Vokiečių-rumunų okupantai blogesni už nekviestus "svečius"
Krymo Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą nustatyti taikių gyventojų genocidą Respublikos teritorijoje Didžiojo Tėvynės karo metu
Vladimiras Sosnitskis
Šio teismo proceso metu buvo nagrinėjami nusikaltimai, kuriuos vokiečių-rumunų grobikai įvykdė prieš taikius gyventojus ir karo belaisvius Krymo teritorijoje Didžiojo Tėvynės karo metu. Žuvo mažiausiai 219 tūkst.žmonių.
Teismas išnagrinėjo liudytojų parodymus, dokumentinę medžiagą, išklausė ekspertų, pranešusių apie masinio tarybinių piliečių naikinimo Raudonojoje stovykloje faktus, tikslingą tarybinių karo belaisvių naikinimą, psichiatrijos ligoninių pacientų žudymą, priverstinį darbo jėgos panaudojimą, masines egzekucijas, tame tarpe ir vaikų, Krymo gyvenviečių naikinimą ar plėšimą, paaiškinimus.
Atrodytų, fašistų žiaurumai karo metais ir anksčiau buvo plačiai žinomi. Tačiau iki šio teismo sprendimo nebuvo juridiškai apibrėžta okupacinio režimo veikla Krymo teritorijoje 1941-1944 metais. Dabar yra. Ir tegul po to kas nors pamėgina pareikšti, kaip tai daro kai kurie Vakarų politikai ir istorikai, kad Krymo genocidas - tai juokinga. Toks priekabiavimas gali turėti teisinių pasekmių.
Hitleris turėjo savų Krymo vaizdų
Jau pirmosiomis karo dienomis, 1941 metų liepos 16 dieną, Hitleris Trečiojo Reicho karinės-politinės vadovybės pasitarime specialiai išskyrė pusiasalį iš eilės kitų tarybinių teritorijų ir pasakė, kad jį "būtina išvalyti nuo visų svetimų ir apgyvendinti vokiečiais". Pagal fašistų planus Krymo teritorijoje buvo planuojama sukurti naują imperinę sritį, vadinamą Gotenlandu (išvertus iš vokiečių kalbos - "šalis pasirengusi"). Simferopolis turėjo gauti naują pavadinimą-Gotsburgas ("miestas pasirengęs"). Šis planas numatė, kad pasibaigus kariniams veiksmams Krymas taptų pavyzdiniu Vokiečių kolonizacijos rajonu, kurį planuota perduoti Pietų Tirolio gyventojams.
1942 m.liepos mėn. Krymą visiškai užėmė vokiečių-rumunų okupantai. Ir numatoma pavyzdinė kolonizacija prasidėjo nuo nusikalstamo vietinių gyventojų naikinimo plano realizavimo ir visko griovimo.
Visiško genocido politika
Krymo Respublikos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo daugelį faktų ir dokumentų, liudijančių, kad Krymo okupacijos metu didžioji dalis pramoninių ir civilinių objektų buvo barbariškai sugriauti. Ypač žiaurūs buvo nacių nusikaltimai prieš vietos gyventojus. Nuo pirmųjų okupacijos dienų prasidėjo pusiasalio gyventojų naikinimas. Naciai vykdė visiško genocido politiką-žudė visus, įskaitant moteris, senukus ir vaikus. Žmones skandindavo jūroje, šaudydavo, žudydavo dujų kamerose, gyvus mesdavo į gilius šulinius. Tokie masiniai nusikaltimai buvo įvykdyti Simferopolyje, Sevastopolyje, Kerčėje, Feodosijoje, Eupatorijoje ir kitose gyvenvietėse. Okupantai sunaikino apie 900 psichiatrijos ligoninių pacientų. "Jie niekaip nepritarė nacistiniam režimui, jų" kaltė "buvo ta, kad fašistams jie buvo nepilnaverčiai žmonės," biologinės šiukšlės", kurias reikėjo išmesti", - teisme sakė ekspertas, istorikas ir etnografas Michailas Kizilovas.
