Proto ir sielos ramybei ilgais vakarais (3)

– pasaulio pabaigos pranašams atremti.

Mano paskaičiavimais Žemė gali išmaitinti bent 30 mlrd. žmonių, beveik 4 kartus daugiau, negu šiandien gyvena. Vien Afrikos Kongas gali išmaitinti apie 3 mlrd. žmonių.

Energetinė krizė yra tokio pat lygio pasaka, kaip klimato kaita ar išteklių pabaiga.

Įdomi ateitis Afrikoje : po Sahara esti didžiuliai požeminiai vandens telkiniai, labiausiai tai įsavino Muamar Kadafi Libijoje, dar Aiguptas vykdo fantastinius darbus, taip per 100 metų galima paversti žalia didelę dalį dykumos, kas leistų Afrikai išmaitinti 10-12 mlrd. žmonių. Panašūs darbai vykdomi Arabijos pusiasalyje. Vandenį naudojant kuru, jūros vandens nudruskinimas taptų pigus.

Įsivaizduokime Konge 4 pupelių ar kitų kultūrų derlius per metus, daugybę daržovių galėtų tiekti ištisus metus visoms pasaulio šalims, kur dar vaisiai, gėlės, naudojant humatus beveik nereikėtų fungicidų, derlius būtų 20 % didesnis ir žymiai geriau išsilaikytų pervežant, ...

Vandenynų vanduo yra neišsenkantis Žmonijos kuras krosnims, elektrinėms, automobiliams, kurio dėka galima vandenynų ir jūrų vandenį paversti geriamu, naudojamu laukams drėkinti bet kurioje pasaulio dykumoje. Nereikėtų kurui nei naftos gaminių, nei anglių, nei skalūnų, nei dujų visai energetikai ir transportui. Įsivaizduokime didžiulį konteinerių laivą, siurbiantį į save vandenį, naudoja kurui, visoms kitoms reikmėms ir dar kaupia druską, kurią iškrauna atvykimo uoste.

Man gali paprieštarauti dėl kai kurių iškasenų greito išsekimo. Pirma, mokslas kvantiniame ir nano lygyje ras pakaitalus kitomis medžiagomis. Antra, pvz. molibdeno naudojimas vėjo malūnų sparnų gamybai yra su galimu vėlesniu panaudojimu iš laužyno. Trečia, žemės ūkiui reikalingų fosfatų išsekimu Maroke - tai gąsdinimas pasaka lyg klimato kaita.

Galima vardinti dar daugybę pasakų dėl išteklių išsekimo, tai palieku pasaulio pabaigos pranašams ir apaštalams, svarbiausia, gerai apmokamiems.

Prieš gerą dešimtmetį Žemažemėje sutikau gvinėjietį (sostinė Conacry), baigusį P. Lumumbos universitetą, musulmoną, kalbėjomės apie jo gimtą šalį, su daugybe iškasenų, ir auksu, ir deimantais, ir dar, ir dar, gamta puiki, žemė derlinga ir gerai laistoma iš dangaus, su kokia širdgėla pasakojo, kaip kolonizatorių pastatyti administratoriai engia ir parazituoja savo tautą, kaip neleidžia jokiam žmogaus proveržiui pasireikšti, kad sukurti gerovę savo tėvynėje Gvinėjoje. Vėliau sutikau dar porą, užkliuvo domėn, tai pamačiau ir dokumentinių filmų, pamačiau nuostabiai išmintingų afrikiečių, viena princesė, baigusi mokslus Belgijoje, iš pietinio Kongo iki šiol stovi akyse ir mintyse. Kokia išlaikyta, koks IQ, koks malonus balsas, kalbėjimas. Princesė visais atžvilgiais.

Mes valgome šokoladą, nežinome, kad kakavos pupelių supirkimas Ganoje ir Dramblio Kaulo Krante duoda vos 2 % augintojams nuo mūsų mokamos mažmeninės kainos, kurie siekdami išgyventi turi samdyti mažamečius vaikus darbams, patys negali išleisti savo vaikų į mokslus. Tikrieji šiandieniniai vergai - kakavos augintojai. Jų negina savo šalių korumpuota valdžia, nupirkta didžiųjų pasaulio lyderių šokolado versle. Štai tikrasis šiandieninis saujelės baltųjų rasizmas ir vergvaldystė.

Koks ūkininkų pasityčiojimas iš žmonių, kai jie nokina grūdus glifosatu (Round-Up) pagal Monsanto / Bayer ir juos mokančių našiai ūkininkauti agrochemijos koncernų vadybininkų – agronomų : dvi savaitės prieš kūlimą panaudokite glifosatą, – važiuokite skersai išilgai Lietuvos prieš pjūtį ir pamatysite - varpos ir šiaudai juoduoja, skanios duonelės mums linki ūkininkai, mus ir mūsų vaikus agrochemiškai kastruodami.

Dėl glifosatų kiekio kūne keliolika – keliasdešimt kartų viršijant normas, užmušami spermatozoidai ir kiaušaląstės iki visiško bergždumo, sukelia begalę genetinių pokyčių kūdikiuose. Vakarų Europoje 1995 m. vyro spermos mg turėjo vidutiniškai 49 mln. spermatozoidų, 2015 m. – 29 mln., o esant mažiau 20 mln. galimas apvaisinimas tik klinikose. Glifosatas užkardina mikroelemento cinko įsavinimą – pagrindinį mikroelementą vaisingumui – ar augalo, ar gyvūno, ar žmogaus.