokietijos žiniasklaidos, jis planavo kelionę į Singapūrą.
42 metų vyro telefonas buvo konfiskuotas ir jam buvo įsakyta sumokėti penkiaženklę sumą už saugumo pažeidimą. Asmuo pažeidė Vokietijos gyvūnų apsaugos įstatymus, todėl kriminalinis tyrimas vis dar vyksta.
Šis neįprastas ir pavojingas gyvūno transportavimo būdas gali būti laikomas kontrabandos pervežimo būdu, bet oficialūs šaltiniai to nepatvirtina.
Didelė vertė skatina kontrabandą ir žiaurų elgesį su gyvūnais
Vyro gabentas aligatorius albinosas yra labai retas egzempliorius ir gali kainuoti labai daug bet kurioje šalyje, kur užsiimama nelegalia egzotinių gyvūnų prekyba.
Singapūre, manoma, šis roplys būtų uždirbęs nemenką sumą pinigų amerikiečiui, kuris bandė jį pergabenti.
Tokie aligatoriai turi beveik permatomą baltą odą. Laukinių gyvūnų prižiūrėtojai ir ekspertai spėja, kad pasaulyje yra vos 100 ar 200 tokių albinosų aligatorių.
Tokie ir kitų rūšių egzotiniai gyvūnai dažnai siūlomi pardavimui, tačiau jų negalima nei veisti, nei laikyti namuose kaip augintinių. Singapūre tokie gyvūnai yra saugomi specialių įstatymų. Aligatorių fermos yra didelis ir pavojingas verslas, kuris klesti įvairiose Amerikos valstijose[3].
Gyvi aligatoriai, jų oda, mėsa ir kiti iš jų gaminami produktai gali būti verti nuo šimtų iki šimtų tūkstančių dolerių. Aligatorių fermos yra multimilijoninės vertės industrija Floridoje.
Tokie fermeriai nelegaliai renka ir pardavinėja aligatorių odą, mėsą, kitus produktus ir taip uždirba milijonus iš niekuo dėtų gyvūnų. Kadangi verslas nelegalus ir pavojingas, kontrabanda gabenti gyvūnus svetur gali baigtis panašiai kaip šiam amerikiečiui Vokietijoje.
Nešvarus verslas yra sulietas gyvūnų krauju
Veisti ar pardavinėti egzotinius gyvūnus, disponuoti bet kokiu turtu, susijusiu su jais, nėra legalu. Ropliai yra tik vieni iš gyvūnų, kuriais naudojasi verslininkai. Beždžionės, katės, ropliai, gyvatės, net vabzdžiai ar paukščiai taip pat gali tapti pinigų šaltiniu.
Didžiosios katės yra populiaresnės nei aligatoriai ir dažnai naudojamos kaip pramoga ar pinigų šaltinis visame pasaulyje. Tokie pramogų parkai ir turizmo vietos išnaudoja gyvūnus metų metus ir žmonės lobsta iš kenčiančių gyvūnų[4]. Deja, labiausiai kenčia gyvūnai, kai žmonės yra apakę dėl pinigų, kuriuos gali gauti naudodami gyvūnus pramogai ar produkcijai bei pamiršta apie jų gerovę ir gyvybę.
Egzotinių gyvūnų verslas yra būdas praturtėti, kuriuo naudojasi tiek amerikiečiai, tiek kiti pasaulio gyventojai. Tačiau aligatorių fermos, kaip jau minėta, yra labiau paplitę Amerikos pietinėse valstijose. Žmonėms, kurie nėra iš Amerikos pietų, gali skambėti keistai kai kalba eina apie aligatorių verslus ir tokias fermas, bet yra ne vienas žmogus, kuris gyvena būtent iš šių gyvūnų. Jie naudojami pramogai, nuolatinėms pajamoms ir medžiojami dėl produkcijos.
Turizmas tokiose fermose labai sulėtėjo dėl pandemijos, kelionių draudimų, tad verslas nėra klestėjimo amžiuje. Čia nelegalios pasaulio rinkos vaidina nemenką vaidmenį, nes produktus, kurie yra patraukli prekė, galima tiekti toliau.
Aligatoriaus mėsa Pietų Amerikos gyventojų racione nėra naujiena
Valgyti aligatorių mėsą žmonėms, kurie sukasi tokiame versle yra įprasta. Kiekvienas žemynas ar net šalis turi jiems būdingą mėsos pasirinkimą. Taip kaip Azijoje įprasta valgyti egzotiškesnius gyvūnus ar Europoje – kiaulieną, pietinė Amerikos dalis savo racione naudoja aligatorių mėsą.
Daugelis ragavusių sako, kad ji primena vištieną, bet net ir kengūrienos, strutienos, vėžlienos, ar kitų egzotinių gyvūnų mėsos valgytojai nesutinka, kad aligatoriaus mėsa vis tik primena vištieną. Tai unikalus produktas dėl kurio žmonės ne tik keliauja į konkrečias šalis, bet ir imasi šio nelegalaus verslo.
Aligatoriaus mėsos dešrelės ir jo uodega yra vienos iš populiariausių prekių šioje verslo šakoje.
Dėl didelių pinigų, kuriuos gali atnešti tokia veikla, žmonės pasiruošę paaukoti nemažai.
Egzotinių gyvūnų verslai sparčiai plečiasi
Nors šis fenomenas nėra dažnas, tai yra nenaujas dalykas. Valgyti aligatoriaus mėsą Amerikoje jau įprasta nuo 1800 metų. Luizianos ir kitose pietų valstijose tai buvo dažna mėsa, kurią gyventojai dėdavo į savo tradicinį gumbo troškinį.
O pastaraisiais metais tokie egzotinių gyvūnų verslai ėmė plėstis ir populiarėti.
Aligatorių kompanijos diktuoja maisto mėgėjams madas ir remiasi socialinių medijų populiarumu, turiniu, tuo kas traukia mases.
Didelis pajamų šaltinis yra ne tik aligatorių mėsa, bet ir jų oda. Kaip sako aligatorių augintojai, šio gyvūno grožis yra tame, kad viskas, ką galima gauti iš aligatoriaus, galima ir parduoti. Dantys tampa papuošalais, mėsa keliauja į restoranus, pėdos ir nagai tampa nugaros kasymo įrankiais, o oda virsta rankinėmis, kurių vertė skaičiuojama šimtais tūkstančių dolerių[5].
Pasak tokio verslo atstovų, aligatoriaus mėsa gali kainuoti beveik 30 JAV dolerių už kilogramą. Paprastai šio verslo atstovai parduoda bent 5 kilogramus per savaitę, o metų gale, kai artėja šventės, pardavimai kyla. Atšalęs oras ir egzotiškų patirčių siekis švenčių laikotarpiu verčia žmones išlaidauti tokiems pirkiniams.
Aligatorių fermų vis daugėja. Kiekvienas verslininkas randa daugiau būdų kaip pasipelnyti iš šių gyvūnų ir sukuria vis naujų produktų.