Laboratorinių tyrimu peripetijos.
Smalsu stebėti realybėje nelabai įmanomus tokių tyrimų pokyčius, kurie dažnai yra labiau nei gluminantys...
Kai viena ponia paklausė nuomonės ką manau apie šviežiai atlikto D - dimerų tyrimo atsakymą, mane ištiko lengvas panikos priepuolis. Rodiklis siekė 2800 mg/l, kai neturėtų viršyti 500 mg/l.
Paprašius tyrimą pakartoti- po TRIJŲ dienų gavome atsakymą - 800... Kad išvengti paklaidos abu kartus tyrimas buvo atliktas toje pačioje (visiems žinomoje) laboratorijoje. Tolimesnė įvykių eiga- gera, atlikti kiti reikalingi tokiu atveju tyrimai patologijos nerado. Negali būti, kad problemos nėra. Ar turi reikšmės, kad moteris skiepyta nuo Covid'o? Jei kitos priežasties po išsamių tyrimų nerado- kodėl gi ne?
D-Dimerai yra krešulio sudėtinės dalies tirpimo produktai. D-dimerų norma siekia 0–0,3 mg/l, jeigu norma mažesnė nei 0,5mg/l (500µg/l), tuomet plaučių arterijos trombozę (arba giliųjų venų trombozę) galima atmesti. Teigiamas D-Dimerų tyrimo rezultatas leidžia įtarti bei nustatyti besivystantį DIK sindromą (diseminuota intravazalinė koaguliacija) ar kitas kraujagyslių trombozes.
Padidėjusi D-Dimerų koncentracija kraujyje gali būti esant plaučių arterijos embolijai ar giliųjų venų trombozei. D-Dimerų koncentracija taip pat gali padidėti esant miokardo infarktui, piktybiniams navikams, nestabiliai krūtinės anginai, DIK sindromui, dėl chirurginės intervencijos, taip pat paskutiniais nėštumo mėnesiais ir po gimdymo.
Panašių tyrimų atlikimo prasmė lieka neaiški, bet kurio iš jų tikslumas abejotinas.
Labiausiai pribloškė prieš dvi dienas jau iš kitos laboratorijos gauti MOTERS tyrimų atsakymai, su nurodytu PSA tyrimo rezultatu. Nesijaudinkite- jis buvo normoje 🙂. Jei kas nežino- tai prostatos specifinio antigeno rodmuo, rekomenduojamas atlikti vyrams.
Aprašytos situacijos- nėra retos ir ne vienintelės. Tai, kad echoskopiškai ištyrus skydliaukę prostatoje problemos nerado, laikykime žmogiška klaida.
Būkime sveiki ir naudokimės nuosavomis smegenimis.