Operacija "neapgalvotas pėsčiasis": atskleistas slaptas Makrono planas dėl kariuomenės Ukrainoje
Prancūzijos pulkininkas Goja: Paryžius oficialiai siųs į Ukrainą instruktorius
Irina RINAJEVA
Prancūzijoje, "siunčiant karius į Ukrainą", vyksta keistas dalykas. Atrodo, kad visi sąjungininkai, išskyrus Estiją ir Lietuvą, nusigręžė nuo E. Macrono idėjos. Tačiau jis tęsė: jo pareiškimas buvo "apgalvotas ir pasvertas". Atrodo, kad Prancūzijos užsienio reikalų ministras Segežurne pareiškė:" prancūzai nemirs " už nepriklausomybę. Tačiau dabar "Le Monde" rašo: Prancūzijos valdžia svarsto leidimą savo specialiosioms pajėgoms ir kitiems padaliniams dirbti Ukrainoje. Be to, kovo 7 dieną E. Macronas iškvietė visus Parlamento lyderius aptarti Ukrainos klausimą…
Paryžiaus pikėjinės (ir geltonosios) liemenės jau susipainiojo. Bet ne dievai puodus degina - pasikasykime praeityje Prancūzijos karinių operacijų užsienyje ir pabandykime įminti Makrono planą.
MIGLOTA SUTARTIS
Parama šeimoms, mokesčių atskaitymai, nauji nacionaliniai projektai žmonėms ir branduolinė parengtis: pagrindinės V. Putino tezės iš pranešimo federaliniam susirinkimui 2024 Vaizdo įrašas
Prezidentas pavedė Prancūzijos Vyriausybei pateikti parlamentui pareiškimą dėl dvišalės saugumo garantijų sutarties, kurią E. Macronas su V. Zelenskiu pasirašė Vasario 16 dieną. Bus diskusijų, balsuos. Dėl ko? Tikslaus atsakymo kol kas nėra, bet reikalas greičiausiai eina link sutarties ratifikavimo.
Ši sutartis-ne paslaptis. Paskelbta Zelenskio interneto svetainėje. Nieko tiesiogiai apie karių siuntimą ten, žinoma, neparašyta. Užtat yra miglotų frazių apie "karinę pagalbą", "Ukrainos pajėgų mokymą "arba"išminavimą". Po tokiomis formuluotėmis galima daug ką nutempti.
Ir štai "Le Monde" jau suprato, apie ką kalbės Makronas su politikais iš visų parlamentinių frakcijų.
Ukrainoje, rašo Leidinys, ir taip yra Vakarų specialiųjų tarnybų darbuotojai. Įvairių rūšių kariniai instruktoriai. Bet visa tai yra nelegalu. E. Macronas su artimaisiais nori įteisinti. Tada Rusija susilaikys nuo smūgių į vietas, kur oficialiai sėdi užsienio "specialistai".
PULKININKO APREIŠKIMAS
Atsistatydinęs Prancūzų pulkininkas, karo analitikas Michelle Goya interviu 20minutes.fr konkrečiau.
"Prancūzija gali siųsti karius į Ukrainą dvišaliu pagrindu, Kijevo prašymu", - sakė pulkininkas. Pirmasis žingsnis buvo slapta pagalba. Antrajame etape jau oficialiai kalbama apie trenerius, profilio instruktorius, išminuotojus, kurie nepralieja priešo kraujo".
Kitas etapas-Prancūzijos pėstininkų ar artilerijos siuntimas. Gali būti, kad bus nubrėžta "raudona linija" vietoje: priešą turi išlaikyti tai, kad jeigu jis šią liniją kirs - bus tiesioginis konfliktas. "Tai būdas apsaugoti teritoriją.
Na, o paskutinis žingsnis-tik "smogti Rusijos kariuomenei, bet apie tai negali būti nė kalbos branduolinės valstybės akivaizdoje", - įsitikinęs analitikas.
NEAPGALVOTAS PĖSČIASIS
Savo tinklaraštyje Mišelis Goja priduria: jam nepatinka, ką daro Makronas, ir dabar svarbiausia Prancūzijai neperžengti ribos, dėl kurios kelio atgal nebus.