Dokumentais įrodyta
Dokumentiniais duomenimis, Simferopolyje okupacijos metu vokiečiai ir jų bendrininkai nužudė, nukankino ar pavogė į vergiją beveik 23 tūkstančius civilių, Sevastopolyje-apie 70 tūkstančių, Kerčėje-43,5 tūkstančio žmonių. Prieštankinis griovys bagerovo kaime, esančiame netoli Kerčės, tapo masinio Krymo gyventojų naikinimo vieta. Okupantai ten sušaudė daugiau kaip 7 tūkst. žmonių. Simferopolio tarybinis ūkis "Raudonasis" tapo tikra mirties stovykla. Čia buvo nužudyti tūkstančiai kalinių, kasdien buvo sušaudomi. Yra atvejų, kai žmonės buvo apipilti žibalu ir sudeginti gyvi.
Remiantis teismo procese pateiktais statistiniais duomenimis, šioje stovykloje buvo nužudyta daugiau kaip 8 tūkst. civilių. Kerčėje per apsinuodijimą, sušaudymą ir pasmaugimą nuodingomis dujomis žuvo 11,5 tūkst. vaikų, pagyvenusių žmonių ir moterų. 1943 m. rudenį vokiečiai sušaudė daugiau kaip 14 tūkst. taikių Novorosijsko ir Tamanės stanicų Ajimuškių akmens skaldyklose-žmonės nenorėjo eiti į vergiją. 1944 m. balandį fašistai nukankino daugiau kaip 580 moterų, senelių ir vaikų. Okupantai ir policininkai įsiveržė į namus, mušė žmones lazdomis, varė į gatves ir žudė, naudodamiesi visomis turimomis priemonėmis. Šių žvėriškumų metu į miestą по tankai ir šaudė į namus iš patrankų ir kulkosvaidžių.
Slaptas Vokiečių vadovybės potvarkis" dėl požiūrio į priešiškai nusiteikusius gyventojus ir rusų karo belaisvius " įsakė okupantams būti pernelyg žiauriais užgrobtos teritorijos gyventojų atžvilgiu.
Buvo draudžiama rodyti atlaidumą ir gailestingumą, o tiems, kurie nepakluso įsakymui, buvo numatyta griežta bausmė. Taip pat buvo pasirašytas slaptas cirkuliaras, raginantis pamiršti apie žmoniją ir nemaitinti badaujančių gyventojų.
Žvėriškas beginklių kerštas
Su sovietų karo belaisviais naciai elgėsi nežmoniškai-žiaurumas, žmogžudystės ir ligos nusinešė tūkstančių žmonių gyvybes. Liudininkų teigimu, Sevastopolyje kiekvieną rytą išnešdavo 20-30 belaisvių ir gyvus užkasdavo duobėse ir duobėse nuo bombų. Vėliau kasinėjimų metu buvo rasta 190 tokių kapaviečių. Dėl pagrindinių karo belaisvių laikymo normų ir taisyklių pažeidimų Sevastopolio kalėjimo ligoninėje žuvo 2500 žmonių. 5-6 dienas vokiečiai nedavė jiems duonos ir vandens, sakydami, kad tai-bausmė už atkaklumą ginant miestą.
Sevastopolio gynybos laikotarpiu Inkermane putojančio vyno gamyklos stolnėse buvo įsikūrusi ligoninė. Jame buvo sužeisti Raudonosios armijos kariai ir vietiniai gyventojai. Priešakiniai vokiečių-rumunų būriai, būdami apsvaigę, padegė kelnes. Gyventojai prisiminė, kaip pasigirdo garsūs pagalbos šauksmai, tačiau fašistai tik su sadistiniu malonumu stebėjo šią masinės žūties sceną.
Iš viso šiame gaisre buvo sunaikinta daugiau nei 3 tūkst. moterų, senų žmonių, vaikų ir sovietų karių. 1942 m. liepos mėn. vokiečių daliniai užėmė Trejybės tunelį.
Tunelyje buvo šarvuotas traukinys, kuriame buvo 60 krasnoflotiečių ir apie 300 sužeistų raudonarmiečių. Fašistai tunelyje padėjo granatas ir piroksilino šaškes. Po sprogimo tie, kurie ten buvo, arba užduso nuo dūmų, arba sudegė.
