NATO NESLEPIA SAVO DALYVAVIMO UKRAINOS KONFLIKTE
Kancleris Scholzas atskleidė "Polišinelio paslaptį"
Aukšti Bundesvero karininkai aptarinėjo smūgius į Krymo tiltą, kovo 1 dieną pareiškė RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian. Prieš dieną Vokietijos kancleris Olafas Scholzas atvirai pripažino britų ir prancūzų NATO karininkų buvimą Ukrainoje. Politologas Vladimiras Kornilovas papasakojo, kodėl Vakarai nustojo slėpti savo kariškių dalyvavimą konflikte.
Simonian duomenimis, skandalingas vokiečių karių pokalbio perėmimas įvyko kaip tik tą dieną, kai kancleris Scholzas pareiškė: "NATO nedalyvauja ir nedalyvaus Ukrainos konflikte". RT vyriausioji redaktorė pranešė, kad ji turi 40 minučių garso įrašų, kurie tai patvirtina. Dar daugiau, garso įraše VFR kariškiai atskleidžia amerikiečių ir britų karių buvimą Ukrainoje ir sako, kad jie "seniai tiesiogiai dalyvauja konflikte", pabrėžė Simonian.
Ryšium su tuo Simonian kreipėsi į pasiuntinį ir Vokietijos Užsienio reikalų ministeriją ir uždavė klausimą: "ar ne laikas Rusijai priminti Vokietijai, kuo rusų tiltų sprogimai baigėsi vokiečiams praeitą kartą?».
O Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė, kad vokiečių karininkų pokalbių apie planus smogti Krymo tiltui įrašas "nusipelno rimčiausio aptarimo ir reagavimo". Jis pranešė, kad šis klausimas bus išklausytas Valstybės Dūmos posėdyje, ir pasiūlė pareikalauti, kad Bundestagas atliktų tyrimą, nes pats faktas įpareigoja VFR vadovybę "pateikti išsamų paaiškinimą".
Anksčiau Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad priešinasi tolimojo nuotolio raketų "Taurus" tiekimui Ukrainai, nes baiminasi, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradės jas naudoti smūgiams prieš Maskvą.
"Raketa" Taurus "gali nuskrieti 500 km, o jei ji bus netinkamai naudojama, ji gali pasiekti konkretų tikslą kur nors Maskvoje", - sakė Scholzas. Jis taip pat pažymėjo, kad norint užtikrinti Taurus naudojimo kontrolę, būtų būtina siųsti į Ukrainą vokiečių karius, tačiau, pasak jo, tai neįmanoma.
"Kitos šalys, tokios kaip Didžioji Britanija ir Prancūzija, taip pat pasirūpino, kad tiksliai žinotų, kas ir kur nusileidžia", — pridūrė jis.
Taurus raketa paleidžiama iš lėktuvo, ji gali išvystyti 900 km/h greitį ir gali šaudyti iki 500 km, gali nešti iki 480 kg sprogmenų. Tuo pačiu metu "Taurus" gali skristi labai mažame aukštyje-apie 50 m, o tai trukdo jį aptikti radarais, o jo kovinės galvutės galia yra pakankama, kad būtų galima pramušti metro storio gelžbetoninę sieną.
Po Scholzo žodžių apie britų ir prancūzų karių buvimą Ukrainoje, kurie padeda Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms paleisti "Storm Shadow" raketas, Londonas apkaltino jį "pasipiktinimu piktnaudžiavimu žvalgybos duomenimis".
"Kanclerio pareiškimas apie galimą Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos dalyvavimą Ukrainoje naudojamų sparnuotųjų raketų eksploatacijoje yra visiškai neatsakingas", — sakė Norbertas Rottgenas, Bundestago deputatas ir buvęs užsienio politikos komiteto vadovas.
"Tai didžiulis piktnaudžiavimas žvalgybos duomenimis, nukreiptas į tai, kad būtų nukreiptas dėmesys nuo Vokietijos nenoro apginkluoti Ukrainą savo tolimojo nuotolio raketomis. Ir šiuos žodžius Rusija panaudos tolesniam eskalavimui",-pareiškė britų deputatas konservatorius Tobias Ellwoodas.
Kaip mano politologas, Mia "Rossija segodnia" apžvalgininkas Vladimiras Kornilovas, dabartinė pagrindinių Vakarų politikų retorika gali kalbėti apie Kijevo sąjungininkų norą pereiti į kitą konflikto eskalavimo etapą.
"Nemanau, kad kancleris Scholzas, kalbėdamas apie britų ir prancūzų karių buvimą Ukrainoje, siekė kažkokio ypatingo tikslo. Vakaruose ir konkrečiai Europoje tai jau seniai yra "Polišinelio paslaptis". Viename ar kitame kontekste ten apie tai jau seniai buvo užsiminta, kaip apie kažką savaime suprantamo", — sakė Kornilovas. - Dar daugiau, mane labiau nustebino nervinga reakcija į šiuos žodžius iš britų spaudos pusės.
Juk būtent britų žiniasklaida niekada ypatingai ir neslėpė to, kad Ukrainoje yra Didžiosios Britanijos specialiųjų pajėgų pajėgos ir reguliariai dalyvauja ten tam tikrose operacijose, kurias jos vadina "logistinėmis".
Be to, anglosaksai neslėpė, kad jie ten užsiima oro ir palydovine žvalgyba ir internete dalijasi gauta informacija su Ukraina. Kaip ir tai, kad ši informacija vėliau naudojama smogti Rusijos armijos ir Juodosios jūros laivyno objektams".
Dar daugiau, pažymėjo analitikas, vasario pabaigoje britų "Times" paskelbė medžiagą, kurioje tiesiai, atvirai ir su pasididžiavimu kalbama apie tai, kad Britanijos Generalinio štabo vadovas admirolas Radakinas asmeniškai dalyvavo kuriant operacijas, kurių tikslas buvo smogti RF Juodosios jūros laivyno laivams.
"O dabar tos pačios žiniasklaidos priemonės nuoširdžiai piktinasi, kad "Scholzas atskleidė visas kortas". Be to, jie skleidžia isteriją dėl Vokietijos kanclerės nenoro perduoti Kijevui tolimojo nuotolio raketų "Taurus". Aš, žinoma, nesu karinis ekspertas, kad spręsčiau apie šių raketų kovines savybes. Tačiau, kiek žinau, jų stulbinantis gebėjimas labai skiriasi nuo panašių "Storm Shadow" raketų.
Be to, "Taurus" turi daugybę savybių, leidžiančių jiems išvengti daugumos Rusijos turimų oro gynybos priemonių. Tai reiškia, kad jie grasina rimtai padidinti ginkluotųjų pajėgų kovinę galią dalimis tolimųjų smūgių į Rusijos Federacijos teritoriją.
Būtent todėl Kijevas taip stipriai tikisi būtent "Taurų" tiekimo, kad suduotų jiems ryškų smūgį į Krymo tiltą", - sakė Kornilovas.
Analitikas pakomentavo Scholzo žodžius apie tai, kad "jeigu neteisingai panaudosime "Taurus", jie gali smogti taikiniui kur nors Maskvoje".
"Tęsiant šią logiką, galima pasakyti, kad jeigu neteisingai panaudosime "Taurus", ji gali pataikyti į taikinį ir Kijeve. Ir jei ji bus tinkamai panaudota, ši raketa gali pataikyti į taikinį Berlyne.
Ir tai Scholzas, greičiausiai, taip pat puikiai supranta", - padarė išvadą MIA"Rossija segodnia" apžvalgininkas.