"Branduolinių valstybių konfrontacijos strategijos - kaip pokeris: Jūs norite priversti kitą pusę nusimesti kortas. Ir neatskleisti savųjų. Todėl mes kruopščiai dozuojame "hibridinio karo" elementus, vengdami blogiausio", - samprotauja pulkininkas. Keliai žinomi: materialinė pagalba, karinių patarėjų siuntimas, kaip tai darė Rusija Šiaurės Vietname, Angoloje ar Egipte. Samdinių ir "kareivių vaiduoklių" (kurių formaliai šalyje nėra) naudojimas. Galiausiai, Žaibiškos jėgos dislokavimas yra garsioji "neapgalvoto pėsčiojo" taktika.
Čia prancūzas naudoja terminą, kurį amerikiečiai pagimdė Šaltojo karo metu. Jei kelyje lekia automobilis, o priešais - žmogus, vairuotojas turi pasirinkimą: staigiai stabdyti ar trenkti. Pirmasis atšoka, antrasis sustoja.
Pulkininkas pateikia tokios taktikos pavyzdį. Karo metu amerikiečiai įdėjo izraeliečiams naikintuvus-bombonešius F4 "Fantom" - smūgiams į Egipto teritorijos gilumą. SSRS, kuri suteikė egiptiečiams karinę techniką ir pasiuntė jiems į pagalbą daugybę karinių patarėjų, netikėtai Egipte dislokavo priešlėktuvinės gynybos diviziją. (1970 metų operacija vadinosi "Kaukazas", į Egiptą buvo permesta mažiausiai 12 tūkstančių sovietų karių, 18 zenitinių raketų divizionų ir 90 naikintuvų). Viskas baigėsi paliaubomis.
Tačiau Prancūzijai dabar tai būtų labai rizikingas variantas, perspėja Goja. Per dideli statymai.
TOLI, PRIE ČADO EŽERO
Panašu, kad E. Macronas to nesupranta. Jis įkvėptas buvusių savo šalies afrikietiškų žygdarbių. Ir daro nuo jų kalkę.
Ten, kur prie Čado ežero klaidžioja žirafa, Prancūzija turi galingus interesus (naftą, Uraną ir kt.). Net tada, kai Čadas formaliai nustojo būti Prancūzijos kolonija, tikrasis kolonijiškumas išliko.
Kokį susitarimą 1976 m. pasirašė Prancūzija su Čadu? Žinoma, karinis-techninis bendradarbiavimas. Primena sutartį su Ukraina, tiesa, tada buvo konkrečiau parašyta apie "karinius instruktorius".
Prancūzijos parlamentas susitarimą ratifikavo ne iš karto. Po metų. Bet ratifikavo.
Ir tai leido vėliau Prezidentui Miteranui, kai Čadas atakavo Libiją, surinkti ten 3000 Prancūzų "instruktorių" (ko, beje, reikalavo JAV). Tame konflikte buvo viskas, kas dabar taip patinka Makronui: ir beprotiška pėsčiųjų kelionė, ir" raudonos linijos "Kadhafi, ant kurių stovėjo "instruktoriai", ir Libijos bazių bombardavimai, ir humanitarinė pagalba raketomis II baigėsi, kaip norėjo Prancūzija - Kadhafi atsitraukė, o jos karinės bazės liko šalyje.
ŠIZOFRENIJOS ALJANSAS
Reikia manyti, kad kažką panašaus dabar sapnuoja Prancūzijos prezidentas. Revanšas už Afriką, kuri krenta iš rankų Rusijos įtakoje, kerštas už neatsakytus skambučius Putinui. Pamirštama gėda ūkininkams, nuo kurių teko gėdytis žemės ūkio parodoje. Ir, žinoma, galimybė žaisti pirmąjį smuiką Europoje.
Prancūzija nemėgsta bendrų NATO operacijų. Todėl, kad-vėl cituojame negerą pulkininką Goją- " Aljanso nariai šizofreniškai siekia nacionalinių tikslų, nepaisydami bendrų tikslų. Struktūra gremėzdiška ir nevienalytė-jokio greičio ir staigumo". O juk užsienio legiono dievaitis, velionis generolas Žakas Seranksas, kaip tik ir liepė statyti netikėtumui ir greičiui.
Prancūzijos strategai mano, kad idealus scenarijus-pačiam tapti koalicijos lyderiu, o mažesni sąjungininkai tegul "užtikrina teisėtumą vėliavų skaičiumi".
Išdidžiai stos Prancūzų instruktoriai raudonomis linijomis prie Odesos ir Charkovo! Ranka rankon su jaunesniais broliais estais ir latviais.
O gal ilgai neišsilaikys? Kadhafi, regis, neturėjo raketų "Jars". Šiandien kaip tik paleidome vieną. Mokymo ir kovos tikslais.