Mirties laboratorija
Šimtai Krymo gyventojų ir belaisvių tapo Vokietijos gydytojų atliktų medicininių bandymų objektu. Daugeliu atvejų šie nežmoniški bandymai buvo mirtini. Iš belaisvių raudonarmiečių jėga imdavo didžiules kraujo porcijas, kad perpiltų ją sužeistiems vokiečiams. Eksperimento tikslais civiliai ir kareiviai buvo švirkščiami į stuburą, įvedant nežinomą skystį, kuris sukėlė ilgalaikę skausmingą reakciją ir traukulius. Nuo 1942 metų sausio chirurgas Šulcas Oskaris ir patologas Ober-arctas Kiunteris Katinas Fridas atliko bandymus su vietiniais gyventojais-išpjovė inkstus, sritis su kraujagyslėmis ir raumenimis ant kaklo, ir jau pažeistuosius juos paprasčiausiai nužudė. Išlaisvinus Simferopolį, sovietų kariai ligoninės teritorijoje rado kapus, kuriuose buvo rasta daugiau nei 10 tūkst. kūnų. tyrimai patvirtino, kad žmonės žuvo bandymų metu.
Iš viso okupacijos metu Kryme buvo sušaudyti, pasmaugti, nukankinti arba išvežti į vergiją 219 625 žmonės. Ekspertų nuomone, okupantų nusikaltimai Kryme turi visus genocido požymius.
Fašistai sukūrė ideologinę bazę pusiasalio taikių gyventojų sunaikinimui ir planą, kaip jį įgyvendinti. Jo įgyvendinimui buvo suformuoti specialūs organai, kurie naudojo žiaurius, niekuo nemotyvuotus žmonių naikinimo būdus.
"Neatimti, kaip neišsemti jūros"
Visi pramoniniai, kultūriniai, socialiniai objektai buvo paversti griuvėsiais. Okupantai degino ir griovė muziejus, ligonines, paminklus, teatrus, klubus, vaikų ir religines įstaigas. Buvo apiplėšta ir sunaikinta visame pasaulyje žinoma panorama " Sevastopolio gynyba 1854-1855 m.". Buvo sugriautos bibliotekos ir negrįžtamai prarasti reti ir vertingi knygų egzemplioriai. Naciai sunaikino arba išvežė į Vokietiją visą tramvajų saugyklų riedmenis ir įrangą. Sunaikintos ir išgrobstytos staklės ir katilai, varikliai, automobiliai, kombainai, Traktoriai, Žemės ūkio mašinos, Siuvimo įranga, inventorius - visi pramonės ir gamybos objektai. Okupacijos metu iš gyventojų buvo atimta šimtai tūkstančių galvijų, darbininkų ir genčių arklių, naminių gyvūnų ir paukščių. Sunaikintos žemės ūkio paskirties žemės, Vynuogynai, konfiskuotos vaisių ir daržovių atsargos.
Nacių padaryta žala dešimtims metų atmetė Krymo vystymąsi. Remiantis pateiktais dokumentais, bendra žala pusiasalio piliečiams, įmonėms, organizacijoms ir įstaigoms buvo 14 346 421,7 tūkst.rublių.
Krymo Valstybinės tarybos pirmininko Vladimiro Konstantinovo nuomone, jeigu nepriminsime apie šiuos įvykius, tai vieni tvirtins, kad" atsikratė istorinės kaltės " už tai, ką padarė jų seneliai, o kiti rizikuoja patekti į istorinę užmarštį, rengdami niekšų ir budelių kultą.
Kaip pažymėjo Krymo Respublikos valstybės tarybos vicepirmininkas Vladimiras Bobkovas, taikių gyventojų genocido pripažinimas Krymo teritorijoje Didžiojo Tėvynės karo metu kelia didelį susirūpinimą tam tikriems sluoksniams Vakaruose. Ne visi pasirengę priimti istorinę tiesą apie sovietinės liaudies pasiaukojimo kovą prieš nacių užpuolikus. Krymo gyventojų genocido fakto nustatymas teismine tvarka bus svarbus žingsnis teisingumo link. Šis įvykis atitiks Niurnbergo proceso dvasią, kuri pripažino, kad Hitlerio tikslas buvo sunaikinti TSRS gyventojus.
Toks teisingas sprendimas primins užmirštiems Vakarams apie fašizmo nežmoniškumą ir apie tai, kiek daug padarė tarybinė liaudis, prisiėmusi didžiąją kovos su ja naštą.